Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Aktualizacja softu - silnik, skrzynia, bcm?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie Aktualizacja softu - silnik, skrzynia, bcm?

    Cześć

    Zaprowadziłem auto do ASO na drugi serwis gwarancyjny. Tym razem również poprosiłem o aktualizację softu silnika, skrzyni, infotainment i wszystkiego co można zaktualizować. Tak samo jak przed rokiem otrzymałem odpowiedź, że podłączają auto do kompa, jeśli wyskoczy monit o konieczności aktualizacji, to to zrobią. Jeśli nie - to nic nie aktualizują.
    Auto ma już dwa lata, przez ten czas nic nie było aktualizowane, a wydaje mi się, że przez taki okres powinno się już coś pojawić. BMW niby co chwila łatki dostaje i nawet w rocznym aucie jest co robić.

    Pytanie brzmi czy macie jakieś swoje stronki na których sprawdzacie czy pojawiła się nowa wersja oprogramowania osprzętu do Waszego autka. Czy w ogóle zawracacie sobie głowę takimi rzeczami, czy skupiacie się tylko na 'widocznych' poprawkach? Czy w ogóle jest sens prosić o aktualizację, jeżeli wszystko działa? Nie chciałbym np żeby dograli mi jakąś eko poprawkę, a były przecież przypadki, że auto po aktualizacji zachowywało się gorzej. Chciałbym poznać Wasze zdanie.

    Autko z czerwca 2019.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Super 2.2 M-jet MT 180 KM '16
    Postów
    124

    Domyślnie

    Ten temat mówi tylko o aktualizacji radia i map. Tylko zachacza o inne centralki. Też jestem ciekaw czy jest temat w którym są podawane wersję najnowsze oprogramowania centralek.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 2.0 280KM
    Postów
    119

    Domyślnie

    Jak kiedyś w ASO pytałem o aktualizację to powiedzieli mi że nie robią jeśli samochód tego nie wymaga, to że jest jakaś aktualizacja dostępna to nie znaczy że trzeba ją robić (w sensie oni tak mówili). Tłumaczyli to tym, że update może więcej problemu czasem narobić niż pomóc, że skoro coś działa to po co zmieniać. Po części rozumiem. Chociaż ostatnio miał taką sytuację że po jednym serwisie mówią że update dostępny ale 250 musiałbym zapłacić, podziękowałem. Jak się gwarancja kończyła i pytałem czy coś jest na pożegnanie to dostałem informację że wszystko mam aktualne i nic nie trzeba aktualizować od tego samego człowieka

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ogólnie polityka jest nie aktualizować jeśli nie ma kampani tylko opcjonalny update, ASO unikają jak ognia aktu, bo raz że im FCA nie zapłaci bez podstawy (np problemy zgłaszane) dwa że może się wysypać przy updatcie i zbrickować moduł (tak działo się z licznikami - znam 3 przypadki, 2 z ASO w KRK, jeden od gościa co ma Witecha). inna sprawa że w aucie z połowy 2019 do dzisiaj większość centralek nie ma aktualizacji tzn jak kupisz np 2021 to masz te same softy w większości modułów (poza BCM czy licznikami może jeszcze czymś które idą nowym streamem ze względu na nowe funkcje dodane po małym lifcie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Pytanie w temacie, czy aktualizacje modułów wykonują warsztaty niezależne, czy tylko ASO? W związku z problemami po uruchomieniu Race autor Mesa wskazał jako prawdopodobne, lecz nie koniecznie aktualizacje modułu DTCM. Giulia 2.0 147kW początek 2017r brak zmiany biegów łopatkami w Race oraz we wszystkich trzech trybach takie same reakcje na pedał gazu.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał jan dukat Zobacz post
    Pytanie w temacie, czy aktualizacje modułów wykonują warsztaty niezależne, czy tylko ASO? W związku z problemami po uruchomieniu Race autor Mesa wskazał jako prawdopodobne, lecz nie koniecznie aktualizacje modułu DTCM. Giulia 2.0 147kW początek 2017r brak zmiany biegów łopatkami w Race oraz we wszystkich trzech trybach takie same reakcje na pedał gazu.
    Tylko aso

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ogólnie polityka jest nie aktualizować jeśli nie ma kampani tylko opcjonalny update, ASO unikają jak ognia aktu, bo raz że im FCA nie zapłaci bez podstawy (np problemy zgłaszane) dwa że może się wysypać przy updatcie i zbrickować moduł (tak działo się z licznikami - znam 3 przypadki, 2 z ASO w KRK, jeden od gościa co ma Witecha). inna sprawa że w aucie z połowy 2019 do dzisiaj większość centralek nie ma aktualizacji tzn jak kupisz np 2021 to masz te same softy w większości modułów (poza BCM czy licznikami może jeszcze czymś które idą nowym streamem ze względu na nowe funkcje dodane po małym lifcie).
    Mnie w ASO po aktualizacji (na moje życzenie) bodajże BCM uziemiono samochód, jak się finalnie okazało aktualizacja zawierała moduł elektrycznej blokady kierownicy, której nie mam.
    Jak łatwo się domyślić samochodu nie dało się uruchomić. Aktualizacje pobrane wg. VIN zatem powinno być git, ale nie było. Tydzień samochód w serwisie w oczekiwaniu na update z Włoch. Finalnie wszystko ok, ale sprawa dowodzi tego, jaki w centrali mają bur.. ze specyfikacjami wg. nr VIN. Z doświadczenia nie polecam.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    No właśnie Panowie z obydwu najbliższych Aso mówiąc oględnie nie polecali robienia niczego jeśli się nic nie dzieje. Oczywiście ostatnie na czym mi zależy to uziemienie samochodu. Wychodzi na to że prawdziwe Race nie dla mnie niestety...no chyba że uskladamna Q

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    aktualizacje tylko on-line w ASO i tylko dla autek z rynku EU

Podobne wątki

  1. Aktualizacja softu Stelvio Q
    Utworzone przez Blady1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-12-2020, 11:57
  2. [159] Aktualizacja softu Nac Connect okrągłe menu
    Utworzone przez rokis w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-08-2018, 19:34
  3. [33] Skrzynia z 1.4 i silnik 1.7
    Utworzone przez anubis82 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-01-2017, 21:27
  4. Aktualizacja softu 1.8 TS
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 22:11
  5. [155] silnik 2.0, skrzynia od 1.8
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 08:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory