Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Radio zbrickowało się przy updatcie firmwaru - jakieś pomysły co dalej?

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie Radio zbrickowało się przy updatcie firmwaru - jakieś pomysły co dalej?

    Taka niefortunna sytuacja, updatowałem radio bo był stary firmware MV001 (na MV002.010.043) żeby wgrać mapy EU, odblokować większy obszar kamery cofania itp. Używałem pendriva który mam przygotowany, sprawdzony w wielu Giuliach/Stelvio. Firmware zwalidował się dobrze, radio zrobiło standardowy restart po tych ok 2 minutach ale już nie wstaje do dalszego updatu - wyświetlacz czarny, wentylator włącza się na ok 20sek, potem wycisza na 5 i tak w kółko 30min. Wypiąłem USB, to samo, wypiąłem klemę, to samo, na nowo sformatowałem pena/wgrałem firmware, to samo, wziąłem innego pena, wgrałem na niego starszy firmware, nic.
    Na alfaowner znalazłem 1 taki przypadek w Kanadzie, idento, tyle ze gość miał komfort gwarancji, podjechał do serwisu i skończyło się nowym radiem. Dzwoniłem po znajomych w serwisach i ASO, to też 1 taki przypadek mieli i też na gwarancji zmienili. Niestety to auto to USA, więc problem do rozwiązania i koszt po mojej stronie (to był ostatni update radia jaki robiłem - za 50zł które doliczam do rachunku widać się nie opłaca).
    Bezpieczniki sprawdzone. Wyłaczenie aku na 15 minut nic nie zmienia. Aku był dobrze naładowany (75% i był prawie nowy) jak zacząłem update.
    PRzez OBD już nie mogę się połączyć z radiem, zaraz po wywaleniu przebieg zaczął migać.

    Obecnie radio odpięte żeby nie rozładowywać aku (bo w kółko próbuje wstawać do udpatu)

    Ktoś ma jakiś pomysł z kim gadać, co zrobić zeby uniknąć zakupu nówki za 7/8tys (wersja z nav).

    Czy ktoś wie, czy gdybym zdobył pin/kod do używki, czy wzmak od Harman Kardon będzie happy bo zgadzać mu się będzie VIN BCMa, czy i tak się wyciszy bo nie będzie mu się zgadzał wpisany pierwszy raz VIN w radiu z własnym?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Nie wiem czy te systemy mają partycję backup/poprzedni system. Jezeli tak to spróbować włożyć pen z uszkodzonym update? Wtedy może przełączy na poprzednią wersję.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    sprobuj zapytac, kto naprawia radia BMW CIC/NBT. sa to w zasadzie te same radio. moze mogliby ci pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    To nie są te same radia tylko podobne.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wielkie dzięki za zainteresowanie. poruszyłem wszystkie kontakty/znajomych, 2 fora, i miałem tel z Włoch od dobrego człowieka którego ciut znam i który swoimi kontaktami załatwi mi grzecznościowo kod do innego radia używanego - żeby nie nadużywać kanału, mam tylko kupić używkę (już zidentyfikowałem kilka wystarczająco podobnych na alledrogo, z nav 8.8), mam ją podłączyć u siebie sprawdzić tylko czy wstaje, wtedy wysłać mu numery ze stickera i mi wyśle kod, potem u siebie odblokuję, jak działa, to wzywam klienta. ech, najadłem się stresu, ale wygląda na to że wywinę się w 500zł z tego problemu. dam znać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Nie wiem czy te systemy mają partycję backup/poprzedni system. Jezeli tak to spróbować włożyć pen z uszkodzonym update? Wtedy może przełączy na poprzednią wersję.
    też nie wiem i nie wiem, gdyby auto było u mnie mógłbym kombinować, u klienta jest w domu 100km ode mnie i ma odłączoną wtyczke wiec nic nei zrobi nawet zdalnie. jak przyjedzie do mnie jak już będę miał używkę z kodem, to oczywiście warto spróbować zanim założę odblokowane radio

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    sprobuj zapytac, kto naprawia radia BMW CIC/NBT. sa to w zasadzie te same radio. moze mogliby ci pomoc.
    OK, jak się nie uda z innym radiem + kodem (liczę że sie uda) , bedę szukał specy

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    To nie są te same radia tylko podobne.
    tak to już jest
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    W okolicy 2017-2018r jedno z ASO miało wykwit takich zbrikowanych jednostek. Leciała tam wymiana.

    Używane radio z pinem wg mojego stanu wiedzy nie siądzie w aucie, ale życzę powodzenia. Może u mnie były w jakiś sposób niezgodne numery. Daj znać jak rozwiążesz

    Przydałby mi się kontakt do tego gościa od pinów z naklejki. Jak możesz to daj na priv

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na przełomie 17/18r był ten service news na update radia 1gen do firmwaru 002.009.055 na problemy z BT u wielu, więc pewnie bardziej hurtowo robili a może mieli tam jakiś pendrive który nie leżał za bardzo ETMowi Giulii/Stelvio?

    Wg bezpośrednich relacji 2 osób (jedna z ASO, jedna z forum), po załatwieniu kodu radia (co po znajomościach w ASO trwa ze 3 miesiące bo Włosi odmawiają stale i trzeba naciskać, do tego zapłacić ponad 300zł), radia się odpala normalnie, a to że niektórzy kończyli z działającym radiem ale migającym proxi to wg innych źródeł (inż z FCA, ale też moje wcześniejsze przypuszczenia których nie miałem u kogo sprawdzić), wynika z różnic w konfigu radia vs to co w proxi (najczęściej ludzie próbuję kupić inne/lepsze radio np z nav, DAB itp) - trzeba poprawić proxi ręcznie (np wyłączyć Sirrusa wkładając radio EU) ale nie wszystko jest z ustawień w MESie, więc trzeba albo innego softu albo mieć kontakt w engineerigu FCA żeby się dowiedzieć które bajty i jak pozmieniać by dostosować. radio kupiłem na alledrogo wczoraj 370 z wysyłką, wyglądało jak nóweczka (było inne za 300 ale wyglądało na poniewierane, już z naklejką MM reworked z 2016 więc jakiś paszcz), jak przyjdzie sprawdzę czy żywe u siebie, potem uderzam po kod, podobno w parę dni mi załatwi gość, wtedy znów sprawdzę u siebie czy akceptuje, jak tak, klient przyjeżdża i wszystko się wyjaśni, dam znać, choć po tym co wiem/potwierdzono mi, powinno być dobrze.

    Jako ciekawostkę dodam, że to auto klienta miało jakby taki szron na elementach metalowych - np cała kolumna kierownicza, wkręty od osłony nad pedałami, chyba na radiu też coś było. ciekawe czy to efekt długiej podróży morskiej w nieszczelnym kontenerze (transportowiec podobno miał awarię w drodze i auto płynęło o kilka tygodni dłużej - nie wiem czy słona mgiełka mogła by taki efekt zrobić w parę tygodni?) czy efekt jakiejś chemii np stosowanej przez właściciela w USA do czyszczenia. Tylko jeśli w okolicy radia coś takiego jest, to ciekawe czy w środku radia też? Może radio miało już w związku z tym jakieś niedomagania, których jednak nie nie było widać przy słuchaniu FM? na pewno jak wyjmę stare radio, to je rozkręcę i pooglądam wewnątrz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Mam kolegę, który zajmuje się m.in. wgrywaniem upgrade do sterowników w BMW. Nie jest niczym niezwykłym, że sterowniki po upgrade nie wstają i trzeba wymienić na nowe. BMW twierdzi, że sterownik był po prostu uszkodzony przed upgrade i w wyniku upgrade ta wada się uwidacznia. To oczywiście tłumaczenie dla klienta, który musi kupić na własny koszt nowy sterownik (podpisuje stosowne papiery przez aktualizacjami). W BMW było o tyle łatwiej, że często można posiłkować się używanymi częściami i można przekodować VIN i inne ustawienia.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Mam kolegę, który zajmuje się m.in. wgrywaniem upgrade do sterowników w BMW. Nie jest niczym niezwykłym, że sterowniki po upgrade nie wstają i trzeba wymienić na nowe. BMW twierdzi, że sterownik był po prostu uszkodzony przed upgrade i w wyniku upgrade ta wada się uwidacznia. To oczywiście tłumaczenie dla klienta, który musi kupić na własny koszt nowy sterownik (podpisuje stosowne papiery przez aktualizacjami). W BMW było o tyle łatwiej, że często można posiłkować się używanymi częściami i można przekodować VIN i inne ustawienia.
    Co wnosi twój post Ja robię tez audi mercedesa itp. ale nie pisze o tym bo po co.

Podobne wątki

  1. [159] Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?
    Utworzone przez M@T w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2745
    Ostatni post / autor: 15-05-2023, 07:30
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-01-2015, 11:56
  3. Bije przy hamowaniu, jakieś pomysły?
    Utworzone przez BAKU147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 14:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory