Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [Stelvio] Gwizdy/Świst przy przyspieszaniu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    5

    Domyślnie [Stelvio] Gwizdy/Świst przy przyspieszaniu

    Witam , od czwartku jestem w posiadaniu Stelvio 280km z 2019 roku z przebiegiem 40k km . Kupiony z salonu Alfy po czyimś wynajmie . Wszystko działa jak trzeba poza jednym czego wcześniej nie zauważyłem. Przy przyspieszaniu z gazem w podłogę pojawia się dziwny dźwięk , jakby gwizd świst. Nie odczuwam przy tym utraty mocy . Załączam video . Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem ?
    streamable.com/hqdo4w

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cześć. U mnie na początku były dźwięki jak z tego linku: https://www.forum.alfaholicy.org/giu...pieszaniu.html

    Potem bardziej jak u Ciebie i coraz głośniej. Przy około 36k km samochód trafił do ASO na naprawę.

    Aktualnie samochód dalej stoi w ASO i dzięki wnioskom z wątku powyżej, które im podsuwałem, "specjalistom" udało się zlokalizować przyczynę i jest naprawiany. Werdykt - poluzowane mocowanie turbiny. Nie wymieniają całej turbiny, tylko poprawiają jej mocowanie.

    Edit: dodatkowo załączam link z youtuba: https://youtu.be/Qpnc3RCJqp0
    "Yes, we figured out the noise come from turbo charging kit. Our dealer have ordered a new one for replacing."
    Ostatnio edytowane przez krzysiuz ; 19-06-2021 o 08:26

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    5

    Domyślnie

    To jest dokładnie taki dźwięk jak na końcu tego video co zamieściłeś.
    Bardzo dziękuje za wskazówkę, ciekawe czy serwis we Wrocławiu mi to ogarnie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Edit: dodatkowo załączam link z youtuba: youtu.be/Qpnc3RCJqp0[
    "Yes, we figured out the noise come from turbo charging kit. Our dealer have ordered a new one for replacing."[/QUOTE]

    Piszesz ze jest naprawiany . Tzn co oni tam właściwie robią i ile to ma potrwać ? W tyn linku z youtuba piszą o „turbo charging kit” , co to jest dokładnie ?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiuz
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti 280KM Q4
    Postów
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elvvis Zobacz post
    Edit: dodatkowo załączam link z youtuba: youtu.be/Qpnc3RCJqp0[
    "Yes, we figured out the noise come from turbo charging kit. Our dealer have ordered a new one for replacing."
    Piszesz ze jest naprawiany . Tzn co oni tam właściwie robią i ile to ma potrwać ? W tyn linku z youtuba piszą o „turbo charging kit” , co to jest dokładnie ?[/QUOTE]

    Link z youtube to była kolejna z poszlak, która wskazywała, że problem jest w okolicach turbiny.

    Dodatkowo tak jak kolega w wątku, który podlinkowałem, wsadziłem pod maskę mikrofon i zlokalizowałem źródło świstów - okolice turbiny. Nie opisywałem tego jeszcze w wątku, bo nie odebrałem samochodu, żeby zweryfikować na sto procent swoim uchem.

    Cytując maila z serwisu "Chociaż decyzji o wymianie turbiny nie można było podjąć, to kierunek który Pan wyszukał stał się bardzo cennym w weryfikacji. Po wyjęciu turbiny , mogliśmy zobaczyć rozszczelnienia i poluzowanie mocowań. Części są w trakcie kompletowania".

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2021
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    Piszesz ze jest naprawiany . Tzn co oni tam właściwie robią i ile to ma potrwać ? W tyn linku z youtuba piszą o „turbo charging kit” , co to jest dokładnie ?
    Link z youtube to była kolejna z poszlak, która wskazywała, że problem jest w okolicach turbiny.

    Dodatkowo tak jak kolega w wątku, który podlinkowałem, wsadziłem pod maskę mikrofon i zlokalizowałem źródło świstów - okolice turbiny. Nie opisywałem tego jeszcze w wątku, bo nie odebrałem samochodu, żeby zweryfikować na sto procent swoim uchem.

    Cytując maila z serwisu "Chociaż decyzji o wymianie turbiny nie można było podjąć, to kierunek który Pan wyszukał stał się bardzo cennym w weryfikacji. Po wyjęciu turbiny , mogliśmy zobaczyć rozszczelnienia i poluzowanie mocowań. Części są w trakcie kompletowania".[/QUOTE]

    A jakiś przybliżony koszt takiej naprawy ?
    Kurcze zdziwiony jestem taką sytuacją. Samochód ma ledwo 40k na liczniku i takie bajery :/

Podobne wątki

  1. [159] 159 2.4 210 Przeładowanie, szarpie przy 2 tyś, spadek doładowania przy przyspieszaniu
    Utworzone przez jacek1732 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 01-08-2019, 10:53
  2. [159] Wibracje przy przyspieszaniu, trzęsie przy odpalaniu
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-08-2018, 09:46
  3. [146] 146 Gwizdy przy większych prędkościach.
    Utworzone przez qazaqwe45 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-05-2015, 14:02
  4. Metaliczny świst przy przyspieszaniu.
    Utworzone przez wojtas_aw w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 00:09
  5. [156] Stuki przy zmianie biegów i przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 20:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory