Strona 4 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 106

Temat: Stelvio - reflektory nie doświetlają zakrętów

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION], no na tym filmie nie widać ruchu, ale i ujęcie nie za bardzo miało okazję to oddawać, najlepiej to widać podczas jazdy krętą drogą
    To tylko przykład. Generalnie na krętej ciemnej drodze przy różnych prędkościach jest identycznie. W poniedziałek umówię się z ASO. Zobaczymy co powiedzą.

  2. #32
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION] Powinno to działać tak https://www.youtube.com/watch?v=MeP6qSKFelI. Ewidentnie albo nie masz reflektorów z AFS'em albo coś jest uszkodzone. Tak samo masz niezależnie od prędkości z jaką skręcasz ?
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 17-09-2021 o 23:50

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION] Powinno to działać tak https://www.youtube.com/watch?v=MeP6qSKFelI. Ewidentnie albo nie masz reflektorów z AFS'em albo coś jest uszkodzone. Tak samo masz niezależnie od prędkości z jaką skręcasz ?
    Dzięki za film. Widać ich działanie w przeciwieństwie do moich.

    Aby więcej nie powtarzać:
    1. Jest tak samo w każdych warunkach prędkość/kąt skrętu
    2. Mam te biksenony ( są na liście wyposażenia/mam spryskiwacze/robią zeza po uruchomieniu )

    Po prostu z jakiegoś powodu nie działają i będę to wyjaśniał w ASO.

  4. #34
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    @Krzyk Powinno to działać tak https://www.youtube.com/watch?v=MeP6qSKFelI. Ewidentnie albo nie masz reflektorów z AFS'em albo coś jest uszkodzone. Tak samo masz niezależnie od prędkości z jaką skręcasz ?
    No ok, ale film jest z września 2019 roku, zatem przedlift. Ustaliliśmy, że w przedliftach tak działało, może w do pewnego momentu w poliftach też, ale było sporo sygnałów, że w pewnym momencie się to zmieniło. Może niech kolega [MENTION=80713]grucha2666[/MENTION] powie jak się to skończyło u niego?

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Mam MY20 i wygląda to podobnie jak na filmie powyżej. Wczoraj jechałem nocą i zwracałem specjalnie na to uwagę.
    Jak kolega Krzyk nic takiego nie widzi to nie ma co dywagować tylko musi sprawdzić w serwisie.

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia VeloceTi
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ja w Giulia mam doświetlanie zakrętów i jest ono z małych diod zamontowanych w lampach. Światła nie skręcają za kołami tylko przy odpowiednim skręceniu kierownicy włączają się właśnie te małe kiedy i doświetlają zakręt. Jest o tym w instrukcji. Może też w stelvio jest tak samo.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No ok, ale film jest z września 2019 roku, zatem przedlift. Ustaliliśmy, że w przedliftach tak działało, może w do pewnego momentu w poliftach też, ale było sporo sygnałów, że w pewnym momencie się to zmieniło. Może niech kolega [MENTION=80713]grucha2666[/MENTION] powie jak się to skończyło u niego?
    Jeśli kupujesz reflektory z AFS'em to oczekujesz ich poprawnego działania. Skoro przy różnych prędkościach snop światła nie podąża za torem jazdy to ewidentnie coś jest nie tak. Może głupie pytanie ale czy istnieje możliwość zaimplementowania funkcji wyłączenia AFS'u w menu ?

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Jeśli kupujesz reflektory z AFS'em to oczekujesz ich poprawnego działania. Skoro przy różnych prędkościach snop światła nie podąża za torem jazdy to ewidentnie coś jest nie tak. Może głupie pytanie ale czy istnieje możliwość zaimplementowania funkcji wyłączenia AFS'u w menu ?
    Jestem umówiony do ASO na środę. Przyznam szczerze, że nie oczekuję zbyt wiele. Szukałem ewentualnej funkcji włączenia/wyłączenia afs ale nic takiego nie znalazĺem.

    Zatem poczekajmy do tej środy.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio MY21 280KM / Mazda MX-5 / BMW 430i
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Jestem umówiony do ASO na środę. Przyznam szczerze, że nie oczekuję zbyt wiele. Szukałem ewentualnej funkcji włączenia/wyłączenia afs ale nic takiego nie znalazĺem.

    Zatem poczekajmy do tej środy.
    Ja mam ten system w Maździe MX-5, jak i w Stelvio. W Maździe jest bardzo widoczny - snop światła leci z lewa na prawo i na odwrót - jak na koncercie W Stelvio są to minimalne ruchy. Szczerze mówiąc to zauważyłem je dopiero jak zobaczyłem Twój post.

  10. #40
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Może głupie pytanie ale czy istnieje możliwość zaimplementowania funkcji wyłączenia AFS'u w menu ?
    Z pozycji menu infotainment, nie

    Cytat Napisał Marco z Julji Zobacz post
    Ja w Giulia mam doświetlanie zakrętów i jest ono z małych diod zamontowanych w lampach. Światła nie skręcają za kołami tylko przy odpowiednim skręceniu kierownicy włączają się właśnie te małe kiedy i doświetlają zakręt. Jest o tym w instrukcji. Może też w stelvio jest tak samo.
    To statyczne doświetlanie, o ile mi wiadomo nie występowało to rozwiązanie w Stelvio, jedynie w Giulii, ale to dwie różne rzeczy

Podobne wątki

  1. [159] Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez alfito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2020, 22:48
  2. [MiTo] Doświetlanie zakrętów mito
    Utworzone przez glowa666 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 21:15
  3. Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 22:45
  4. Halogeny- doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory