Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Jaki Olej do Giuli/Stelvio Q (2.9 BiTurbo)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie Jaki Olej do Giuli/Stelvio Q (2.9 BiTurbo)

    Cześć,

    na dniach odbieram Giulie Q i chciałbym podpytać o olej do silnika 2.9 BiTurbo. Dowiedziałem się z ASO że litr oleju kosztuje ok. 100 zł (jest to specjalny olej Selenia) - czy ktoś mógłby napisać dokładnie jaki to olej, skąd (oprócz z ASO) można go kupić i czym różni się od zwykłych?

    Nie zamierzam na razie zmieniać oleju - auto na gwarancji więc póki co leję to co zaleca ASO/producent.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Nie odpowiem Ci na pytanie, bo po prostu nie wiem, ale piszę, żeby poprosić Ciebie o pochwalenie się autkiem: zdjęcia, filmik itp. [emoji6]

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Skoro jest pierwsza odpowiedź, to ja napiszę tak skoro pytasz o cenę oleju to jeszcze przed odbiorem zastanów się czy Cię stać na taki samochód. Materiały eksploatacyjne są drogie, wymienia się je częściej (korzystając z Race olej 5-7 k km) o klockach, tarczach nie wspomnę. Olej to Selenia DIGITEK 0W40 - puszka 2 litry max 120 Zł.
    Moją we Włoszech zalewają tym olejem (serwis ASO).
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 25-05-2021 o 17:51

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Na wymianę potrzeba 6,5 l oleju o lepkości 5w40 w specyfikacji ACEA C3/Fiat 9.55535-GH2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.9 V6.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	80.3 KB
ID:	278583

    https://www.ravenol.de/produktgruppe...rup-sae-5w-40/
    https://czarnepaliwo.pl/szukaj?contr...submit_search=

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    AR Giulietta 1.4 170 KM/Mustang 3.7 V6
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Cześć,

    na dniach odbieram Giulie Q i chciałbym podpytać o olej do silnika 2.9 BiTurbo. Dowiedziałem się z ASO że litr oleju kosztuje ok. 100 zł (jest to specjalny olej Selenia) - czy ktoś mógłby napisać dokładnie jaki to olej, skąd (oprócz z ASO) można go kupić i czym różni się od zwykłych?

    Nie zamierzam na razie zmieniać oleju - auto na gwarancji więc póki co leję to co zaleca ASO/producent.
    Selenia z definicji ma kiepską relację ceny do jakości chociaż to nie jest zły olej. Kup taki, który spełnia specyfikację z instrukcji obsługi. Ravenol który poleca kolega Toma zdecydowanie nie będzie gorszy od tej Selenii a na pewno dużo tańszy. Co więcej możesz podpytać na forum olejowym, tam są pasjonaci tematyki olejowej i na pewno Ci coś sensownego doradzą.

    https://www.oilclub.pl/index.php?for...benzynowe.147/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Skoro jest pierwsza odpowiedź, to ja napiszę tak skoro pytasz o cenę oleju to jeszcze przed odbiorem zastanów się czy Cię stać na taki samochód. Materiały eksploatacyjne są drogie, wymienia się je częściej (korzystając z Race olej 5-7 k km) o klockach, tarczach nie wspomnę. Olej to Selenia DIGITEK 0W40 - puszka 2 litry max 120 Zł.
    Moją we Włoszech zalewają tym olejem (serwis ASO).
    0W30 Digitek idzie do silników z MA Panie a nie do Q.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    [QUOTE=0W30 Digitek idzie do silników z MA Panie a nie do Q.[/QUOTE]

    W ASO w Modenie do Q leją DIGITEK 0W40, do Super DIGITEK 0W30.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dowiedziałem się z ASO że litr oleju kosztuje ok. 100 zł
    To akurat nic takiego, Castrol SLX Professional 5w/30 w ASO Skody wychodził pamiętam ok 90 zł za litr

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Dlatego mnie nie dziwi, że kolega grucha2666 chce się zorientować w temacie. We własnym zakresie można zazwyczaj kupić lepszej jakości i tańszy olej niż w ASO. Tutaj zaczepia się od razu autora czy go stać na taki samochód...

    Ravenol który poleca kolega Toma zdecydowanie nie będzie gorszy od tej Selenii a na pewno dużo tańszy.
    Ma zdecydowanie bardzo dobre parametry. Bazuje realnie na PAO, w składzie przeciwzatarciowe związki boru, molibdenu i wolframu. Wszystko tak jak trzeba do tej klasy silnika.

    Co więcej możesz podpytać na forum olejowym, tam są pasjonaci tematyki olejowej i na pewno Ci coś sensownego doradzą.
    Forumowa gawiedź na pewno będzie chciała się wypowiedzieć. Kto ma pojęcie i kto nie ma także. Szczególnie, że to QV. Wydaje mi się, że to miejsce jest jeszcze dość niedojrzałe.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    stać mnie na olej zwyczajnie szukałem go w necie i nigdzie nie znalazłem jakiegoś specjalnego dedykowanego do Q - gdzieś jakieś historyczne zdjęcia z puszką z koniczynką ale tyle...

    chciałem również kupić sobie puszkę do bagażnika na ewentualne dolewki i stąd też moje zdziwienie że o ten olej zwyczajnie ciężko. widzę że część z was zaleca 0W40 inni 5W40 - ciekawe co powie ASO.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Nemiroff
    Dołączył
    07 2019
    Mieszka w
    Gōrny Ślōnsk
    Auto
    StelvioQ Abarth Spider
    Postów
    156

    Domyślnie

    Alfa to nie VW Ja do mojego 2.9 nie dolałam jeszcze ani kropelki. Na wskaźniku tez nic nie ubywa. Wiec jeździj i ciesz się życiem !

Podobne wątki

  1. Olej do przedniego mostu stelvio.
    Utworzone przez Herhor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-04-2024, 22:59
  2. Giulia/Stelvio jaki olej do -> 2.2 JTD, 2,0 TB, 2,9 V6 bTB
    Utworzone przez Suzumushi w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 20:33
  3. [Giulia] Fotele z Stelvio do Giuli
    Utworzone przez Mario Z w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2022, 13:53
  4. Stelvio 280km i maks jaki można z tego wycisnąć.
    Utworzone przez Peesu w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2020, 12:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory