Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Brzęczenie wewnątrz auta podczas przyspieszania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Ti
    Postów
    9

    Domyślnie Brzęczenie wewnątrz auta podczas przyspieszania

    Witam wszystkich.

    Kilka dni temu pozwoliłem sobie poszaleć Stelvio, jest już dotarta, skusiłem się. Podczas gwałtownego przyśpieszania (szczególnie w trybie D) ma miejsce dziwne zjawisko jakby w okolicach lusterka wstecznego słychać coś na kształt brzęczenia (sprzęgania) w określonym zakresie obrotów. Poniżej tego zakresu i powyżej tego po prostu nie słychać, coś ewidentnie wpada w rezonans. Wydaje mi się, że jest to szczególnie słyszalne w trybie D chyba z powodu podbicia dźwięku silnika w głośnikach. Nadmienię, że jakość wykonania lusterka wstecznego też pozostawia wiele do życzenia i czasami coś w nim stuka przy powolnej jeździe, jakby w środku było kilka ziarenek ryżu - nie przeszkadza mi to specjalnie, wystarczy je lekko puknąć palcem i problem się kończy. Czy ktoś miał coś podobnego w swoim aucie?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Jak byś miał takie brzęczenie podobne do świerszcza to jest to związanie z mocowaniem Turbo. Jest tuż sporo wiadomości na ten temat na forum.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=88980]Pio.te.r[/MENTION] może zacznij od tego, jeżeli to w trybie D, to może być głośnik podbicia dźwięku
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...stelvio-9.html

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=88980]Pio.te.r[/MENTION] może zacznij od tego, jeżeli to w trybie D, to może być głośnik podbicia dźwięku
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...stelvio-9.html
    u mnie odłączony, brzęczało (przy otwartym wydechu Ultera), po wygłuszeniu drzwi był spokój jakiś czas, teraz trochę wróciło. niestety plastikowe boczki, słabo ustabilizowane do drzwi - fizyki nie przeskoczy, choć z czasem na pewno podejmę u siebie temat bo mnie to wkur-ia mimo że występuje żadko
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Veloce Ti, Subaru Legacy GT, 318is
    Postów
    93

    Domyślnie

    U mnie też delikatnie brzęczało tak z okolic środka deski rozdzielczej pod przednią szybą w trybie D przy przyspieszaniu z gazem w podłodze.
    Wystarczyło poprawić mocowanie głośnika na środku deski rozdzielczej (zrobiono mi to na drugim przeglądzie, bo na pierwszym im nie wyszło...)

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio Ti
    Postów
    9

    Domyślnie

    To jest to! Pewnego razu przy trybue D po prostu uderzyłem lekko w obudowę głośnika na desce i przestało brzęczeć. Nadal gdy mu się zdarza to rozwiązuje sprawę. Czy przyczyna to podbicie czy samo mocowanie głośnika??

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio.te.r Zobacz post
    Czy przyczyna to podbicie czy samo mocowanie głośnika??
    Ciężko powiedzieć, wypnij wtyczkę z tego podbicia i będzie z głowy

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Skoro już o brzęczeniu mowa... Od momentu odbioru samochodu brzęczy mi coś w drzwiach pasażera przy pokonywaniu drobnych nierówności (nie związane z prędkością obrotową silnika) - wydaje mi się, że gdzieś w okolicy słupka A, ale samemu ciężko mi to stwierdzić. Ktoś kojarzy taką przypadłość?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Skoro już o brzęczeniu mowa... Od momentu odbioru samochodu brzęczy mi coś w drzwiach pasażera przy pokonywaniu drobnych nierówności (nie związane z prędkością obrotową silnika) - wydaje mi się, że gdzieś w okolicy słupka A, ale samemu ciężko mi to stwierdzić. Ktoś kojarzy taką przypadłość?
    Ja szukałem przez kilka miesięcy takiego hałasu. Na końcu okazało się, że klamra od pasa staje na sztorc między oparciem fotela a słupkiem i hałasuje na nierównościach i przy lewych zakrętach. Jest to trochę debilnie skonstruowane, bo w 9 przypadkach na 10 po wyjściu pasażera klamra układa się prostopadle do słupka. Ale może u Ciebie to coś innego.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Na pewno nie to, bo już to testowałem po wpięciu pasa w klamrę i brzęczy nadal.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Bicie auta podczas przyspieszania/ temperatura
    Utworzone przez szprycha w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2020, 20:32
  2. Bicie auta podczas przyspieszania/ temperatura
    Utworzone przez szprycha w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-05-2020, 21:18
  3. dziwne brzęczenie z tylu auta
    Utworzone przez SmifNWessun w dziale 147
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-02-2018, 15:47
  4. [159] brzęczenie podczas ruszania
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 09:08
  5. Szron wewnątrz auta
    Utworzone przez adkaduk w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory