Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Stelvio 2020/odchodzący lakier bezbarwny (klar)/odrzucona gwarancja

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    29

    Domyślnie Stelvio 2020/odchodzący lakier bezbarwny (klar)/odrzucona gwarancja

    Hej,
    mam problem z nowym salonowym Stelvio, kupionym w 2020 roku, gdzie zaczął schodzić bezbarwny lakier na zderzaku. Sprawa została początkowo skierowana do serwisu (tam powiedziano, że lakier zaczął schodzić przez uderzenia kamyczków - są widoczne czarne kropki) i nie mogą tego wziąć na gwarancję. Potem dzwoniliśmy do centrali i kazali raz jeszcze podjechać do serwisu i podjąć jeszcze jedną próbę załatwienia sprawy. To właśnie decyzja serwisu miala być w sprawie wiążąca i od niej zależało przyznanie naprawy na gwarancji. Oczywiście serwis po raz drugi uznał, że nie jest to wina lakieru, tylko jego użytkowania...

    Dostaliśmy oficjalnego emaila z centrali o poniższej treści.

    Co można więcej zrobić w tej sprawie? Jechać do innego salonu? Próbowałem już im wytłumaczyć, że jest to wina lakieru i samochód powinien być przystosowany do wszystkich warunków. Nigdy wcześniej takiego przypadku nie było w innych samochodach. Dodam, że kolor Stelvio to czerwony.

    Chciałem się od tej decyzji odwołać, ale nie do końca wiem co więcej mogę im napisać. Oczywiście każdy mi mówi, że lakier nie powinien schodzić, nawet po kamykach. Źle nałożony klar i tyle

    Jakieś porady?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1628795064361.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	280119   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1628795066665.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	26.4 KB
ID:	280120  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    No zdecydowanie - ja na pierwszej Giulietcie (Rosso Alfa) miałem kilka odprysków od kamieni, ale z klarem nic się nie działo. W drugiej (również Rosso Alfa) po 6 latach lakier był praktycznie nieskazitelny (dla laika, bo pewnie detailer z lampą inspekcyjną by coś znalazł).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goral Zobacz post
    Hej,
    mam problem z nowym salonowym Stelvio, kupionym w 2020 roku, gdzie zaczął schodzić bezbarwny lakier na zderzaku. Sprawa została początkowo skierowana do serwisu (tam powiedziano, że lakier zaczął schodzić przez uderzenia kamyczków - są widoczne czarne kropki) i nie mogą tego wziąć na gwarancję. Potem dzwoniliśmy do centrali i kazali raz jeszcze podjechać do serwisu i podjąć jeszcze jedną próbę załatwienia sprawy. To właśnie decyzja serwisu miala być w sprawie wiążąca i od niej zależało przyznanie naprawy na gwarancji. Oczywiście serwis po raz drugi uznał, że nie jest to wina lakieru, tylko jego użytkowania...

    Dostaliśmy oficjalnego emaila z centrali o poniższej treści.

    Co można więcej zrobić w tej sprawie? Jechać do innego salonu? Próbowałem już im wytłumaczyć, że jest to wina lakieru i samochód powinien być przystosowany do wszystkich warunków. Nigdy wcześniej takiego przypadku nie było w innych samochodach. Dodam, że kolor Stelvio to czerwony.

    Chciałem się od tej decyzji odwołać, ale nie do końca wiem co więcej mogę im napisać. Oczywiście każdy mi mówi, że lakier nie powinien schodzić, nawet po kamykach. Źle nałożony klar i tyle

    Jakieś porady?
    Zmierz grubość lakieru ?

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    na czym? na plastikowym zderzaku?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    na czym? na plastikowym zderzaku?
    Miałem coś podobnego na innym samochodzie. Prawdopodobnie podczas transportu mój samochód został uszkodzony i salon sam to naprawił na odp.... Oczywiście w salonie nic nie wskuralem.

Podobne wątki

  1. [Giulia/Stelvio] Rozszerzona gwarancja
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 28-04-2022, 00:06
  2. Alfa Connect Stelvio 2020
    Utworzone przez dziadzia82 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2021, 18:23
  3. Stelvio 2020 Brak dźwięku z głośników
    Utworzone przez dziadzia82 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2020, 16:41
  4. [159] Odchodzący lakier na tylnych nadkolach
    Utworzone przez krzys1ek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 20:57
  5. [155] Alfa rosso łuszczący bezbarwny lakier
    Utworzone przez tomi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory