Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106

Temat: Stelvio - reflektory nie doświetlają zakrętów

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar seba_css
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    w drodze
    Auto
    Giulia Veloce Q4 MY20
    Postów
    342

    Domyślnie

    Sprawdź przy małej prędkości na krętej drodze. U mnie wtedy widać najlepiej. Nawet większy parking powinien wystarczyć

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION]. W porównaniu do volvo, w stelvio dużo mniej jest to widoczne. W volvo nawet jak stoisz i kręcisz kierownicą to widać ruch. W stelvio trzeba jechać. I też - im szybciej, tym mniej się światła wychylają.
    Ja mam wrażenie że czasem światło zmienia pozycje zanim zacznę kręcić kierownicą (może na podstawie kamery przedniej)? Tego nie wiem, jakie czynniki wpływają na kierunek snopu światła. Ale fakt jest taki, że doświetlenie działa bardzo precyzyjnie (ale bez przesadnych wychyleń).

    W volvo faktycznie jest to dużo bardziej widoczne.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION]. W porównaniu do volvo, w stelvio dużo mniej jest to widoczne. W volvo nawet jak stoisz i kręcisz kierownicą to widać ruch. W stelvio trzeba jechać. I też - im szybciej, tym mniej się światła wychylają.
    Ja mam wrażenie że czasem światło zmienia pozycje zanim zacznę kręcić kierownicą (może na podstawie kamery przedniej)? Tego nie wiem, jakie czynniki wpływają na kierunek snopu światła. Ale fakt jest taki, że doświetlenie działa bardzo precyzyjnie (ale bez przesadnych wychyleń).

    W volvo faktycznie jest to dużo bardziej widoczne.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka
    W moim volvo reflektory kręciły od prędkości 6km/h. W stelvio nie ma nawet symptomów ruchu. Nagram film tak jak napisałem powyżej i podrzucę go tu do oceny. Może ktoś coś zauważy, ja nie widzę żadnego ruchu.

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    W moim volvo reflektory kręciły od prędkości 6km/h. W stelvio nie ma nawet symptomów ruchu. Nagram film tak jak napisałem powyżej i podrzucę go tu do oceny. Może ktoś coś zauważy, ja nie widzę żadnego ruchu.
    Może najpierw sprawdź, czy masz spryskiwacze reflektorów na przednim zderzaku :-) Jak nie masz, to nie masz skrętnych 35W
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Może najpierw sprawdź, czy masz spryskiwacze reflektorów na przednim zderzaku :-) Jak nie masz, to nie masz skrętnych 35W
    może jak czegoś nie wiesz to nie piszcz bredni- stelvio miało TYLKO 35W ksenon i ZAWSZE w EU były spryskiwacze i poziomowanie i NIE BYŁO wersji BEZ AFS! Spryskiwaczy nie miała tylko wersja halogenowa.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Może najpierw sprawdź, czy masz spryskiwacze reflektorów na przednim zderzaku :-) Jak nie masz, to nie masz skrętnych 35W
    To może ja najpierw sprawdzę, czy mam samochód, a potem - jeśli się okaże, że mam - to czy jest to Stelvio? Spryskiwacze to w tej sytuacji wydaje się być najmniejszy problem. Lecę do garaźu

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    może jak czegoś nie wiesz to nie piszcz bredni- stelvio miało TYLKO 35W ksenon i ZAWSZE w EU były spryskiwacze i poziomowanie i NIE BYŁO wersji BEZ AFS! Spryskiwaczy nie miała tylko wersja halogenowa.
    A co jest brednią w tym co napisałem? Że ksenony 35W MUSZĄ mieć spryskiwacze, a inne wersje świateł nie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    To może ja najpierw sprawdzę, czy mam samochód, a potem - jeśli się okaże, że mam - to czy jest to Stelvio? Spryskiwacze to w tej sytuacji wydaje się być najmniejszy problem. Lecę do garaźu
    Sądzę, że to dobry kierunek, bo czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że sam nie wiesz co kupiłeś
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Sądzę, że to dobry kierunek, bo czytając Twoje posty odnoszę wrażenie, że sam nie wiesz co kupiłeś
    Ja natomiast sądzę, że komentujesz coś, czego nie przeczytałeś. Na początku wątku wyraźnie napisałem, że miałem wymieniany wadliwy spryskiwacz. Czyżby wymienili w ASO coś, czego nie ma? Jak to mówią: chleb oddany.

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Tak to wygląda:



    Uskok miedzy snopem swiatła lewego i prawego reflektora porusza się wraz z samochodem zamiast "pójść" w stronę zakrętu.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 17-09-2021 o 21:57

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=89350]Krzyk[/MENTION], no na tym filmie nie widać ruchu, ale i ujęcie nie za bardzo miało okazję to oddawać, najlepiej to widać podczas jazdy krętą drogą

Podobne wątki

  1. [159] Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez alfito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2020, 22:48
  2. [MiTo] Doświetlanie zakrętów mito
    Utworzone przez glowa666 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 21:15
  3. Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 22:45
  4. Halogeny- doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory