Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Giulia - zmiana oświetlenia bagażnika, zmiana na czarne scudetto

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie Giulia - zmiana oświetlenia bagażnika, zmiana na czarne scudetto

    Proszę o info: 1) czy ktoś wymieniał oświetlenie bagażnika na led-owe i 2) zmieniał chromowe scudetto na czarne - proszę o zdjęcia i linki do takich ofert (lub link z tematem z alfaholików, jeśli się pojawił, ja nie znalazłem).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cześć. Ja wymieniłem w bagażniku, schowku i tych lampkach na spodzie drzwi zwykłe żarówki na ledy, jest ok. Mała niedogodność, to w MES czasami wywala w sumie mało istotny błąd dotyczący oświetlenia bagażnika.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    ALFA ROMEO GIULIA MY21 2.0 GME TURBO BENZYNA 280 KM AT Q4 VELOCE
    Postów
    11

    Domyślnie

    [MENTION=51717]Grego[/MENTION]t-Wrocław

    Dużo roboty z tą wymianą? Te żarówki to jakieś standardowe, czy trzeba szukać zestawów?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    288

    Domyślnie

    W bagażniku są dwie żarówki typu W5W (instrukcja się kłania).
    Na allegro są do kupienia zamienniki W5W w wersji LED Philips, pakowane po 2 sztuki.
    Mam i żadnych błędów mi nie wywala.
    Zwykłą chińszczyznę W5W LED za 3 zł. wstawiłem do schowka i też błędów nie ma.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    nakupowałem różnych ledów akurat na allegro, wiele miało być 4000K a świeciły jak 7000K, inne miały być 3000K a świeciły na mocny żółty typu <2000K. Chińczyk robi tak ledy ciepłe że taką żółtą powłoką twardą pokrywają pasek led i to ociepla kolor, z determinacji po prostu na szlifierce stołowej ciut tej warstwy ściągnąłem i wyszedł mi kolor taki ok 4000K. coś mi też kumpel przyniósł od chińczyka to wpadło do bagażnika. Te słabsze LEDy faktycznie potrafiły wywalać błąd w BCM jeśli chodzi o oświetlenie bagażnika, z drzwiami/schowkiem nie było problemu. ja sobie lampki otworzyłem i wykleiłem wewnątrz też srebrną folią alu samoprzylepną żeby jeszcze lepiej oddawały światło (odbijały to ze strony tylnej). oświetlenie teraz jest naprawdę fajne i daje, nie to co ori gdzie nic nie widać.

    jeśli chodzi o wyjmowanie lampek - nie robić jak jest auto na mrozie - zrobiłem ten błąd w zimie i 2 niestety połamały się, musiałem dokupić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] [MENTION=86642]Gregor-Wrocław[/MENTION] [MENTION=29090]daras[/MENTION] czy macie "patent" na wyjęcie obudowy lampek z bagażnika/schowka/spodu drzwi - bez uszkadzania ich zaczepów (cienkie plastiki chroniące przed wypadaniem)? Kupiłem 4 podświetlenia spodu drzwi z Ali, zdejmując oryginalne - wszystkie je połamałem, mimo że próbowałem bardzo delikatnie, na różne sposoby. Ponieważ nowe obudowy były w komplecie z Ali to nie była żadna strata, ale teraz kupiłem same żarówki i chcę ocalić obudowy lampek w bagażniku.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    trzeba robić w cieple, lubią pękać blokujące wąsy o czym sam się przekonałem siękiedyś jak wymieniałem w zimie pryz ok +3C na LEDy i 2 na 7 pękły zaczepy. z jednej strony jest wąs do naciśnięcia, jego z wyczuciem. co do projektorów z Ali, dostałem w prezencie i wypadało założyć, pierwszy podziałał 4 dni, rozebrałem, jak zobaczyłem jak to jest zrobione i dlaczego się spaliły(nieizolowane plecione druciki do LED latające po odkrytej płytce i potencjalnie przywierające) to od razu wyjąłem wszystkie i założyłem z powrotem normalne (2 po dokupieniu nowych niepołamanych)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    OK dziękuję epsonix, wydaje mi się że tak próbowałem ale widocznie nie nadaję się do robót precyzyjnych. Moje 4 chińskie podświetlenia pod drzwi z kolorowym logo AR świecą 2 mce, na razie OK.

Podobne wątki

  1. [MiTo] Brak oświetlenia bagażnika
    Utworzone przez idefix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-01-2024, 20:18
  2. Stelvio / Giulia z USA Canady - kodowanie oświetlenia?
    Utworzone przez kluczekielce w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2020, 09:18
  3. [Giulia] Zmiana dolotu/filtra powietrza
    Utworzone przez RobGie w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-01-2020, 02:05
  4. [159] Nie otwiera klapy bagażnika z kluczyka brak oświetlenia bagażnika świateł cofania
    Utworzone przez rafaello w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-01-2018, 19:51
  5. Zmiana oświetlenia wnętrza
    Utworzone przez smagal w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-12-2012, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory