Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 91

Temat: Uruchomienie trybu race

  1. #61
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    te luty nie są poprawione tylko pogorszone - typowe przegrzane kluchy które albo mogą z czasem stać się zimnym lutem, albo już zwierają coś do sąsiednich ścieżek/planów.zdejmujesz cynę odsysaczem lub plecionką i dodajesz świeżej z topnikiem. i do tego temperatura lutowania dobra - ma sie zrobić ładny lekko wklęsły lut, gładki, błyszczący (jeśli cyna ołowiowa a taką polecam do reworków).
    Dziwnie ten rezystor wygląda - coś Ty to kupił? sprawdzałeś czy to dobre miernikiem?

    sprawdź też rezystancje jakie widzisz pomiędzy pinami bodajże 5 i 6 złącza bo tam jeden to masa a drugi to rezystancja którą przełączasz. piszę z głowy wszystko, z informacji które rozkminiałem parę lat temu, więc z odrobiną marginesu do podanych danyc. z tego co pamiętam to w trybie A rezystancja to było jakieś 2kR, może 1kR coś tego rzędu, dla N to już chyba poniżej 1kR, dla D coś mi się kołacze ok 250Ohm a dla R ok 90Ohm. Może w wątku ktoś pomierzył, wiem że też na forach jakis to widziałem w postach kogoś zmierzone wartości. Jeśli widzisz coś całkowicie innego, to rozbierz i oblukaj układ cały - może zwarłeś gdzieś do czegoś i teraz coś CI podciąga napięcia przez inny obwód (kluchy!)? Mimo wszystko miernikiem sprawdź obwody po kolei. Nie wylutowywałeś jakiś innych komponentów?
    Wiem że niby tylko mikrostyk, rezystor i rozebrać/podciąć, ale nie masz wyświetlania Race, i jak widzisz banalna sprawa a masz problem i czas leci na głupiego robotę. Po prostu tu prawie nikt nie kombinuje tylko zakłada gotowca, tym bardziej że czasem coś z allegro można tanio wychaczyć (czasem nie, bo handlarze potrafią wołać i więcej niż nowe w ASO).
    Wiesz, inaczej miałem np z dodaniem 8 stref regulacji fotela u siebie bo była konieczność więc grzebałem - jak auto zamawiałem to się nie dało brać tego jeszcze do siedzeń sportowych skórzanych, to sobie kupiłem 1.5 roku temu fotele lux z rozbitego stelvio, przeniosłem stelarz dolny, przerobiłem wiązki a sam sterownik z dawcy na 8 stref ponieważ był w starej wersji firmwaru (nie dało się wyłączyć odjeżdżania fotela), przelutowałem chip ze swojego ori sterownika, do tego poedytowałem EEPROM żeby mieć swój VIN. Więc rozumiesz, ja sam grzebię ale jak trzeba. Pokrętło miałem ori z Q, choć ponieważ auto było na gwarancji wtedy miało z rok jak dałem Race, to od razu rozebrałem i przełożyłem górny tależyk i zaślepkę przycisku amorków ze swojego - tak żeby w ASO nie rzucało się w oczy. po roku jednak to olałem i wróciłem do góry z Race mimo że jeszcze 2 lata gwarancjji miałem, a na przycisku amorków zrobiłem sobie pilota do bramy
    Grzebiemy jak umiemy też, po lutowaniuach Twoich i pytaniu o pomoc, uważam że powinieneś był kupic pokrętło z Race gotowe.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 28-02-2023 o 11:19

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    To jest drugi rezystor, który probuję. Pierwszy był zwykły 150 ohm, wynik taki sam. Myślałem, że to przez różnicę tych 3 ohm, więc przylutowałem 147 ohm SMD. Spróbuję jeszcze raz, ale wygląda jakby to 147ohm nie było poprawną rezystancją

  3. #63
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    coś ty, progi są bardzo szerokie, czy dasz 100 czy 180 pewnie zadziała - zakres podzielony na 4 strefy i tyle. problem masz gdzie indziej bo tryby N i D Ci teraz działają jak A, czyli ogólną rezystancję pomiędzy pinami 5 i 6 masz wysoką typu >1kR i auto sądzi że masz zapięty A, albo masz gdzieś zwarcie kluchą czy jakimś odpryskiem cyny z lutowania, albo dziubnąłeś gdzieś śrubokrętem przy rozmontowywaniu i coś uszkodziłeś. Jak pisałem, mierz rezystancje na kostce i sprawdź jakie masz wartości w poszczególnych trybach, porównaj z prawidłowymi, potem szukaj. nie ma o czym pisać w kółko tylko trzeba robić albo jak nie potrafisz to kup dobre albo znajdź kogoś komu wyślesz i Ci to naprawi bo ma czasa i będzie mu sie chciało szukać

  4. #64
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    2% różnicy to nie to. Poziomy napięć na linii zmieniają się tam dużo więcej procent w zależności choćby od stanu innych elementów samochodu. Przykładowo w start-stopie jest z pięć różnych wartości w zależności czy np drzwi otwarte, maska otwarta czy silnik włączony i inne kombinacje. Więc tolerancje wykrywania muszą być o wiele wyższe.
    Pewnie oryginalnie miałeś luty bezołowiowe i na nie przysmarkałes cyną ołowiową bez zdjęcia starego lutowia. Wtedy to się jedno z drugim parszywie miesza i wychodzi taki syf. Zrób jak epsonix mówi, odsysarką albo plecionką na czysto i przylutuj na nowo. Jak coś do dupy wygląda to i najczęściej tak działa - choć w drugą stronę nie zawsze.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 28-02-2023 o 13:09

  5. #65
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ty "tylko" wgrywasz jakieś gotowe firmware'y czy masz już również jakieś narzędzia żeby coś w fabrycznych gotowcach pomodzić?
    źle się wyraziłem. To sterownik skrzynki rozdzielczej przekazującej napęd przód-tył. I jego trzeba zupdatować.
    Skrzynia jest ogarnięta przez tunerów, można modzić. A nad napędem Q4, nazwijmy to "pracujemy"

    Czyli tak, narazie tylko oficjalny update

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Wiem już skąd był brak pozostałych trybów, uszkodziłem od nich switche przy składaniu pokrętła (są dosyć kruche).

    Teraz druga sprawa. Dostałem inne pokrętło za darmo, więc spróbowałem jeszcze raz. Wszystkie tryby działają, natomiast w miejscu race nadal jest D. Wlutowałem nowy przełacznik i zwykły rezystor, a sytuacja identyczna jak na starym pokrętle. Czy jest możliwe, że race jest źle wgrany?

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Wiem już skąd był brak pozostałych trybów, uszkodziłem od nich switche przy składaniu pokrętła (są dosyć kruche).
    źle składałeś - trzeba je lekko nacisnąćnp palcem czy srubokręcikiem i po kolei wstepnie włozyć, inaczej tak uwalisz.


    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Wlutowałem nowy przełacznik i zwykły rezystor, a sytuacja identyczna jak na starym pokrętle. Czy jest możliwe, że race jest źle wgrany?
    pisałem Ci już jak masz pomierzyć z pinów jakie widzi komnp (5 i 6) rezystancję, możesz to zrobic zamaist produkowac kolejne posty? Bo albo prosisz o pomoc i robisz to co Ci pisza inni, albo masz w tyłku ich rady i wtedy radź sobie sam (lub kup ori przełącznik nowy)
    Race włącza sie tylko jak pracuje silnik to tak przy okazji

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Kupiłem pokrętło z numerem 156129321, działa identycznie jak to polutowane przeze mnie. W miejscu Race jest D. Auto jest z 2017, wersja z łopatkami przy kierownicy

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Jakis szalony przypadek. Wyjaśnienij pls. Czyli jak zalozysz pokretlo z race to masz AAAD zamiast ANDR? Niezaleznie co ustawisz w proxi? Ori pookretlo zawsze dziala dobrze? Proxi ustawione dobrze?
    Jeslivw powyzszym jest wszystko tip top zglupiec mozna

  10. #70
    Użytkownik Świeżak Avatar StelvioRS
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    Stelvio Veloce & QV
    Postów
    57

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Wiem już skąd był brak pozostałych trybów, uszkodziłem od nich switche przy składaniu pokrętła (są dosyć kruche).

    Teraz druga sprawa. Dostałem inne pokrętło za darmo, więc spróbowałem jeszcze raz. Wszystkie tryby działają, natomiast w miejscu race nadal jest D. Wlutowałem nowy przełacznik i zwykły rezystor, a sytuacja identyczna jak na starym pokrętle. Czy jest możliwe, że race jest źle wgrany?
    Źle ustawione proxi? Dałeś 3 opcję a powinna być środkowa - druga?
    Też miałem tak że w race było D bez ESP o ile dobrze pamiętam.

    Wysłane ze Stelvio

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2021, 19:46
  2. Remote start - zdalne uruchomienie
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 15:58
  3. [159] Uruchomienie programowe DPFu
    Utworzone przez Seba 0000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 09:32
  4. [159] Uruchomienie silnika, diesel
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 17:41
  5. [AR 147] CAN - uruchomienie testu buzzera
    Utworzone przez anowak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory