Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Szum toczenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie Szum toczenia

    W ostatnim czasie w moim aucie Giulia 2,0 RWD z 2017, przebieg ok. 70tyś którego jestem pierwszym właścicielem zaobserwowałem szum toczenia dość dyskretny w prędkościach miedzy 40-90km/h najlepiej słyszalny tak przy ok. 60km/h bez jakiś drgań wibracji ściągania... przy prędkościach autostradowych nic więcej się nie pojawia raczej powstają szumy opływowe i tego szumu toczenia nie słychać... generalnie wcześniej przy tych prędkościach była zupełna cisza... Byłem z tym w ASO ale powiedzieli że może to opony szumią, faktycznie kupiłem na lato nowe opony na tył Michelin, z tego co mówili sprawdzili i nie ma luzów na łożyskach, wale napędowym, powiedzieli że nie mogli rozpędzić kół na podnośniku do wyższych prędkość z uwagi na kontrolę trakcji... Generalnie jeździć, obserwować.... nic konkretnego... Ktoś już podobny problem przerabiał? Tylny dyferencjał może szumieć? Pozdrawiam, będę wdzięczny za jakieś informację, sugestie...?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Obstawiam opony Michelin. Może sprawdź, czy nasilenie/rodzaj szumu zmienia się na różnego rodzaju asfalcie?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Wymieniałeś olej w dyferencjale ?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem ze zużywające wie opony moja bardzo podnieść szum. Mialem Pirelli Pzero rosso w XC60 i jak jeszcze mial 5mm to wymieniłem z powodu szumu. Diler tez sprawdzam łożyska itd. .;... a to były opony. Z nowymi bylo cichutko. Piszesz ze opony masz nowe ale tez obstawiam ze to opony.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Generalnie mam wrażenie że ten szum się nie zmienia w zależności od nawierzchni... Opony z tyłu są nowe Michelin Pilot 4 koła zwykłe 17 bez Runflat. Czytałem cały wątek o wymianie oleju w dyferencjale lecz kolega oprócz tego że wymienił przy 100tyś napisał że coś mu szumiło ale nie napisał czy zniknęło... też o tym myślę kosz niewielki więc pewnie zrobię w najbliższym czasie...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2jts Q4, Alfa Romeo Giulia 2,0 RWD
    Postów
    29

    Domyślnie

    Aby zakończyć wątek, może komuś jeszcze kiedyś pomorze, nakieruje. Odwiedziłem mój zaprzyjaźniony zakład wulkanizacyjny opowiedziałem jak to wygląda i że pewnie opony (tak naprawdę chciałem sprawdzić wyważenie). Pan wiedział że tylne opony wymienialiśmy na wiosnę kazał skręcić opony i powiedział że wyząbkowane od wewnątrz i z tąd ten lekki szum. Do tego rocznik opon 2016 więc już też twarde. Ciekawa sprawa opony 2016, auto 2017 a jeżdżę od 2018, czyli auto kupiłem z dwuletnimi oponami... Opony wymienione szumu nie ma, lżej się toczy, jest bardziej komfortowo i lepiej hamuje. Miałem wątpliwości czy to pomorze ponieważ na starych jeszcze spokojnie do końca sezonu bym pojeździł ale jest aktualnie nieporównywalnie lepiej. Chciałem zrobić kontrolę geometrii przy okazji nowych opon ale ADF Auto Wrocław mówi że ma popsutą maszynę ale też nie podaje kiedy naprawią, dziwna sprawa...? Do GAM w Długołęce nie mogłem się dodzwonić ale ode mnie to strasznie daleko... Znacie kogoś kto we Wrocławiu robi dobrze Geometrię.? W ostateczności zostaje BMW Inchcape też na Karkonowskiej tam przynajmniej wszystko zawsze jest... W sumie sam się dziwię Alfa chce więcej sprzedawać ale mają takie marne zaplecze w porównaniu do np. BMW

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał mixilium Zobacz post
    Ciekawa sprawa opony 2016, auto 2017 a jeżdżę od 2018, czyli auto kupiłem z dwuletnimi oponami... Opony wymienione szumu nie ma, lżej się toczy, jest bardziej komfortowo i lepiej hamuje.
    Normalna sprawa. Markowe opony letnie nie starzeją się tak szybko jak zimowe.

    Szum z pewnością był od wyząbkowanych opon. Sam na takich jeżdżę, ale nie widzę powodu, by zmieniać dobre opony na lepsze, tylko z powodu szumu.

    A regulacja geometrii zrobisz w serwisie każdej markii, nawet BMW. Wystarczy, że dobrą maszynę mają i się podejmą.

    Jaka jest sytuacja marki chyba wszyscy wiemy. Jak tak dalej pójdzie z tym ekoterroryzmem, to umrze platforma Giorgio, a Giulia i Stelvio będą jak białe kruki. Fuzja z żabojadami tylko sprawę skomplikowała, więc trzeba się cieszyć tym co jest :-)

    ps. ja tam czekam żeby Izerę żonie na jazdę po mieście kupić

    ps.2 przepraszam za offtop.

Podobne wątki

  1. Szum powietrza
    Utworzone przez AdiCarrion w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 17:53
  2. [159] Opory toczenia tylnej osi
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-09-2015, 08:34
  3. Szum toczenia na tylnej osi
    Utworzone przez Keanu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:59
  4. [155] Szum
    Utworzone przez Tweety w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory