Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: pierwsze wrażenia - może komuś pomogą w decyzji

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał 68oct Zobacz post
    Jedz nią na tor, dopiero zobaczysz co ta fura potrafi i jaka daje frajdę.
    Heh - chyba ubezpieczenie to wyklucza. Auto w leasingu a ja chciałbym je wykupić i - jak już gdzieś pisałem - nigdy nie sprzedawać ( taki plan mamy teraz, zeby kolekcjonować Alfy ).

    Mam jednak to szczęście, że jeżdżę kilka razy w miesiącu na Mazury. Zabawa zaczyna się za Ełkiem. Trasa Ełk - Orzysz z dobrą nawierzchnią i odpowiednią ilością zakrętów. Zaś prawdziwe wyzwanie to trasa Mikołajki - Ukta. Wszystko oczywiście w granicach rozsądku i przepisów, żeby nie wyszło, że namawiam do zachowań niebezpiecznych. Wczoraj przejeżdżaliśmy przez miejsce wypadku z poprzedniego piątku - porsche uderzyło w kilka drzew i spłonęło. Podobno dawali 200km/h. Dla mnie tam 70km/h było skrajną prędkością bo nawierzchnia bardzo zła. Ślady zdarzenia skutecznie hamują zapędy.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 13-09-2021 o 21:37

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    .......
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 13-09-2021 o 21:46

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    [MENTION=8766]radosuaf[/MENTION] [MENTION=35971]dziadzia82[/MENTION]


    W Stelvio mam póki co wrażenie, że fotele , a szczególnie wypchnięte do przodu zagłówki, każą mi się garbić. Regulacja oparcia jest skokowa i trochę brakuje pozycji pośrednich. Ale może to kwestia czasu i "wysiedzenia".
    Cześć Krzyk. Pozdrowienia z Bielska Podlaskiego z również czarnego Stelvio odebranego w lipcu Może jakiś lokalny spot uda się uskutecznić?

    Ja jestem zdecydowanie niższy i siedzi mi się wygodnie (fotele chyba mamy takie same) a nawet wygodniej niż w testowej Veloce z konturowymi fotelami. Ale... no właśnie te nieszczęsne zagłówki. Jedyny sposób jaki znalazłem to większe niż zwykle pochylenie oparcia. Lubię siedzieć sportowo/pionowo a w Stelvio jest to niemożliwe przez zagłówki. Wkurzające ale nic się na to nie poradzi.
    Ostatnio edytowane przez mountain99 ; 14-09-2021 o 19:11

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    Może jakiś lokalny spot uda się uskutecznić?
    Cześć! Czemu nie, chetnie poznam Alfistów.

    Wnętrze mojego Stelvio jest na zdjęciu profilowym. Na razie optymalna pozycja to: fotel niemalże na maxa w górę, oparcie pochylone ( jak u Ciebie ) aby zagłówek nie dawał w głowę , kierownica dość nisko ( jest wtedy bliżej mnie ). W tej pozycji jest wygodnie, kierownica przysłania nieco górną część skali prędkościomierza ( nie widać od 150 w górę, ale kto tyle jeździ ). Pozycja wymęczona wczoraj w garażu i dziś przetestowana w mieście. We czwartek długa trasa i weryfikacja.

    Mam jednak problem z reflektorami - powinny być skrętne bo mają AFS. Dealer twierdzi, że AFS jest tylko w Veloce ( u mnie Sprint ). A jednak specyfikacja wskazuje na biksenony z AFS. Będą to u dealera wyjaśniać.

    We czwartek opiszę wrażenia z wyciągania żaglówki po dość niefajnym slipie i jazdę z żaglówka około 150km. Mam nadzieję, że bez niespodzianek, bo po roztaklowaniu łajby jestem zwykle tak zje...ny, że nie mam chęci na nieprzewidziane zdarzenia.


    Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Bohaterka dnia w akcji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210916_153853.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	157.3 KB
ID:	280660

    Wyjazd z żaglówką ze slipu bez zająknięcia. A nie jest to fajny slip, bo w pewnym momencie płyty betonowe się kończą i kólka przyczepki zapadają się tuż za ostatnią płytą. Poza tym zjechać trzeba tak daleko, że tylne koła samochodu są w wodzie na bardzo śliskiej nawierzchni.

    Przy prędkosciach w terenie zabudowanym brak jakichkolwiek oznak ciagnięcia za sobą prawie 750 kilo. Może poza momentem hamowania, ale to już wina hamulca najazdowego w mojej przyczepce - jeździ tylko dwa razy w roku i przez to szarpie i dobija.

    W trasie prędkości 70 - 90 i praktycznie nieodczuwalne różnice. Przyspiesza podobnie. Spalanie średnie na przebytych 150km wzrosło o 0,1 i wyszło raptem 9,9 l/ 100km. Jedyne odczucie to bujanie na wybojach przy zwalnianiu, ale podobnie było w XC60. Na marginesie: XC60 wydawało się nieco twardsze przy jeździe z przyczepką. Poza tym bez zarzutu i wzorowo. Tylko kuźwa ten deszcz. Nawet majty miałem przemoczone...

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Spalanie średnie na przebytych 150km wzrosło o 0,1 i wyszło raptem 9,9 l/ 100km.
    Od półtora roku nie mogę się nadziwić skąd macie takie spalanie. U mnie w mieście 15L, poza miastem 11-12 L

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Od półtora roku nie mogę się nadziwić skąd macie takie spalanie.
    Chciałem przytoczyć dowód w postaci zdjęcia licznika, ale w garażu bez odpalenia silnika nie pokazuje zużycia.

    A to kilka prostych rad na zmniejszenie średniego spalania w swoim samochodzie:

    1. Po mieście jeździć samochodem żony
    2. Jeśli już koniecznie swoim, to po każdych przebytych 10km w mieście wyjechać na trasę i zrobić 100km w celu zmniejszenia średniego spalania

    Ekonomicznie oba pomysły równie durne ale efekt na liczniku jest!

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    odpowiedź przednia I to lubię. Bo właściwie czego się spodziewać od miłośnika samochodów z duszą (czyt. Alf) jak nie wyrafinowanego poczucia humoru i inteligencji.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    [MENTION=86465]wip[/MENTION]

    Pozdrawiam!

    A serio jeśli chodzi o spalanie to mam lekką nogę. Poza tym jeżdżę głownie rowerem, nawet zimą.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Widzę, że coraz więcej Alf w naszym Białymstoku, fajnie, miła odmiana dla oka od morza nudnych aut Jeśli będziesz miał ochotę posiedzieć czy pojeździć w fotelach sportowych to nie ma problemu, mam Veloce i możesz przymierzyć się dłużej niż w salonie. Ja mam 185 cm i jest praktycznie idealnie, brakuje mi tylko funkcji podniesienia przodu siedziska (tzw kołyska), ale i tak nie ma problemu, trasy 700 - 800 km 1 dnia i wysiadam na luzaku gdzie w poprzedniku (W205) po 2h musiałem robić przerwę. Co do spalania - ja mam 280 km i po 15 tys km obecnie wygląda tak: trasa szybko ok 10L, trasa wolno z dziećmi ok 9 (raz jadąc w nocy udało się zejść na 8,2), miasto ok 13-15 L. Zaskoczyło mnie natomiast stwierdzenie iż jest w niej cicho, jestem kompletnie odmiennego zdania, wg mnie bardzo słychać to co się dzieje na zewnątrz. Najważniejsze aby była bezawaryjna i dawała frajdę

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2021, 18:00
  2. Pierwsze wrażenia Giulia Super 200KM ZF8
    Utworzone przez fastlifevlog w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-02-2019, 12:16
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 11:24
  4. Folder 156 - może komuś sie przyda
    Utworzone przez Yacek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2012, 08:25
  5. [Relacja] Sylwester w Czechach- pierwsze wrażenia
    Utworzone przez Garos w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 09-01-2007, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory