Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Aktywacja nieużywanego przycisku (kierownica/panel klimatyzacji)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie Aktywacja nieużywanego przycisku (kierownica/panel klimatyzacji)

    Rozkminiam temat podłączenia urządzenia do sterowania wydechem od Kamila (https://www.shopefi.pl/sklep/uklad-w...dechu-android/) do jednego z dwóch wolnych przycisków - w miejscu Hill Descent ze Stelvio lub na wolnym przycisku na panelu klimatyzacji (po drugiej stronie od grzania kierownicy).

    Czy da się zmodyfikować któryś z tych paneli tak, aby przycisk był używalny czy potrzeba wymienić na fabrycznie działający panel z HD? Wiem, że do ACC wszyscy wymieniają, ale może do takiego zastosowania nie będzie to potrzebne. Rozbierał ktoś to może?
    Ostatnio edytowane przez Shimmy ; 03-08-2021 o 10:09

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    wszystkie przyciski kierownicy łącznie ze START leca po LIN (panelu klimy też, nie pamiętam czy po tym samym), musiałbyś sobie zrobić dekoder swój, bądź czytać z BCM przez CAN status przycisku. generalnie słaby temat na 1 sztukę, chyba że masz gotowy odpowiedni sprzęt, wprawę w LIN/CAN i po prostu ulepa zrobisz w parę godzin.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    To mówisz bardziej jakby wpiąc się pod sygnał.

    Mi by bardziej chodziło, żeby zrobić przycisk klikalnym i wpiąć moduł - potrzeba styk - zwierasz i powinno reagować. Jakby to się udało zrobić to było super

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    no bo tam lata wszystko po malej liczbie kabli, nie wiem czy cos jest wolne zeby robic latwo niezalezny przycisk, chocby zwijacz no chyba ze nie masz grzania, masz lub zalozysz zwijacz z grzaniem i po nim przepuscisz. inna opcja pilot zintegrowac i zasilic w kierownicy i olac zwijacz
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Jesteś którąś osobą która o to pyta - siądę do tematu takie uniwersalnego modułu który by to ogarniał... nie obiecuję żadnego terminu jestem lekko przeciążony

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Jesteś którąś osobą która o to pyta - siądę do tematu takie uniwersalnego modułu który by to ogarniał... nie obiecuję żadnego terminu jestem lekko przeciążony
    Pracuj pracuj, biorę jeden do sterowania wydechem (chce podłączyć do przycisku od aktywnego zawieszenia)

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    A to też ciekawe miejsce. Szczególnie jak ktoś zmieniał pokrętło na DNA Pro a nie ma i tak zawiasu. Przycisk klikalny, tylko użyć jakoś

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    DW
    Auto
    AR
    Postów
    47

    Domyślnie

    Na panelu klimatyzacji to dodatkowe puste miejsce jak je uważnie obejrzysz jest zlane z resztą panelu, a nie jest dodatkowym przyciskiem.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy84 Zobacz post
    Jesteś którąś osobą która o to pyta - siądę do tematu takie uniwersalnego modułu który by to ogarniał... nie obiecuję żadnego terminu jestem lekko przeciążony
    pogadaj ze squadra tuning, mi podpowiedzili jakie CAN ID szukać do temperatury hamulców
    a oni to realizują dłuższym przyciśnięciem np lewej manetki, czy selektora biegów
    więc używaja to co już jest tylko przy dłuższym interwale przyciśnięcia uruchamia ich moduł.


    samemu tez można to wyciągnąć bawiąc się w snifowanie danych na szynie can... tylko to upierdliwa zabawa mocno.
    w

Podobne wątki

  1. panel klimatyzacji
    Utworzone przez avioox w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 21:28
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 15:00
  3. [147] kierownica ze sterowaniem i panel klimatronic - 147, GT
    Utworzone przez fleszu2 w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 13:44
  4. [159] Panel klimatyzacji
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 16:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory