Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Nie dziła ekran pomięrzy zegarami

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie Nie dziła ekran pomięrzy zegarami

    Jak w temacie, wygasł i przestał cokolwiek pokazywać. Widać jakby co jakiś czas próbowało się włączyć podświetlanie i tyle, ale ekran kaput. Może ktoś miał taki przypadek.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Jak w temacie, wygasł i przestał cokolwiek pokazywać. Widać jakby co jakiś czas próbowało się włączyć podświetlanie i tyle, ale ekran kaput. Może ktoś miał taki przypadek.
    Z kilkunastu użytkowników na pewno.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Jak w temacie, wygasł i przestał cokolwiek pokazywać. Widać jakby co jakiś czas próbowało się włączyć podświetlanie i tyle, ale ekran kaput. Może ktoś miał taki przypadek.
    tak miało wiele osób auta 2017 i 2018- zrób restart- klema na ok 5 minut i powinno wstać. po zabiegu odpal poczekaj jakieś 3 -4 minuty. Jak nie wstanie powtórka zabiegu - i tak 3 razy- jeśli nie wstanie po tym czasie to wg instrukcji serwisowej zegary do wymiany. Jeśli wstanie do aktualizacji- jeśli auto z USA to zapomnij na razie o aktualizacji nawet w ASO- sprawa zgłoszona kilka miechów temu to UOKiK- u

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w razie czego mam zegary EU z diesla 2 szt używki 8 i 45tys km z 7" wyświetlaczem zawze mozna podnieść - jedyna różnica obrotomierz dla diesla do 6k ale pokazywane obroty się zgadzają.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Dziękuję za pomoc. Odłączyłem akumulator, jednak to nie pomogło. Jak wygląda procedura wymiany tego wyświetlacza. Czy trzeba wymienić całe zegary?
    Auto mam z usa, zawsze wyświetlałem na nim prędkość bo na liczniku analogowym nie widać za dobrze kilomentrów. Czy jak wymienię, to znowu padnie po jakimś czasie? bo wygląda to na wadę.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    wymiana prosta, ale cały wkład się wymienia, w stelvio trzeba tyko szarpak zrobić sobie z czegoś bo klipsy metalowe trzymają jak diabli. potencjalnie stary firmware może też kiedyś doprowadzić do zbrickowania, ale pady nie są codziennością - może kilka sztu przez parę lat na setki osób na forum.. jak pisałem mam 2 liczniki ale z diesla, z 7" oba z w miarę nowymi, ale nie najnowszymi firmwarami (jeden ma 1914 drugi 2022 wersję, najnowszy dla przedliftów który wyszedł gdzieś w 2 poł 2018r to 203C, nie wiadomo tak naprawdę które firmwary poprawiają problem, na pewno te starsze z pocz 2017 to chyba wersje typu <19xx się brickowały).
    Niby fajnie byłoby zupdatować, ale USA nie updatują się.
    Nowy licznik do Stelvio EU koszt ok 4tys czy jakoś tak.
    po wymianie proxi trzeba zrobić i wpisać przebieg (nie niższy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar rozewo
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Giulia
    Postów
    141

    Domyślnie

    Chodzi o wymianę licznika w Giuli. Jak sprawdzić ile ja mam tam cali, myślałem, że te środkowe wyświetlacze są standardowe, u mnie wypełniał idealnie przestrzeń miedzy zegarami.
    Tylko nie proxi Zrobienie tego graniczy z cudem udało się za którymś razem dopiero. Raz spadło napięcie podczas tej procedury i wtedy dopiero było ciekawie. Czy można robić proxi z zapalonym silnikiem, wtedy napięcie na sterownikach jest wyższe. Widziałem jakieś zegary na allegro po 500zł. Rozumiem, że przy okazji można wrzucić europejskie wskaźniki?

    - - - Updated - - -

    Rzeczywiście widać ramki na licznikach z aukcji. U mnie tego nie ma.

    - - - Updated - - -

    No to jeździmy bez licznika

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    aaa sorki, pisałem na szybko z komórki i nie czytałem wcześniejszych postów- pomyliłem ktoś w ostatnich dniach pytał o ten sam problem w stelvio USA. mam licznik do 2.0 używany Giulia EU z 7" przebieg bodajże 38tyś km, wyślij mi na priv do siebie telefon to się jutro zdzwonimy. firmware taki jaki obowiązywał w 2017r 183E. 7" to ten na całą przestrzeń miedzy zegarami, 3.5" to ten wąski prostokąt pionowy. 7" zawsze można założyć, ale jak miałeś 3.5" to do updatów dobrze by było zmienić jeden bajt w proxi bo z tego co mi ktoś ostatnio powiedział, może przy updatcie zgupieć Witech i wgra soft dla 3.5 i może być kłopot - w razie czego info CI dam albo sam Ci moge zrobić wymianę/proxi itp.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozewo Zobacz post
    Chodzi o wymianę licznika w Giuli. Jak sprawdzić ile ja mam tam cali, myślałem, że te środkowe wyświetlacze są standardowe, u mnie wypełniał idealnie przestrzeń miedzy zegarami.
    Tylko nie proxi Zrobienie tego graniczy z cudem udało się za którymś razem dopiero. Raz spadło napięcie podczas tej procedury i wtedy dopiero było ciekawie. Czy można robić proxi z zapalonym silnikiem, wtedy napięcie na sterownikach jest wyższe. Widziałem jakieś zegary na allegro po 500zł. Rozumiem, że przy okazji można wrzucić europejskie wskaźniki?

    - - - Updated - - -

    Rzeczywiście widać ramki na licznikach z aukcji. U mnie tego nie ma.

    - - - Updated - - -

    No to jeździmy bez licznika
    no to czytajac co piszesz mapsz chyba kłopot z .. akumulatorem- zacznij od podładowania. Rozumie że próbowałeś 3 razy zrobić restart?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Miałem podobne zdarzenie. Podczas jazdy zegary się włączyły. Tylko zegary. Tak jak przy wyjsciu z auta. Na szczęście silnik się nie wyłączył. Za kilka sekund wszystko wróciło do normy. Z tą różnicą, że wyzerowaly się dzienne liczniki (A i B). Ciekawi mnie co mogło być przyczyną? Zdarzyło się to podczas kręcenia na rondzie i jednocześnie zmieniałem przyciskiem komputer z A, B itd. (włączony był kierunkowskaz). Czyżbym komputerowi dał za dużo poleceń (wtedy mogłoby oznaczać, że zamontowali komputer z zegara ściennego)?

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ekran nawigacja Radionav pozycja otwarta manualne zamykanie stale otwarty ekran
    Utworzone przez michalko w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2021, 10:03
  2. Problem z zegarami
    Utworzone przez Novertis1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 21:51
  3. Biały ekran ics
    Utworzone przez LIHY72 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 22:46
  4. [145] Problem z zegarami
    Utworzone przez Bartolomiusz999 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 17:36
  5. [166] 166 ekran glowny
    Utworzone przez Doman w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory