Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Wyłączenie silnika i....

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "Po naszemu" po zgaszeniu przez jakiś czas może chodzić pompa cyrkulacyjna żeby m. in. nie koksował się olej w turbo. Czasem towarzyszy temu praca wentylatora, zależy od temp. zewnętrznej i jak bardzo upalacie auto.
    Na przykład u mnie po wjechaniu do garażu w gorące dni lub po ciekawszej jeździe w trybie D, prawie zawsze chodzi wentylator (i pompa, oczywiście). Po jeździe miejskiej w trybie N prawie nigdy.

    Plus tam różne klikania i piszczenia, coś tam sobie robi, dajcie mu spokój, tak ma być.

    A procedurę pomiaru poziomu oleju "po naszemu" masz w aucie napisaną. Auto na postoju, w poziomie, silnik w temperaturze roboczej 80-90 stopni, obroty jałowe przez co najmniej 5 minut, potem silnik wyłączony przez co najmniej 3 minuty.
    Dzięki już myślałem ze po angielsku wstawiony tekst to jakiś specjalny.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    "Po naszemu" po zgaszeniu przez jakiś czas może chodzić pompa cyrkulacyjna żeby m. in. nie koksował się olej w turbo. Czasem towarzyszy temu praca wentylatora, zależy od temp. zewnętrznej i jak bardzo upalacie auto.
    Na przykład u mnie po wjechaniu do garażu w gorące dni lub po ciekawszej jeździe w trybie D, prawie zawsze chodzi wentylator (i pompa, oczywiście). Po jeździe miejskiej w trybie N prawie nigdy.

    Plus tam różne klikania i piszczenia, coś tam sobie robi, dajcie mu spokój, tak ma być.

    A procedurę pomiaru poziomu oleju "po naszemu" masz w aucie napisaną. Auto na postoju, w poziomie, silnik w temperaturze roboczej 80-90 stopni, obroty jałowe przez co najmniej 5 minut, potem silnik wyłączony przez co najmniej 3 minuty.
    Tak przy okazji - ponieważ sprawdzałem w taki sposób olej - czy samoczynne przejście z N w P tak jak się u mnie dzieje po ok. 3 min w N - to standard?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A nie otwierasz drzwi czasem? I wtedy przechodzi w P. Z ciekawości sprawdzę, czy stoi grzecznie na N.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Stelvio 2.0T 280
    Postów
    15

    Domyślnie

    U mnie też tak jest - więc chyba standard.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A nie otwierasz drzwi czasem? I wtedy przechodzi w P. Z ciekawości sprawdzę, czy stoi grzecznie na N.
    Nie, nie otwierałem, cały czas wszystkie drzwi zamknięte.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Chyba tak jest bo próbowałem zostawić na N jak zmieniali opony ale sama przełączała się na P, bez otwierania drzwi.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Chyba tak jest bo próbowałem zostawić na N jak zmieniali opony ale sama przełączała się na P, bez otwierania drzwi.
    Ale silnik wyłączyłeś? Wtedy przechodzi na P. Dzisiaj sprawdzałem i po prawie 5-minutowym postoju na N nic się nie zmieniło. Dopiero wyłączenie silnika powoduje przejście na P.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale silnik wyłączyłeś? Wtedy przechodzi na P. Dzisiaj sprawdzałem i po prawie 5-minutowym postoju na N nic się nie zmieniło. Dopiero wyłączenie silnika powoduje przejście na P.
    U mnie (Giulia MY2020): silnik pracuje, drzwi zamknięte, włączam N, zaciągam hamulec ręczny, i po około 3 minutach pracującego silnika skrzynia sama przechodzi w P.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Może nowszy soft, ja mam 2016.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wyłączenie ASR
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 21:49
  2. Wyłączenie EGR
    Utworzone przez karamba w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 14:34
  3. Wyłączenie EGR
    Utworzone przez mis w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 12:34
  4. Wyłączenie ASR/ESP
    Utworzone przez Mateusek w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 06:26
  5. wyłączenie funkcji auto wyłączenie radia
    Utworzone przez Seweryn80 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory