Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 87

Temat: Wynajem długoterminowy. Zdanie auta. LeasePlan. OSTRZEGAM i NIE polecam.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie Wynajem długoterminowy. Zdanie auta. LeasePlan. OSTRZEGAM i NIE polecam.

    Auto wstawiłem na profesjonalny detatailing. Następnego dnia z żalem zdawałem Giulia - bo taka śliczna. Znów się zakochałem.

    Wypunktowano najdrobniejsze ślady wskazujące na to, że w jakimś miejscu jakaś tajemnicza siła mogła chociaż na chwilę pomyśleć o tym żeby zrobić rysę. Nie wiem czy rozumiecie? W mojej ocenie do nadwozia nie było szans aby się do czegokolwiek przyczepić. A jednak. Znaleziono ponad 20 miejsc wymagających ustalenia koniczności naprawy i wyceny naprawy. HORROR. Środek ok. Prawie. Z widocznymi pęknięciami na ekranie. Pęknięcia nie z mego powodu. Zaistniały bez mojego udziału. LeasePlan zadecydował, że wymiana ekranu to kilka tysięcy złotych. Razem z koniecznymi według LeasePlanu napawamy wgniotek i zarysowań to już ponad 5k netto do zapłaty.

    Moje wytłumaczenia i sugestia dotycząca możliwości wymiany na gwarancji lub z powodu wady fabrycznej lub z innego powodu została odrzucona. Odpowiedz poniżej:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5242.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	95.3 KB
ID:	280021Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5239.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	95.1 KB
ID:	280018Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5243.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	280022Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5240.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	89.8 KB
ID:	280019Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5241.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	110.3 KB
ID:	280020

    "W związku ze zgłoszoną przez Państwa reklamacją odnośnie wyceny końcowej samochodu - przesyłamy informacje wyjaśniające.

    Odnośnie pozycji nr 21 wyceny, kontrola dotykowa, uprzejmie informujemy, że po zwrocie pojazdu nie ma możliwości naprawy pojazdu na gwarancji. Uszkodzenie istniało podczas zwrotu, jest dobrze widoczne. Należało zgłosić problem do serwisu w czasie trwania kontraktu, celem naprawy. Wówczas nie byłoby kosztów ponadnormatywnego zużycia.

    W obecnej sytuacji auto ma niższą wartość, dlatego nie możemy przychylić się do zdjęcia obciążenia.

    Reklamację uznajemy za niezasadną.

    Mamy nadzieję, że powyższe informacje wyjaśniają w sposób wyczerpujący wszystkie Państwa wątpliwości.
    W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji."

    Panowie-macie auto do zdania? To może lepiej najpierw znaleźć własnego rzeczoznawcę, bo może być przykra niespodzianka.

    Fajna ta sugestia post factum co należałoby zrobić. A w du..., przepraszam w wiadro niech sobie wsadzą takie rady w stylu - no miał pan wypadek, trzeba było tego dnia z domu nie wychodzić i byłoby ok - należy się 5 000 netto za poradę.
    Ostatnio edytowane przez Leszek_Zal ; 06-08-2021 o 11:26

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    A możesz pokazać zdjęcia, które dostałeś w raporcie albo sam raport?
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Wysłałem Ci prywatną wiadomość z linkiem. Jeśli ktoś potrzebuje przeanalizować mój przypadek proszę o info-wyśle link do raportu priv. Dodam, że dodatkowo rozsierdziło mnie to, że w raport końcowy zawiera więcej wskazań co do konieczności naprawy niż to co zostało mi przedstawione i co podpisywałem. Wiecie rozumiecie - to zła praktyka, zawsze jest ryzyko, że po złości albo z innych powodów (bo np. rzeczoznawca jest kumplem właściciela warsztatu, gdzie usuwa się rysy itp. dołoży coś od siebie ekstra) mat09, uprzejmie proszę o Twoją opinie. Może po prostu miałem nie fart a może live is brutal i nie ma co dramatyzować. Sprawa świeża, więc jestem wnerwiony i nie chce tego tak zostawiać.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    W sumie policzyli Cię, za dwie wgniotki, felgę, niedopasowane nadkole, uszczelkę w drzwiach i ten ekran.
    Wg mojej opinie zrobili to zgodnie z tym przewodnikiem zwrotu, który udostępniają na stronie.
    Za rysy i odpryski Cię nie obciążyli.

    Imo ciężko wymagać od nich, żeby ponosili koszty uszkodzonego ekranu skoro to podlegało pod gwarancję.
    Wiem, że nie obciążają, jeśli producent wyda oświadczenie, że dana usterka to wada fabryczna.

    Dodam, że ja miałem bardzo dobre doświadczenia ze zwrotem auta.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    A sobie teraz na gwarancji nie mogą ekranu wymienić tylko mnie chcą tym obciążać? Przecież te auto ani przez chwile nie było moje a od momentu rejestracji do momentu sprzedaży jest LeasePlanu. Dla mnie to szulerka. Nieprofesjonalna firma, która najwidoczniej lubi palić możliwość współpracy przy grubszych tematach. Żadnego gestu dobrej woli. Moim zdaniem trafiłeś na "normalnego" orzecznika. (Czytałem o Twoich felgach i fotelu).
    Dzięki, że napisałeś.
    Pozdro

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Stelvio
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja chętnie poproszę o taki raport. Wprawdzie mam kilka miesięcy jeszcze do zdania auta, ale warto się przygotować wcześniej.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Rzuć okiem w umowę, nie pamiętam ale obstawiam, że jest tam zapis stanowiący, że odpowiedzialność za zgłaszanie usterek i napraw gwarancyjnych spoczywa na kliencie.
    A powiedz mi jeszcze czy zapoznawałeś się wcześniej z przewodnikami na tej stronie: https://www.leaseplan.com/pl-pl/moj-...otu-samochodu/ ?
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gfr Zobacz post
    Ja chętnie poproszę o taki raport. Wprawdzie mam kilka miesięcy jeszcze do zdania auta, ale warto się przygotować wcześniej.
    Poszło. Pozdro

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Rzuć okiem w umowę, nie pamiętam ale obstawiam, że jest tam zapis stanowiący, że odpowiedzialność za zgłaszanie usterek i napraw gwarancyjnych spoczywa na kliencie.
    A powiedz mi jeszcze czy zapoznawałeś się wcześniej z przewodnikami na tej stronie: https://www.leaseplan.com/pl-pl/moj-...otu-samochodu/ ?
    Kazałem auto zrobić tip top w detailingu. Wcześniej widziałem poradnik, ale z niego nie korzystałem. Miało być dobrze. Nie pamiętam zapisów umowy. SZROTu im nie oddawałem a srogo mnie rozliczyli. Bez szans na negocjacje-totalne usztywnienie. U mnie to kolejna wtopa LeasePlanu - kiedyś umówili mnie na serwis na Połczyńską gdzie wstawiłem auto-ale ich konsultant się walnął i auto miało trafić na Łopuszańską. Giulia więc stała osikiwana przez psy pare dni pod płotem czekając na nie wiadomo co i przeciekając (autentycznie dach przeciekał) i dopiero po mojej interwencji coś się ruszyło. Skonsumowało mi to jednak dni dostępności auta zastępczego (dodatkowo skoda zamiast giulia bywa dyskusyjna). Nadkole odstające dwa razy poprawiali dziuplarze od LeasePlanu (tam się nie robi zazwyczaj w ASO, ale LP ma "swój" niezależny warsztat u wujka Janusza) To nie wszystko. Ale na teraz wystarczy. Janusze-handlarze-cwaniaki-jak dla mnie. Mogli mnie poważniej potraktować. Wystarczyło porozmawiać i mieć nastawienie koncyliacyjne. Jesłi nie ochłonę to poniedziałku-jade znimi. UOKiK itd.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Fifi Q50S
    Postów
    2

    Domyślnie

    Specjalnie się zarejestrowałem, żeby Ci wrzucić tego mema.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane.jpeg
Wyświetleń:	381
Rozmiar:	14.0 KB
ID:	280024

    W umowie masz jak byk, że wszystkie zgłoszenia jakichkolwiek uszkodzeń albo usterek (gwarancyjnych czy też nie) musisz zrobić PRZED zwrotem auta, a później trzeba płacić za ponadnormatywne zużycie.
    Biorąc pod uwagę skalę zużycia moim zdaniem i tak policzyli Ci mało.

    Też ostatnio zwracałem auto do LP, wrażenia pozytywne.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Stelvio Quadrifoglio MY20
    Postów
    20

    Domyślnie

    Hej,
    podrzuć linka - w poniedziałek zdawałem u nich auto i czekam na raport z oględzin. Ja skorzystałem przed zdaniem z opcji e-oględzin gdzie wstępnie wyliczyli i pokazali za co mnie obciążą.

Podobne wątki

  1. [Giulia] wynajem długoterminowy
    Utworzone przez Hyoah w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 493
    Ostatni post / autor: 13-09-2022, 23:01
  2. Zdanie auta Lease Plan - najem
    Utworzone przez phanteon w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-04-2021, 12:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory