Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Stelvio - ciecz z przodu po prawej

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie Stelvio - ciecz z przodu po prawej

    Witam!

    Wczoraj odebrałem Stelvio z salonu na Śląsku. Wróciłem nim ( nią? ) do domu na Podlasiu i wstawiłem do garażu. Dziś rano pod przodem z prawej spora kałuża bezbarwnej cieczy. Zapewne to z klimy ale wolę się upewnić. Po wyjeździe z garażu zlało się jeszcze trochę tego na pochyły podjazd. Dziś po kolejnych jazdach podobnie. Niestety nie udaje mi się załączyć zdjęcia.

    Posadzka w garażu szczelna więc ciecz nie wsiąka. Zatem - to tylko z klimy? W innych samochodach nigdy tak dużo nie było.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Nie ma co się doszukiwać problemów To zapewne skropliny z parownika klimatyzacji.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Nie ma co się doszukiwać problemów To zapewne skropliny z parownika klimatyzacji.
    Dzięki za odpowiedź. Przeraziła mnie ilość skroplin.

    A poza tym to pierwsze 600 km za mną i jest obłędnie! Nie chce się wysiadać z tego autka.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Jednak to nie z klimy. Za dużo tego było i miało zapach płynu do spryskiwaczy. Diagnoza w serwisie - wadliwy spryskiwacz reflektora prawego.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyk Zobacz post
    jednak to nie z klimy. Za dużo tego było i miało zapach płynu do spryskiwaczy. Diagnoza w serwisie - wadliwy spryskiwacz reflektora prawego.
    najważniejsze że drobiazg

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    niektórzy pisza że badziewne płyny które zostawiają osady, potem nie ma szczelności w zaworkach. faktycznie u siebie lałem jakieś przypadkowe i dysze choćby od spryskiwaczy szyb miały białe plamy obok. u mnie ciekł na wiosnę lewy, jak już w maju pojechałem do ASO to nie ciekł. a ciekł porządnie, w 2 dni zgubiłem cały zbiornik płynu...
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Nie wiem z czego oni robią te układy spryskiwacza. Ja już 2x miałem wymieniane elementy w zderzaku - na gwarancji. Samochód ma 1rok. Płyn kupuję zawsze na stacji benzynowej.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niektórzy pisza że badziewne płyny które zostawiają osady, potem nie ma szczelności w zaworkach. faktycznie u siebie lałem jakieś przypadkowe i dysze choćby od spryskiwaczy szyb miały białe plamy obok. u mnie ciekł na wiosnę lewy, jak już w maju pojechałem do ASO to nie ciekł. a ciekł porządnie, w 2 dni zgubiłem cały zbiornik płynu...
    No tak, ale moje stelvio jeździ dopiero od 4 dni . To po prostu wadliwy, tudzież uszkodzony przy montażu, spryskiwacz reflektora. Ciekawostka: 12 lat temu odebrałem z salonu XC60 i miałem dokładnie taką samą wadę

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Ciekawostka: 12 lat temu odebrałem z salonu XC60 i miałem dokładnie taką samą wadę
    czyli tradycja

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    czyli tradycja
    Oby. Nie jestem przesądny absolutnie, ale XC60 jeździło potem 12 lat całkowicie bezawaryjnie. Jeśli tak będzie ze Stelvio, to zostanie ze mną już na zawsze ( za 12 lat będę miał prawie 60 na karku - kupię kabrio do codziennej jazdy, a Stelvio jako klasyk do stodoły ).

    Tu się pożalę - nikt mi nie chce zerknąć na 156, którą zamieściłem w autach z ogłoszeń. A bardzo zależy mi na opinii ( wiem, że po zdjęciach i opisie trudno wydać werdykt ) bo jestem na etapie poszukiwań Alfy jako klasyka.

    https://www.forum.alfaholicy.org/kup...ml#post2297314
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 08-09-2021 o 10:22

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2020, 08:12
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  3. 156 1,9 jtd coś buczy z przodu z prawej strony
    Utworzone przez My AF dream w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 11:46
  4. [146] Ciecz chłodząca w komorze spalania ?
    Utworzone przez amoook w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 10:44
  5. plyn hamulcowy / olej do ukl. wspomagania / ciecz chlodzaca
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-02-2007, 16:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory