Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 91

Temat: Uruchomienie trybu race

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Swoją drogą, czy miał już ktoś do czynienia z pokrętłem DNA z Tonale? Ono akurat pasowałoby do tego trybu D bez ESP, jest na nim symbol wyłączonego ESP. Może dałoby się takie zamontować do Giulii?

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Sprawa wyjaśniona, tak jak pisał kolega wcześniej, źle ustawiono mi tryb Race.

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post

    Po wprogramowaniu Race trzeba pamiętać że stockowy ECU w 2.0/2.2 wyłącza podbicie charakterystyki kąt-otwarcie przepustnicy z nieliniowej na liniową, jak również wyłącza limiter momentu trybu A i tylko skrzynia dalej zmienia szybkość/zachowanie po przełączaniu trybów. Jeśli ktoś chce mieć podbicia itp to już z tunerem któy zna temat trzeba gadać.
    Napiszcie proszę czy dobrze to rozumiem. Po aktywacji RACE gaz we wszystkich trybach będzie się zachowywać jak teraz w trybie N, tak?
    Pytam bo w zasadzie w 95% czasu jeżdżę na D i choć to sztuczna reakcja ale nie ukrywam że bardzo mi pasuje ten tryb.
    Czyli DNA zostanie znormalizowane do N, ewentualnie pozostanie zmieniająca się siła wspomagania? ( dla niektórych tak, dla innych nie).
    Dobrze to rozumiem? Bo jeśli tak to się chyba lekko zastanowię a miałem już działać.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak Avatar jan dukat
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Nowy Sącz okolice
    Auto
    GIULIA 2.0T,ABARTH 500,AR 147 JTD 16V,fiat barchetta
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał StelvioRS Zobacz post
    Źle ustawione proxi? Dałeś 3 opcję a powinna być środkowa - druga?
    Też miałem tak że w race było D bez ESP o ile dobrze pamiętam.

    Wysłane ze Stelvio
    Zależy mi na odłączeniu systemów żeby czasem z zaspy wyjechać, albo boczkiem na śniegu pojechać- czy opcja 3 czyli D bez ESP to zapewni? miąłem już RACE w trybie 2gim, ale u mnie to porażka-nie mogłem zmieniać biegów manualnie łopatkami ani dźwignią

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Napiszcie proszę czy dobrze to rozumiem. Po aktywacji RACE gaz we wszystkich trybach będzie się zachowywać jak teraz w trybie N, tak?
    Pytam bo w zasadzie w 95% czasu jeżdżę na D i choć to sztuczna reakcja ale nie ukrywam że bardzo mi pasuje ten tryb.
    Czyli DNA zostanie znormalizowane do N, ewentualnie pozostanie zmieniająca się siła wspomagania? ( dla niektórych tak, dla innych nie).
    Dobrze to rozumiem? Bo jeśli tak to się chyba lekko zastanowię a miałem już działać.
    tak, u mnie nie było już tego podbicia na D, zawsze możesz spróbować i wrócić do serii, nic to nie kosztuje o ile masz kabelki i np MES

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Czy ktoś ma dostęp do ePer i jest w stanie sprawdzić czy wybierak DNA z Tonale podejdzie do Giulii?
    Nie mam QV, bardziej mi pasuje opcja type 3 bez jawnego trybu race niż type 2, i dobrze by było mieć do tego pasujące pokrętło (wiem, nie jest ono konieczne)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Alfa_Romeo-Tonale-2023-1280-80.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	92.5 KB
ID:	288739
    [https://www.netcarshow.com/Alfa_Rome...3-1280-80.jpg]

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    W eper nie sprawdzisz czy pasuje. W elearn co najwyzej wtyk/pinout, ale nawet gdyby to pasilo czy mechanicznie mocowanie/ksztalty i same logiczne sprawy na CAN sa kompatybilne to kto wie. Np przycisk start na kierownicy ma wiecej linii i inaczej dziala, choc przyciski same kierownicy pasuja (badalem je na biurku z symulayorem/analizatorem). Kiera chyba idento mechanicznie ale wiazki i pibout gliwbej wtyczki juz inny. Tak wiec jak nie sprobujesz to sie raczej nie dowiesz.

    Race jest lepszy niz dynamic bez esc bo masz szybsza skrzynie i niepoknocone wyświetlanie oo nek na gliwnym wyswietlaczu przy niektorych przełączaniach. Dyn bez esc to koniecznosc jak ktos ma aktywne amorki, chyba że zmieni sterownik amorkow.

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=82893]tomegm[/MENTION] z ciekawości sprawdziłem co eLearn o tym. więc wtyk tak na fotce wydaje się taki sam lub bardzo podobny, wg schematów masa/zasilanie są na tych samych pinach, ale polaryzacja CANa (piny 1 i 3) są niby odwrotnie. Czy to błąd schematów, kto to wie, błędy na schematach serwisowych to norma.
    Mechanicznie na byle jakiej fotce od spodu jaką w ePerze dali jest podobnie na tyle na ile pamietam jak mój wyglądał - musisz porównać sobie łącznie ze stronami uchwytów uwzględniając położenie napisów z drugiej storny - mogli przecież coś poprzekręcać o jakiś kąt.

    Jakbyś eksperymentował, daj znać jaki wynik.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Dzięki za konkret. Jest zatem o czym myśleć.

    Póki co ciężko o jakikolwiek przełącznik DNA z Tonale na allegro czy ebayu - wyników 0.
    Tak myślę że w najgorszym wypadku zrobi się frankensteina, gdzie bazą będzie RDNA z G/S i tylko wierzchni plastik z Tonale z wylaserowanym samochodzikiem. O ile mechanika pozwoli.

    Amorków aktywnych nie mam, więc race mogę użyć. Brzmi jak ten D bez ESC to jakiś niedorobiony tryb który zarzucili na jakimś etapie przed SOP.
    Plus mam tę samą rozterkę, co kolega wyżej, że na D teoretycznie silnik pracuje jak na N - a nie działa chociaż wtedy żeglowanie? Hamowanie silnikiem w tym aucie poza trybem D to jakiś dramat.

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Dobrze, przeczytałem cały wątek na giuliaforums o trybie race.

    Rozumiem, że trzeba pogodzić się z następującymi niedoróbkami:
    Type 2 Race: niedziałający wskaźnik zmiany biegów (i ta sprawa z zawieszeniem ale mnie nie dotyczy)
    Type 3 Sport: na wyłączonym ESC ikonki na zegarach są załączone, ale grafika na środkowym wyświetlaczu jest z dynamic, zaś w trybie dynamic grafika ma ikonki wyłączonych systemów, mimo, że są aktywne.
    Czy w MY2020 też te niedoróbki występują? Tam w wątku większość zdjęć jest z aut przedliftowych.

    Pomijam temat reakcji na gaz, która jest zredukowana do N niezależnie od rozwiązania.
    Ostatnio edytowane przez tomegm ; 18-12-2023 o 17:58

  10. #80
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomegm Zobacz post
    Dobrze, przeczytałem cały wątek na giuliaforums o trybie race.

    Rozumiem, że trzeba pogodzić się z następującymi niedoróbkami:
    Type 2 Race: niedziałający wskaźnik zmiany biegów (i ta sprawa z zawieszeniem ale mnie nie dotyczy)
    Type 3 Sport: na wyłączonym ESC ikonki na zegarach są załączone, ale grafika na środkowym wyświetlaczu jest z dynamic, zaś w trybie dynamic grafika ma ikonki wyłączonych systemów, mimo, że są aktywne.
    Czy w MY2020 też te niedoróbki występują? Tam w wątku większość zdjęć jest z aut przedliftowych.

    Pomijam temat reakcji na gaz, która jest zredukowana do N niezależnie od rozwiązania.
    kombinujesz i kombinujesz tak jakbys miał wydac tyle kasy jak na drugie auto. Wylacznik w nowym aucie nie potrzebny tylko kodowanie jaki to koszt nawet jak wylacznik to pare stówek.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2021, 19:46
  2. Remote start - zdalne uruchomienie
    Utworzone przez POl w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 20-01-2021, 15:58
  3. [159] Uruchomienie programowe DPFu
    Utworzone przez Seba 0000 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 09:32
  4. [159] Uruchomienie silnika, diesel
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 17:41
  5. [AR 147] CAN - uruchomienie testu buzzera
    Utworzone przez anowak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 15:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory