Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Yanosik Beta w Android Auto

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie Yanosik Beta w Android Auto

    Kto z Was próbował Yanosika beta w AA? U mnie: 1) nie działają komunikaty głosowe, 2) podczas korzystania z nawigacji Yanosik nie wyświetla ostrzeżeń. Czy ktoś wie, co zmienić w ustawieniach, by było OK? Poza tym szkoda, że nie ma pływajacej ikony podczas korzystania z Google Maps (tak jak w telefonie).

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    jeżdżę od piątku i według mnie ta wersja nie jest już wersją beta. Nie jestem beta testerem po prostu.
    Czasami faktycznie nie wyświetla kursora na mapie i wygląda jakby nie widział ruchu samochodu. Nie wiem od czego to zależy. Mam w opcjach ustawione, że włącza mi się automatycznie Yanosik po rozpoznaniu auta i z reguły wszystko jest ok. Wyświetlane są komunikaty choć problem jest np. w sytuacji gdy jest fotoradar i dalej gdzieś suszarka. Widzę suszarkę, a nie ma info o fotoradarze.
    Komunikaty głosowe - tu jest problem. Jak rozmawiam przez telefon to słyszę głośno i wyraźnie. Tak samo jak leci streaming TuneIn (tak mi się wydaje). Jak gra z pendrive lub FM to głosu nie ma. Próbowałem ustawić dźwięk zarówno systemowy jak i media, nie ma żadnej zmiany. Wersję Android Auto mam najnowszą betę.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 200KM
    Postów
    185

    Domyślnie

    Ściągnąłeś Yanosika poza Play Store? Ja jestem beta testerem, wczoraj była aktualizacja wersji beta, zobaczę, może coś poprawili.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Ściągnąłeś Yanosika poza Play Store?
    Nie, miałem już wcześniej zainstalowaną normalną wersję. Wszedłem do Sklep Play, sprawdziłem że nie pokazuje żadnej aktualizacji, odpaliłem AA w telefonie i dodałem Yanosika do widocznych aplikacji.
    A co do wrażeń z tygodniowego użytkowania to zdarzyło mi się, że nie pokazywało kursora nawigacji, albo włączał się po dłuższej chwili (być może miało to związek z grzebanie w ustawieniach). Nie działa głosowe ostrzeganie przy muzie z pendriva. Ustawiałem dźwięk jako media, systemowe, wyłączałem dźwięk przez bluetooth i nic się nie zmieniło.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    ie działa głosowe ostrzeganie przy muzie z pendriva. Ustawiałem dźwięk jako media, systemowe, wyłączałem dźwięk przez bluetooth i nic się nie zmieniło.
    no to pewnie coś na modłę problemu ogólnego z AA że przy słuchaniu z FM/USB brakuje części komunikatów nawigacyjnych w google maps (działa tylko jak jest streaming np z Replaio/Spotify)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Testuję czwarty tydzień i jest ciężko. Nie wiem czy to wina telefonu, choć wcześniej jak yanosik działał tylko z jego poziomu to oprócz znanych problemów z komunikatami zawsze się załączał i działał prawidłowo. A teraz jak działa w AA są problemy z widocznością kursora i ciągłym działaniem. Kilka moich spostrzeżeń i może pomożecie je rozwiązać.
    - telefon zrestartowany, podłączam do kabla, włączam auto, pojawia się na ekranie Yanosik, kursor, ostrzeżenia... możemy jechać razem kilkaset kilometrów i wszystko ok
    - zatrzymuję auto na tankowanie, wyłączam silnik. Po ponownym uruchomieniu auta włącza się na ekranie Yanosik, ale nie ma kursora, brak ostrzeżeń itd.
    - pomaga ponowne uruchomienie telefonu, wciąż auto w ruchu i wszystko jest ok.
    - próby odłączania telefonu od kabelka, włączania Yanosika na telefonie i dopiero potem podpięcie do kabelka pozornie naprawiają problem. Widzę poruszający się kursor, ostrzeżenia... ale do momentu jak wygaśnie ekran telefonu. Potem już kursor stoi w miejscu
    - co ciekawe podłączając rano po co najmniej 12 godzinnej przerwi telefon do kabelka zawsze prawidłowo włącza się Yanosik
    Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń.
    -

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja ostatnio zauważyłem, że Yanosik mi przestał działać po wizycie na stacji benzynowej, kiedy to nie odpinałem telefonu od auta. Ale winę raczej ponosi AA, które też się chyba zawiesiło. Zauważyłem dopiero po minięciu znanego mi radaru i braku komunikatu - jak spojrzałem na ekran to okazało się, że kursor Tomtoma stoi w miejscu, gdzie tankowałem. Pomogło odpięcie telefonu i ponowne podpięcie, do tego skasowanie aktualnej trasy i wytyczenie jej ponownie. Używam Tomtoma na AA, a Yanosik w tle. Podczas jazdy słucham radia internetowego i wtedy komunikaty Yanosika są ok. Często po wjeździe do Berlina przełączam się na radio DAB i komunikaty navi działają normalnie, a komunikaty Yanosika to do końca nie wiem jak on działa poza granicami RP ale jakiś komunikat o fotoradarze na autostradzie mi się pojawia (głosowy) ale prawdę mówiąc, nie wiem czy to z Yanosika czy z Tomtoma (też ma takie coś, a nawet ostrzeżenia o mobilnych fotoradarach w D).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Yanosik na AA bardzo często zawiesza komunikację z GPS'em np. po podpięciu tel. i uruchomieniu AA pokazuje mapę Afryki zachodniej lub aktualną pozycję ale nie przemieszcza kursora. Po przełączeniu na GM wszystko tam działa. Ponowne przełączenie na Y nic nie zmienia. Dopiero odpięcie kabla usb i ponowne podpięcie niweluje problem.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ale Yanosik jako navi czy jako ostrzegacz przy używaniu innej navi?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Tak jak napisałem - Y w AA zawiesza komunikację z GPS'em. Nie działa wtedy ani nawigacja (Y) ani ostrzeżenia bo Y uważa, że samochód stoi. Nie jest to problem AA bo w tym samym czasie po przełączeniu na GM wszystko działa. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby w taki sposób zawiesił się Y na tel.

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. Android Auto i Galaxy S 21
    Utworzone przez marco_radik w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-03-2021, 09:40
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory