Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: Jaki Olej do Giuli/Stelvio Q (2.9 BiTurbo)

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    O! to bardzo dobra wiadomość obecnie użytkowałem Alfe Giulie 2.0T 280 km i niestety pomiędzy interwałami (wymieniałem co 10k km) schodziło od połowy do nawet 2/3 kreski na komputerze (jak jeździłem delikatniej to mniej, jak ostrzej co więcej) i przygotowywałem się na podobne historie.

    jesteś w stanie mi napisać kilka rad do użytkowania Q? czy też szarpie na zimnym (silnik lub skrzynia), czy jeździsz tylko na PB98 czy wlewasz też PB95? (w ASO mówią że spokojnie można na 95 jeździć). coś zużywa się często na co mieć uwagę (wiadomo opony i hamulce w zależności od stylu jazdy )

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    widzę że część z was zaleca 0W40 inni 5W40 - ciekawe co powie ASO.
    Dlaczego nie opierasz się na instrukcji obsługi? Wkleiłem Ci na poprzedniej stronie tematu właściwy wycinek. AR wymaga 5w40.

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    O! to bardzo dobra wiadomość obecnie użytkowałem Alfe Giulie 2.0T 280 km i niestety pomiędzy interwałami (wymieniałem co 10k km) schodziło od połowy do nawet 2/3 kreski na komputerze (jak jeździłem delikatniej to mniej, jak ostrzej co więcej) i przygotowywałem się na podobne historie.

    jesteś w stanie mi napisać kilka rad do użytkowania Q? czy też szarpie na zimnym (silnik lub skrzynia), czy jeździsz tylko na PB98 czy wlewasz też PB95? (w ASO mówią że spokojnie można na 95 jeździć). coś zużywa się często na co mieć uwagę (wiadomo opony i hamulce w zależności od stylu jazdy )
    To będzie super przesiadka na 500+ jak już będziesz miał alfę napisz jak to jest

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    jesteś w stanie mi napisać kilka rad do użytkowania Q? czy też szarpie na zimnym (silnik lub skrzynia), czy jeździsz tylko na PB98 czy wlewasz też PB95? (w ASO mówią że spokojnie można na 95 jeździć). coś zużywa się często na co mieć uwagę (wiadomo opony i hamulce w zależności od stylu jazdy )
    Do codziennej jazdy możesz spokojnie lać 95. Różnica jest przy 100, lecz w codziennej jeździe jej absolutnie nie odczujesz. Na torze już tak. Nie zauważyłem, żeby coś się nadmiarowo zużywało. Co do docierania masz dwie szkoły, pruszkowską i falenicką. Czyli albo w palnik albo ostrożnie. Ja zawsze polecam nie dawać w palnik ani nie gazować zaraz po włączeniu silnika. Najlepiej przez kilka km rozgrzać silnik i skrzynię do 3 kresek. Po lewej masz temp. oleju nie wody.
    Silnik produkuje dużo ciepła. Ma dwie turbiny. Po ostrej jeździe minuta odpoczynku, żeby turbiny się schłodziły przed wyłączeniem silnika. System start&stop warto wyłączyć na stałe. I przy tak mocnym, tylnonapędowym samochodzie szkolenie jest wskazane. Sobie i Alfusi może zrobić szybko 'kuku' jak się nie ma wprawy w mocnych samochodach.

    I cieszyć się autem i życiem! Na maksa!!!

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Dzięki Niemiroff - o takie info mi chodziło. Wczoraj odebrałem generalnie auto petarda. docieram więc staram się więcej jak 5k rpm nie dawać póki co... opony są mega śliskie (Pirelli P Zero Corsa Asimetrico 2) - twarde i śliskie (i bieżnika jest niewiele) więc pewnie będą zmieniać jak skończą się opony na bridgestone lub Michelin. Poza tym auto jest dużo bardziej komfortowe od mojej veloce i silnik zdecydowanie bardziej płynnie przyspiesza w niskich partiach obrotów.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Talking

    Gratulacje! Pochwal się i poślij zdjęcia!

    Nie zauważyłem, żeby silnik czy skrzynia miały lagi. Bardzo ale to bardzo rzadko zdarza się żeby skrzynia szarpnęła. Używam łopatek / skrzyni do hamowania. Po mieście jeżdżę głównie w trybie A z otwartymi klapami. W tym trybie są najlepsze doznania dźwiękowe z wydechu. W D albo Race wszystko dzieje się za szybko Co do opon to się nie wypowiem. Ślizganie wynika na pewno częściowo z mocy. Tutaj cała moc idzie na tył. W Stelvio jest Q4, chociaż jak się dynamicznie przyciśnie na rondzie, to można wyjść bokiem w wyjazd. Polecam ćwiczenia na płycie poślizgowej i jazdę z instruktorem po torze. Mi to dobrze zrobiło i kilka razy uratowało dupę. Trzeba też nauczyć się myśleć za innych, bo większość kierujących nie zdaje sobie sprawy z przyspieszenia. Jedziesz za tirami 70km/h włączasz D w palnik i na blacie masz za chwilę..... tyle ile przepisy pozwalają.

    opony są mega śliskie .
    Spróbuj z tyłu upuścić 0,1 max 0,2 W Stelvio jest 2,4 a ja mam 2,3 i lepiej trzyma się drogi.
    Ostatnio edytowane przez Nemiroff ; 27-05-2021 o 08:59

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Dzięki za info. Na FB na grupie stelvio/giulia wczoraj wrzuciłem foty. Jak otworzyć klapy wydechu w trybie A?

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    stać mnie na olej zwyczajnie szukałem go w necie i nigdzie nie znalazłem jakiegoś specjalnego dedykowanego do Q - gdzieś jakieś historyczne zdjęcia z puszką z koniczynką ale tyle...

    chciałem również kupić sobie puszkę do bagażnika na ewentualne dolewki i stąd też moje zdziwienie że o ten olej zwyczajnie ciężko. widzę że część z was zaleca 0W40 inni 5W40 - ciekawe co powie ASO.
    nie potrzebujesz robić zadnych dolewek pomiedzy wymianami (tymi częstszymi co ok10k)
    w

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki Niemiroff - o takie info mi chodziło. Wczoraj odebrałem generalnie auto petarda. docieram więc staram się więcej jak 5k rpm nie dawać póki co... opony są mega śliskie (Pirelli P Zero Corsa Asimetrico 2) - twarde i śliskie (i bieżnika jest niewiele) więc pewnie będą zmieniać jak skończą się opony na bridgestone lub Michelin. Poza tym auto jest dużo bardziej komfortowe od mojej veloce i silnik zdecydowanie bardziej płynnie przyspiesza w niskich partiach obrotów.
    yyy... kiedy to sa jedne z najlepszych opon do tego auta, no moze nie na mokrym , ale przynjamniej kleja od samego początku. ew michał 4s (mniej pewny trzeba dogrzewac)b lub cup2 (ale tez raczej tylko na suche)

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    A co na mokre polecasz?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    michały 4s, sa juz dostępne w oryginalnym rozmiarze potrzebnym do q,

Podobne wątki

  1. Olej do przedniego mostu stelvio.
    Utworzone przez Herhor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-04-2024, 22:59
  2. Giulia/Stelvio jaki olej do -> 2.2 JTD, 2,0 TB, 2,9 V6 bTB
    Utworzone przez Suzumushi w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 20:33
  3. [Giulia] Fotele z Stelvio do Giuli
    Utworzone przez Mario Z w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2022, 13:53
  4. Stelvio 280km i maks jaki można z tego wycisnąć.
    Utworzone przez Peesu w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2020, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory