Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Giulia - brak wyposażenia czy awaria?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia 2.0. Super 2019r 200KM
    Postów
    2

    Domyślnie Giulia - brak wyposażenia czy awaria?

    Hej wszystkim!
    Dołączyłam od tygodnia do posiadaczy Alfy, i muszę powiedzieć ze samochodzik (Giulia 2.0 Super 200KM 2019r) sprawia mi ogromna frajdę z jazdy i swojego wyglądu.
    Zauważyłam jednak kilka rzeczy o które chciałam podpytać tutejszych expertów / miłośników

    1. Czy to możliwe że moja Giulia nie ma składanych lusterek? Próbowałam wyszukać po opcjach czy to trzeba specjalnie dobierać, choć wydaje mi się dziwne że taki samochód nie miałby w standardzie składanych lusterek, szczególnie że są elektryczne i to wydaje się być błahostka która teraz jest standardem w każdym samochodzie. Serio to jest jakaś dodatkowa płatna opcja czy mam jakaś awarię składania? (w ogóle się nie składają - choć wydaje się po wyglądzie ze mechanizm na to jest, a ręcznie się nie da (przynajmniej nie zauważyłam - próbowałam lekko złożyć ale nie idą, a siłować się z nimi nie chce)

    2. Jak wygląda aktywacja tego Alfa Connect? I jak sprawdzić czy mam tą opcję? Moja Giulia jest przed liftingowa (2019), i nie ma Android Car (znowu, chyba ze nie zauważyłam jak to uruchomić ale spodziewałabym się opcji jakiejś w menu której u mnie nie ma) - ale łączy dobrze przez Bluetooth więc to dla mnie nie jest dramat. Jednak dziś przy wsiadaniu wyskoczył komunikat ze 'wykryto próbę włamania do samochodu'. Przyznam, ze w jak dla mnie nowiutkim samochodzie nie jest to fajny komunikat i trochę się zestresowałam . Poczytałam tu na forum i widzę ze wiele osób się z tym spotyka, ze pewnie to czujnik gdzieś zareagował na nadmiar deszczu ostatnio czy coś. Jednocześnie doczytałam się o opcji połączeniu z aplikacja Alfą Connect, i to by było super, bo jakby mnie appka informowała w którym momencie niby następują próba włamania, to mogłabym zerknąć na samochodzik od razu i potwierdzić ze tu chodzi tylko o nadpobudliwy czujniczek. W końcu pytanie: Jak sprawdzić czy moja Alfa ma ta opcje (Connect), i jak się sparować pomiędzy komórka a samochodem? Muszę to robić w serwisie? I jak nie ma tej opcji, to ktoś ma doświadczenie z dorzucaniem jej teraz? Kosztowo jak to naliczają?

    3. Jak w końcu z paliwem? Bo już różne wypowiedzi czytałam. Niby zalecane 95 - no ale ze chce trochę dbać o samochodzik stwierdziłam ze napoje 98 (technicznie niby lepsze) - ktoś chce tu się podzielić wrażeniami i radami?

    Dzięki z góry i sorka za może powtarzające się pytania, ale to forum się już tak rozrosło ze czasami trudno uzyskać w jednym miejscu konkretne odpowiedzi a już wiele godzin tu spędziłam czytając opinie jeszcze przed zakupem

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał LisekKL Zobacz post
    1. Czy to możliwe że moja Giulia nie ma składanych lusterek?
    Opcja. W cennikach kiedyś pod kodem GTD.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Jak się uruchomi alarm to auto cię informuje właśnie komunikatem ze „wykryto próbę.... „ -alarm jest bardzo czuły i często się włącza - można zmienić czułość w ASO.
    Alfa conect opcja za dopłata mało która Alfa to ma musisz sprawdzić
    Co do lusterek raczej wszystkie maja składane ....ale jak kolega wyżej pisał

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Odkąd pamiętam (~2017) składane lusterka były obecne w każdej wersji wyposażenia standardowo. Nie siłuj się Pewnie jakoś można to w Twoim aucie włączyć.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał LisekKL Zobacz post
    1. Czy to możliwe że moja Giulia nie ma składanych lusterek? Próbowałam wyszukać po opcjach czy to trzeba specjalnie dobierać, choć wydaje mi się dziwne że taki samochód nie miałby w standardzie składanych lusterek, szczególnie że są elektryczne i to wydaje się być błahostka która teraz jest standardem w każdym samochodzie. Serio to jest jakaś dodatkowa płatna opcja czy mam jakaś awarię składania? (w ogóle się nie składają - choć wydaje się po wyglądzie ze mechanizm na to jest, a ręcznie się nie da (przynajmniej nie zauważyłam - próbowałam lekko złożyć ale nie idą, a siłować się z nimi nie chce)
    Hej! Sprawdź na tym joysticku od ustawiania lusterek czy masz na godz. 6 symbol składanego lusterka ( jak na zdjęciu), jeśli masz to spróbuj złożyć lusterka za pomocą przełącznika, jeśli symbolu nie ma to lusterka nie są składane elektrycznie.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia panel.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	24.5 KB
ID:	280337

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Usługi Alfa Connect można wykupić. Coś około 1500 zł, nie pamiętam na jaki okres. Jeśli miał je poprzedni właściciel, to chyba da się je jakoś przepisać w FCA. Na Infolinii powinni pomóc.
    Co do paliwa, najlepiej lać lepsze, ale 95, np. zwykły V-Power. Bez zmiany mapy 98 może nawet pogarszać osiągi.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Usługi Alfa Connect można wykupić. Coś około 1500 zł, nie pamiętam na jaki okres. Jeśli miał je poprzedni właściciel, to chyba da się je jakoś przepisać w FCA. Na Infolinii powinni pomóc.
    Co do paliwa, najlepiej lać lepsze, ale 95, np. zwykły V-Power. Bez zmiany mapy 98 może nawet pogarszać osiągi.
    Pogorszyć w jakim sensie ? Ja od nowości jakieś 3 tys jeździłem tylko na 98 później różnie a teraz tylko 95 ze względu na cenę .....:/// ale na 98 to zupełnie inne auto pomimo 200 Ps

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Paliwo 98 ma niższą wartość opałową od 95 - w zależności od silnika, w przypadku tych mocniej wysilonych opóźnienie spalania stukowego nadrabia z nawiązką ten deficyt, przy wolnossakach osiągi raczej spadną. Bez hamowni raczej ciężko będzie stwierdzić różnice, bo są one oczywiście minimalne.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Paliwo 98 ma niższą wartość opałową od 95 - w zależności od silnika, w przypadku tych mocniej wysilonych opóźnienie spalania stukowego nadrabia z nawiązką ten deficyt, przy wolnossakach osiągi raczej spadną. Bez hamowni raczej ciężko będzie stwierdzić różnice, bo są one oczywiście minimalne.
    Czyli podnosisz teorię o silnikach wolnossących i też nie masz za bardzo wyników hamownii dla naszych silników do podparcia swojej tezy

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wszystko zależy od silnika, jak napisałem (również stopnia sprężania) i nie - nie mam wyników, dlatego napisałem "może"... Kto chce, niech leje 98, przecież nikomu nie zabraniam . Silnikowi na pewno nie zaszkodzi, natomiast w amerykańskiej instrukcji do Veloce jest info "87 Octane (R+M)/2 Method Minimum, 91 Recommended", co jest odpowiednikiem europejskich 90 i 95 oktanów. Jeżeli 280 KM ujedzie na 90 oktanach, to 200 KM te 98 nie jest potrzebne.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 27-08-2021 o 08:36
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Giulia] wyjaśnienie wyposażenia
    Utworzone przez millosz222 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-07-2021, 11:28
  2. [Giulia] Giulia, awaria chłodnicy i oringu po 24000km
    Utworzone przez NOWY80 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-03-2021, 15:53
  3. Awaria na trasie, brak mocy, max 120 km/h
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 14:34
  4. Awaria - Brak Klimy
    Utworzone przez enzo_pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 14:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory