Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 106

Temat: Stelvio - reflektory nie doświetlają zakrętów

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Super info o kalibracji, sam mam taki sam problem ze światłami w Giulii.
    Na forum i grupie FB ludzie pisali, ze tak ma być, ze niby w poliftach działanie AFS się zmieniło ale mi to nie pasowało i umówiłem się na poniedziałek do ASO. Zobaczymy czy sobie z tym poradzą.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Byłbym wdzięczny, bo zobaczyłbym różnice. I być może byłby argument dla ASO.
    Przepraszam - dziś filmu nie nagrałem, bo padła mi przyssawka uchwytu telefonu, a w ręku nie chciałem go trzymać. Mam film nagrany przez ASO z przebiegu naprawy ( wszystko nagrywają i udostępniają: sms z linkiem do filmu przychodzi chwilę po oddaniu auta w Ich ręce ). Nie wiem jednak, czy mogę takie rzeczy udostępniać ( mechanik przedstawia się imieniem i nazwiskiem no i w sumie prawa autorskie tu też obowiązują ).

    W każdym razie reflektory śmigają teraz aż miło. Wyraźnie smugi poruszają się podczas skrętu, ponadto pracują też góra - dół ( poziomowanie ). Może jutro się zmobilizuję i wezmę kogoś do potrzymania telefonu.



    Nie wiem, czy nie wywołałem lawiny, ale co mi tam - trzeba sobie pomagać . W razie konsternacji mechaników w Waszych ASO kontaktujcie się z Auto Fus Białystok. Pracuje tam w serwisie Pan Krystian ( o ile nie pomyliłem imienia ), który jeszcze przed oddaniem samochodu w ręce mechanika powiedział, że mieli już taki problem i u mnie - o ile rzeczywiście coś nie gra ( tak było ) - to jest to kwestia kalibracji.

    [MENTION=22250]mat09[/MENTION]

    Cieszę się, rzuciłem - nomen omen - nowe światło na kwestię doświetlania .

    Powodzenia!

    I podziękowania dla Auto Fus !
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 23-09-2021 o 00:55

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań i okolice
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    65

    Domyślnie

    Dzięki za info, w ASO otworzyli oczy na problem jak się zgłosiłem więc mają też mi zrobić reset ustawień świateł, zobaczymy
    GIULIETTA 1.4 170 biała premium/sport - była

  4. #54
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Możesz przyciąć nagranie. A jak nie umiesz, to najprościej - nagraj telefonem ekran komputera - bez przedstawiania i pokazywania ludzi. Może komuś pomoże

    Super, że udało się to naprawić. Grunt to cierpliwość i upór.

    Wysłane z mojego XQ-AT51 przy użyciu Tapatalka

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Wow, to jakieś nowe standardy ASO w AR, czy tylko Auto Fus Białystok tak robi z tymi filmikami?

  6. #56
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszszar Zobacz post
    to najprościej - nagraj telefonem ekran komputera
    Tak zrobiłem. Przepraszam za jakość, robione naprędce. Widać niestety słabo z powodu jakości filmu, generalnie od 1.08 można przyuważyć ruch na ścianie:


  7. #57
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Wow, to jakieś nowe standardy ASO w AR, czy tylko Auto Fus Białystok tak robi z tymi filmikami?
    Nie wiem, jak jest w innych serwisach Alfy, ale przyznam - film to fajny dodatek ( oczywiście póki auto nie ma zbyt wiele do wymiany, bo inaczej to może być horror kategorii B ). Auto Fus Białystok to dealer / serwis Alfy, Jeepa i BWM ( kolejność całkowicie przypadkowa, nie należy jej kojarzyć z moimi preferencjami ). Siedziba robi wrażenie, funkcjonuje jak widać też na wysokim poziomie. Podczas wymiany spryskiwacza dwa tyg. wcześniej dostałem auto zastępcze Jeepa Compasa ( trochę grat był, ale raczej auta zastępcze nie są szanowane przez użytkowników, więc przy 75000 km przebiegu błagał co chwilę o litość ). Tym razem też auto było przygotowane, ale z racji krótkiej naprawy nie robiłem zamieszania i sobie pospałem na kanapach.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 23-09-2021 o 22:39

  8. #58
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Nie wiem, jak jest w innych serwisach Alfy, ale przyznam - film to fajny dodatek ( oczywiście póki auto nie ma zbyt wiele do wymiany, bo inaczej to może być horror kategorii B ). Auto Fus Białystok to dealer / serwis Alfy, Jeepa i BWM ( kolejność całkowicie przypadkowa, nie należy jej kojarzyć z moimi preferencjami ). Siedziba robi wrażenie, funkcjonuje jak widać też na wysokim poziomie. Podczas wymiany spryskiwacza dwa tyg. wcześniej dostałem auto zastępcze Jeepa Compasa ( trochę grat był, ale raczej auta zastępcze nie są szanowane przez użytkowników, więc przy 75000 km przebiegu błagał co chwilę o litość ). Tym razem też auto było przygotowane, ale z racji krótkiej naprawy nie robiłem zamieszania i sobie pospałem na kanapach.
    Co do filmów z naprawy (także serwisuję Auto FUS): wymieniałem czujnik parkowania i także mi taki filmik zmontowali, natomiast ostatnio przy standardowym serwisie nic nie dostałem, tak wiec filmiki są chyba tylko przy naprawach gwarancyjnych, tak samo jak i darmowe auto zastępcze. Siedziba może i wrażenie robi natomiast klient Alfy jest traktowany gorzej aniżeli klient BMW w drugim końcu budynku. Tutaj ani kawy ani wody ani nic. Przy pobytach w innych ASO (Lexus, Infiniti, Mercedes) nie do pomyślenia było żeby siedzieć o "suchym pysku" przez 3 h Aczkolwiek to chyba kwestia salonu ponieważ będąc w Lublinie (Torino) zawsze pełne ugoszczenie. Dlatego Alfa powinna postarać się podnieść poziom obsługi swoich klientów i tych obecnych i tych przyszłych, wszak wiadomo jakie jest podejście sprzedażowe - rodem z PRLu

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neroslaw Zobacz post
    Tutaj ani kawy ani wody ani nic.
    Woda w buteleczkach jest. O kawę nie pytałem, bo - jak pisałem wyżej - chciałem nadrobić zaległości we śnie. Co do traktowania klient Alfa vs BMW - trudno mi się odnieść, bo posiadaczem tej drugiej marki nigdy nie byłem. Alfa przez swój romans z fiatem jest pewnie gorzej traktowana ( nie ta klasa według młodszych wiekiem co Merc/Audi/BMW ) . Musi minąć trochę czasu. Ja odczułem w Auto Fus dość miłą atmosferę i profesjonalne podejście. Oczywiście w niektórych salonach/serwisach innych marek panuje wręcz domowa atmosfera, czasem jakiś żarcik na poziomie. Ale tu jest wielka hala i czasem nawet trudno w niej spotkać drugiego człowieka. Póki co oceniam wysoko.

    Auta zastępcze - chyba tak jak piszesz - naprawy gwarancyjne.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 24-09-2021 o 09:05

  10. #60
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    mnie już nic nie zdziwi - na grupie FB AR STelvio Giulia gościu wrzucił foto widoku światłe które max 10 m przed autem świecą - wszyscy klepali że świecą oki- nie wiem zaczynam się bać - albo po drogach jeżdżą idioci albo niewidomi.
    Załącznik 280739
    mam wrażenie iż na ulicach coraz więcej jest użytkowników którzy zachowują się jakby jakieś zwarcie mieli pod kopułą- póki jedzie nie ma problem u dopieeero może jak koło odpadnie to się tematem zajmie- dramat!
    To ja wrzuciłem to zdjęcie i temat draże tego skręcania świateł też nie widzę i do ASO będę dzwonił, także spokojnie ludzie myślą tym bardziej że wiem jak to powinno świecić

Podobne wątki

  1. [159] Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez alfito w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2020, 22:48
  2. [MiTo] Doświetlanie zakrętów mito
    Utworzone przez glowa666 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 21:15
  3. Doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 22:45
  4. Halogeny- doświetlanie zakrętów
    Utworzone przez b.piotrus w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 08:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory