Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Nowa Giulia z ... 2018 roku

  1. #1
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie Nowa Giulia z ... 2018 roku

    Zastanawiam się nad Giulią i przypadkiem natrafiłem na takie coś:

    https://salon.alfaromeo.pl/oferta/87...200-km-at8-rwd

    Czy w ogóle jest sens nad tym się zastanawiać? W końcu to rok 2018. Zakładam, że jako nowa, ma chociaż 5 lat gwarancji. Jest jeszcze kilka podobnych, wygląda jakby wyprzedawali coś co im zalega na placu fabrycznym, bo można kupić "u każdego dealera w Polsce".

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Sytuacja jest oczywista - w dzisiejszych czasach (w benzynach - od 2019/2020, zależy od marki i modelu), im nowszy egzemplarz tym gorszy. Tu GPF doszedł, tam online idzie wszystko do producenta...
    Jeżeli tylko jest to egzemplarz bez GPF-a i z 5-letnią gwarancją (a tak wynika z oferty), na pewno będzie lepszy od aktualnego rocznika (pomimo pierdół w rodzaju brzydszy lewarek zmiany biegów etc), więc ja bym brał. Warto tylko dobrze sprawdzić stan akumulatora, bo jak jest na fabrycznym stoku to raczej nikt go nie podładowywał. I może jeszcze się potargować co do ceny?

  3. #3
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Tylko ciekawe jak potem będzie z odsprzedażą tego. To w końcu dla większości będzie samochód o 3 lata starszy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Kupisz taniej - sprzedasz taniej, cudów nie ma. Musisz sobie określić priorytety, po prostu. Jak chcesz nowy look, lepszy infotainment i drogą odsprzedaż po 3 latach to po co patrzeć na wyprzedaże?

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Tylko ciekawe jak potem będzie z odsprzedażą tego. To w końcu dla większości będzie samochód o 3 lata starszy.
    to czekaj sprzedajesz czy kupujesz? bo jak to drugie to możesz się martwić np do 2-3 lat ( choć i tak nie będą to jakieś spektakularne różnice) potem np przy 5-7 letnim aucie rocznik ma mniejsze znaczenie.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    455

    Domyślnie

    Witam, ja tak kupowałem ze stocku 3 letnia aczkolwiek nowa.
    Złego słowa nie powiem cena napewno niższa niż rocznik aktualny a auto nowe.
    Co do akumulatora macie racje - do wymiany (start stop raz się uruchamiał raz nie ) ale to na pierwszym przeglądzie wymienili.
    Tak jak koledzy pisali kupisz taniej sprzedaż taniej
    A auto nowe.
    Różnie ludzie podchodzą do tematu.....jeden woli kupić zamiast nowego buisness używane veloce
    Ja tam uważam ze co nowe to nowe tym bardziej ze gwarancja
    Pozdro

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja tak kupowałem swoją 10.2016 w 02.2018 czyli 1,5 roku, a rocznikowo 2 lata niby w plecy. Ale za to 70 tys. mniej w cenie, gwarancja biegła od momentu zakupu, poza spryskiwaczami reflektorów i poceniem się układu chłodzenia pod turbiną nic. A, byłbym zapomniał, hałasowały tarcze hamulcowe - odciśnięte klocki po długim postoju - serwis wymienił mi dwa dni po odbiorze nowego zarówno przód jak i tył na nowe. Do aku nie mogę się przyczepić w żaden sposób, nigdy nawet się nie zająknął (co prawda auto garażowane ale zdarza się kilkudniowy postój na mrozie, jak jestem w Berlinie). Obecnie mam 57 tys., auto niedługo formalnie będzie miało 5 lat i jakoś mi to nie przeszkadza.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ja tak kupowałem swoją 10.2016 w 02.2018 czyli 1,5 roku, a rocznikowo 2 lata niby w plecy. Ale za to 70 tys. mniej w cenie, gwarancja biegła od momentu zakupu, poza spryskiwaczami reflektorów i poceniem się układu chłodzenia pod turbiną nic. A, byłbym zapomniał, hałasowały tarcze hamulcowe - odciśnięte klocki po długim postoju - serwis wymienił mi dwa dni po odbiorze nowego zarówno przód jak i tył na nowe. Do aku nie mogę się przyczepić w żaden sposób, nigdy nawet się nie zająknął (co prawda auto garażowane ale zdarza się kilkudniowy postój na mrozie, jak jestem w Berlinie). Obecnie mam 57 tys., auto niedługo formalnie będzie miało 5 lat i jakoś mi to nie przeszkadza.
    Coś chyba jest na rzeczy z tymi naszymi autami z początku produkcji. Moja identyczne usterki oprócz hamulców, poza tym nic. Aku działa bez problemu...

  9. #9
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    No a jak z ceną w tej konfiguracji jak w ogłoszeniu? Opłaca się?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    moim zdaniem oferta fajna - ma to co ma mieć

Podobne wątki

  1. Giulia 2018 aktualizacja map
    Utworzone przez palacz82 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2021, 00:06
  2. [Giulia] lampy tylne Alfa Giulia 2018
    Utworzone przez kaz156 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2021, 10:31
  3. Sprzedaż Alfa Romeo w 2018 roku
    Utworzone przez mcwaw w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 832
    Ostatni post / autor: 21-02-2020, 16:05
  4. [Giulia] Giulia Veloce 2017/2018
    Utworzone przez Michalwawa w dziale Sprzedam auto
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2020, 08:02
  5. Alfa Giulia do śłubu 08.09.2018 Kraków poszukiwana
    Utworzone przez Jang0 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 13:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory