Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 87

Temat: Wynajem długoterminowy. Zdanie auta. LeasePlan. OSTRZEGAM i NIE polecam.

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał domas7 Zobacz post
    Specjalnie się zarejestrowałem, żeby Ci wrzucić tego mema.

    Załącznik 280024

    W umowie masz jak byk, że wszystkie zgłoszenia jakichkolwiek uszkodzeń albo usterek (gwarancyjnych czy też nie) musisz zrobić PRZED zwrotem auta, a później trzeba płacić za ponadnormatywne zużycie.
    Biorąc pod uwagę skalę zużycia moim zdaniem i tak policzyli Ci mało.

    Też ostatnio zwracałem auto do LP, wrażenia pozytywne.
    ...

    Z czego się kolega cieszy? Z mema się cieszy? Z siebie samego może się cieszy?
    1. Dziele się swoją opinią nt. LP.
    2. Mieliście więcej farta-radujcie się. Wtopicie gdzie indziej.
    3. Może ktoś skorzysta i z mojego doświadczenie wyniesie dla siebie pożyteczne wskazówki do postępowania przy wynajmie. OKLASKI.
    4. Pisze na forum, żeby ktoś z szanownych napisał co można zrobić w sytuacji, w której się znalazłem a nie dołączał do grona kpiarzy.
    5. Przywykłem do pewnych standardów pracy. I pewne zachowania nie mieszczą się w moich standardach - w waszych może tak.
    6. Możecie mieć inne opinie nt. LP-zezwalam.
    7. Nie myśl, że jesteś lepszy tylko dlatego, że ci się poszczęściło. Powodzenia Wszystkim Alfaholikom! Cześć i Chwała Wielkiej ALFIE!
    8. Poprosiłem o pomoc w ocenie sytuacji - najwidoczniej nie jest tak dramatycznie jak myślałem. Dziękuje za to.
    9. Daje cynę jak jest przy zdawaniu i wybebeszam się ze szczegółami. Macie konkret. A tu kpiarstwo i czarna wdzięczność.
    10. Czy te forum ewoluuje w kierunku forum bankier.pl?

    Pozdro,

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Poszło. Pozdro
    Wcześniej widziałem poradnik, ale z niego nie korzystałem. [...] Nie pamiętam zapisów umowy. [...]
    Wiesz no, nie chce bronić leaseplanu, ale sam sobie jesteś tu winien.
    Gdybyś ten poradnik przeczytał przed oddaniem i sprawdził zapisy w umowie to przynajmniej nie byłbyś zaskoczony obecną sytuacją.
    Była też możliwość e-oględzin, gdzie warsztat współpracujący z leaseplanem sprawdził by auto przed oddaniem i miałbyś szanse ponaprawiać te uszkodzenia.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Wiesz no, nie chce bronić leaseplanu, ale sam sobie jesteś tu winien.
    Gdybyś ten poradnik przeczytał przed oddaniem i sprawdził zapisy w umowie to przynajmniej nie byłbyś zaskoczony obecną sytuacją.
    Była też możliwość e-oględzin, gdzie warsztat współpracujący z leaseplanem sprawdził by auto przed oddaniem i miałbyś szanse ponaprawiać te uszkodzenia.
    Jednak myślę, że nie masz racji. Są firmy np typu rental, które lepiej żyją z obciążeń za "usterki itp" aniżeli z faktu wynajmowania. Umowa umową ale te warunki dotyczące samochodu nie będącego własnością najmującego, w szczególności dotyczące gwarancji wydają się być abuzywne czyli niedozwolone. Uszkodzony, podlegający naprawie gwarancyjnej pojazd nie spełnia warunków najmu i powinien być wymieniony na inny. Najem, czyli wypożyczenie czegoś, co nie jest własnością najemcy. Niezależnie czy długoterminowy, czy krótkoterminowy. Te 5 tysięcy to jest ten dodatkowy zarobek za friko. I na tym chyba lepiej zarobili. Tak czy siak uważam, że jeśli istnieje dokumentacja warto nasłać UOKIK.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=mat09;2294358]Wiesz no, nie chce bronić leaseplanu, ale sam sobie jesteś tu
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 06-08-2021 o 22:41

  4. #14
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Warto obejrzeć w tym temacie:


  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Jednak myślę, że nie masz racji. Są firmy np typu rental, które lepiej żyją z obciążeń za "usterki itp" aniżeli z faktu wynajmowania.
    Nie wiem czy piszesz z własnego doświadczenia, czy Ci się tylko tak wydaje.
    Ale gdyby tak było to nie obciążyli Leszek_Zal 5tys tylko 2 razy tyle
    Obciążyli by go dodatkowo za przetartą skórę na kierownicy, przetarty błotnik, przetarte lusterko, kilka odprysków i rys. Te uszkodzenia wykazali w raporcie i za nie nie obciążyli kosztami - wszystko zgodnie z przewodnikiem zwrotu.
    Gdyby tak też było, to by mnie obciążyli za felgi nie 300zł a kazali zapłacić za nową i naprawę pozostałych (czyli pewnie 2-3tys) plus inne drobne uszkodzenia.

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Umowa umową ale te warunki dotyczące samochodu nie będącego własnością najmującego, w szczególności dotyczące gwarancji wydają się być abuzywne czyli niedozwolone.
    Które konkretnie?

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Uszkodzony, podlegający naprawie gwarancyjnej pojazd nie spełnia warunków najmu i powinien być wymieniony na inny. Najem, czyli wypożyczenie czegoś, co nie jest własnością najemcy. Niezależnie czy długoterminowy, czy krótkoterminowy.
    W każdej umowie wynajmu czy tam leasingu jest zapis, że to klient bierze odpowiedzialność za przedmiot najmu/leasing i dopilnowanie jego naprawy gwarancyjnej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Warto obejrzeć w tym temacie:

    A tu już klasyczny przykład "nie czytam co podpisuję"
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio MY20
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dzięki Leszek_Zal za podzielenie się tematem - myślę że po to wchodzimy na to forum Z tego co wiem można wziąć swojego rzeczoznawcę który dokona ponownej oceny, ale czy w tym wypadku warto? Pewnie to dodatkowy koszt kilka stówek a nie gwarantuje że pomoże w sprawie.
    Ja z kolei miałem przygodę z LP - po zawarciu umowy nigdy nie wysłali mi dowodu rejestracyjnego i musiałem czekać miesiac teraz na wydanie wtórnika bo inaczej nie chcieli przyjąć auta na placu W systemie rzekomo było info o wysyłce poleconym 2 lata temu, ale potwierdzenia brak. Niby można się kłócić ale więcej z tym zabawy niż to warte.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Powodzenia wszystkim zdajacym auto. Jedyna wlasciwa sciezka to zgloszenie(zrobienie) wszystkiego przed zdaniem. Pewnie wirtualne ogledziny sa pomocne. Auto moim zdaniem do zdania musi byc igła.Jestem przekonany o tym, ze moj przyklad byl dla wszystkich zdajacych bardzo przydatny. Moj pomysl na to, ze potraktuja mnie tak jak wszedzie chce byc traktowany (bo wybieram miejsca gdzie jestem traktowany odpowiednio) byl o kant d. rozbic. Moja droga-->detailing-->zdanie auta jest zla. Te zdawanie auta do dla mnie rodzaj pojedynku - "kto kogo". LP jest dla mnie slabe, bo moj opiekun z LP i "pani" z infolinii itd, nie nakierowali mnie na procedury zwiazane ze zdawaniem auta. Oddalem im auto gdzie zakontraktowane mialem 52k a przejechalem 42k i tez nie ma za to bonusu. Prwnych kwaitkow bylo wiemcej. Powodzenia BRACIA alfiarze!

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Firma jak firma - każda chce zarobić. Dokąd nie skorzystasz z jej usług, to się nie dowiesz, czy było warto. Ja swoją Giulię "kupowałem" przez rok! Przez ten czas przejrzałem kilka wzorów umów zarówno na leasing, jak i wynajem długoterminowy i koniec końców kupiłem za własną kasę do zamortyzowanie przez 5 lat. Wiem co mam, nikt mi nic nie narzuca, sam płacę za serwis i ubezpieczenie, sam naprawiam obcierki lub nie, bo auto jest od pierwszego dnia moją własnością. Właśnie mija 3 lata odkąd wyjechałem nim z salonu i mam ofertę na kolejny rok ubezpieczenia. Wartość auta przyjęta do kalkulacji AC stanowi 49,7% ceny katalogowej i 68,2% ceny zakupu sprzed 3 lat. Z powodu pandemii przejechałem nim tylko 39k km. Byłoby miło, gdybyś podał ile Cię kosztowało przejechanie 42k km (i przez jaki okres) w wynajmie długoterminowych (bez paliwa oczywiście).
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 07-08-2021 o 19:14
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Wiesz no, nie chce bronić leaseplanu, ale sam sobie jesteś tu winien.
    Gdybyś ten poradnik przeczytał przed oddaniem i sprawdził zapisy w umowie to przynajmniej nie byłbyś zaskoczony obecną sytuacją.
    Była też możliwość e-oględzin, gdzie warsztat współpracujący z leaseplanem sprawdził by auto przed oddaniem i miałbyś szanse ponaprawiać te uszkodzenia.
    Wiesz z całym szacunkiem ale przedstawiasz firmy wynajmujące leasingowe jako wujka dobra rada. System tak nie działa. Problem w tym że firmy wynajmujące traktują jako ponadnormatywne zużycie wszystko co wystąpi po wyjdzie auta z salonu. Nikomu się nie chce kopać z koniem ale w każdym sądzie wygraliby sprawy ponieważ notorycznie naginane jest to pojęcie to raz, a dwa oddanie auta do warsztatu- jak myślisz z powodu zadrapania czy odprysku wymalujesz auto to za ponadnormatywną grubość lakieru nie potrącą? dopiero byłoby że walony i odwijany z drzewa. Dopiero byłyby potrącenia. Po trzecie nie wszystkie uszkodzenia. np 3 letnie auto z przebiegiem 40 -50 tkm to nie nowe auto i nie ma szans żeby było bez skazy. wynika to z natury rzeczy. Kolega z przykładu wyżej oddał auto do firmy detailingowej która doprowadziła niemal stanu fabrycznego - niemal bo nie ma szans aby było fabrycznie nowe a tego oczekuje LP.

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Szanowni Alfaholicy - bijecie pianę o co - przecież właścicielem samochodu jest LP i to on dyktuje warunki. Przed podjęciem decyzji o wynajmie czy leasingu należało zapoznać się z umową a nawet dopytać o szczegóły m.in o warunki zdania samochodu. Ostatnio byłe w warsztacie wulkanizacyjnym i obok był plac odbioru samochodów po leasingu. Współczuję tym którzy oddawali auta ale taka jest rzeczywistość, nikt nic za darmo nie daje a jeżeli jest szansa na wykazanie usterek to to robią to jest cena użytkowania nie swojego samochodu. Nie wierzę aby można było doprowadzić samochód po trzech latach użytkowania do stanu salonowego. LP korzysta z prawa silniejszego to on zapłacił za nowy samochód i nie chce na tym stracić. Tak funkcjonuje wolny rynek. Przekonanie, że ktoś dołoży lub odpuści (LP) jest złudne oni muszą zarobić. Opis [MENTION=70725]Leszek_Zal[/MENTION] świadczy tylko o prawie silniejszego i ja traktuję ten opis jako przestrogę i nic więcej. Niektórzy nie zdają sobie sprawy jak brutalni mogą być leasingodawcy, wynajmujący czy pożyczkodawcy - życie jest brutalne.

Podobne wątki

  1. [Giulia] wynajem długoterminowy
    Utworzone przez Hyoah w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 13-09-2022, 23:01
  2. Zdanie auta Lease Plan - najem
    Utworzone przez phanteon w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2021, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory