Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Szybka redukcja biegu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Veloce po-lift
    Postów
    5

    Domyślnie Szybka redukcja biegu

    Dzień dobry wszystkim!

    Jakiś czas temu oglądałem recenzję samochodu, w której opisywali opcję szybkiej redukcji biegu o kilka stopni na raz po przedłużonym przytrzymaniu lewej manetki (maksymalna redukcja, jaką skrzynia uzna za nieszkodliwą). Wydawało mi się, że filmik dotyczył Giulii, ale nie mogę znaleźć teraz ani tego filmiku, ani informacji o takiej możliwości w instrukcji / wyszukiwarkach.

    Jak jest z tą kilkustopniową redukcją - da się? Jeśli nie, to jaką macie metodę na szybką redukcję przed wyprzedzaniem w trybie manualnym? Dla mnie osobiście wciskanie lewej manetki kilkukrotnie jest trochę zbyt wolne i niekomfortowe, bo boję się, że przestrzelę i wejdę w jakieś nienaturalnie wysokie obroty; tym bardziej, że lag jest wyczuwalny i ciężko ocenić na którym biegu się wyląduje przy szybkim wciskaniu.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Da się. Wystarczy przytrzymać dłużej lewą manetkę. Przynajmniej w wersjach sprzed liftingu tak jest.
    Patrząc na opis auta w profilu - najprawdopodobniej możesz sobie sam sprawdzić, jak to jest w wersji po lifcie.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Veloce po-lift
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ok dzięki, sprawdzę przy najbliższej okazji. Nie chciałem testować tego bez potwierdzenia żeby czegoś nie rozsypać, szczególnie że jeszcze kończę okres docierania

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Potwierdzam -dzisiaj to sprawdziłem działa :-)

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Veloce po-lift
    Postów
    5

    Domyślnie

    Okej, sprawdziłem kilka razy i efekt jest nie do końca taki, o jaki mi chodziło. Przytrzymanie lewej manetki powoduje stopniowe zrzucanie biegów po kolei (mniej więcej jeden na sekundę). Koniec końców jest to dużo wolniejsze niż szybsze kliknięcie kilka razy. Próbowałem i w D i w M - działa tak samo.

    Na plus, to zauważyłem, że przy wielokrotnym szybkim kliknięciu, zawsze zrzuca tyle biegów, ile razy się kliknęło (w sumie oczywiste, ale nie od razu sprawiało takie wrażenie bo robi to z opóźnieniem). Niby można spojrzeć na zegar jaki jest aktualny bieg i policzyć ile razy trzeba kliknąć, a potem tyle razy kliknąć, ale jest to jednak dużo wolniejsze niż gdyby skrzynia sama zrzuciła te kilka biegów na raz...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    A ja mam takie głupie pytanie: po co? 1-2 biegi w dół to jeszcze zrozumiem, ale więcej? Zobacz sobie na wykres niutona i odpowiedz mi: po co?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał fun_n_stuff Zobacz post
    a mnie osobiście wciskanie lewej manetki kilkukrotnie jest trochę zbyt wolne i niekomfortowe, bo boję się, że przestrzelę i wejdę w jakieś nienaturalnie wysokie obroty;
    to nie manual, kąkuter po prostu nie wykona zadania, nie pozwalając zrzucić za nisko

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A ja mam takie głupie pytanie: po co? 1-2 biegi w dół to jeszcze zrozumiem, ale więcej? Zobacz sobie na wykres niutona i odpowiedz mi: po co?
    Też mi się wydaje, że tyle wystarczy, zwłaszcza w wersji Veloce .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio MY21 280KM / Mazda MX-5 / BMW 430i
    Postów
    41

    Domyślnie

    Nie trzeba do tego manetki. Wystarczy wcisnąć gaz do oporu i przekroczyć próg "kickdown" - czyli takiego wyczuwalnego dociśnięcia pedału jeszcze o 1 cm. Wtedy auto wrzuca najniższy możliwy bieg i wystrzela jak z procy. Idealne przy wyprzedzaniu

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sagi80 Zobacz post
    Nie trzeba do tego manetki. Wystarczy wcisnąć gaz do oporu i przekroczyć próg "kickdown" - czyli takiego wyczuwalnego dociśnięcia pedału jeszcze o 1 cm. Wtedy auto wrzuca najniższy możliwy bieg i wystrzela jak z procy. Idealne przy wyprzedzaniu
    Przy Twoim sposobie jest trochę mniej radości, każdy lubi zredukować szybko na łopatce

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 23:16
  2. Redukcja biegu - dziwna reakcja.
    Utworzone przez sbk001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory