Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: Komfort na kołach 20 vs 19 cali

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Bialystok
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    7

    Domyślnie

    Panowie podpowiedzcie proszę. Stelvio w wersji Veloce na 18 na zimę? Nie za mało?

    I druga sprawa. Mam zimówki w bdb stanie:

    -jedne po Giulii Veloce 225/45 R18
    -drugie po innym aucie 215/55 R18

    nie chce mi się zajmować sprzedażą / kupnem i chętnie bym któreś wziął do Stelvio, ale wydaje mi się że będą za wąskie

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian Veloce Zobacz post
    I druga sprawa. Mam zimówki w bdb stanie:

    -jedne po Giulii Veloce 225/45 R18
    -drugie po innym aucie 215/55 R18
    Jak dla mnie 18 to nieco za mało, po prostu spory balon, ale co kto lubi, to juz naprawdę takie absolutne minimum,
    co do rozmiarów, które podałeś, to:
    225/45 R18, nie tyle za wąskie bo niech tam, ale przy tym profilu po prostu sporo za małe, przy 18, profil w STelvio (235 mm szerokości) powinien być 60, a tu nie dość, że węższa to jeszcze od tej szerokości niższa bo 45% szerokości, co daje sporo za mało średnicy koła, blisko 8 cm (odpada kategorycznie)

    215/55 R18, tu różnica jest mniejsza bo ok. 5 cm, ale też sporo i definitywnie za mała.
    Według mnie obie odpadają

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar AlfaTomik
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Stelvio Veloce MY21
    Postów
    7

    Domyślnie

    Od dzisiaj mam właśnie okazję jeździć swoim Stelvio na 19. Opona 235/55R19. Do tej pory opony letnie w fabrycznym wyposażeniu 20'. Pierwsze wrażenie po przejechaniu 250 km. Lepszy komfort jeśli chodzi o nierówności na drodze. Jeśli chodzi o branie zakrętów, auto jakby straciło trochę precyzję, zaczęło bardziej pływać. Pozdrowienia dla kolegi [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION], u którego zakupiłem i zmieniałem koła. Polecam, to osoba znająca swój fach.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaTomik Zobacz post
    Od dzisiaj mam właśnie okazję jeździć swoim Stelvio na 19. Opona 235/55R19. Do tej pory opony letnie w fabrycznym wyposażeniu 20'. Pierwsze wrażenie po przejechaniu 250 km. Lepszy komfort jeśli chodzi o nierówności na drodze. Jeśli chodzi o branie zakrętów, auto jakby straciło trochę precyzję, zaczęło bardziej pływać. Pozdrowienia dla kolegi [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION], u którego zakupiłem i zmieniałem koła. Polecam, to osoba znająca swój fach.
    Jeszcze raz dzięki!

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Musze sie dolaczyc.....Kolpak doradzał mi nie dawno w wyborze opon. Bardzo mu dziękuję...robil to mimo ze wiedział ze jestem w Bawarii i trudno by mi bylo zostac jego klientem. Posłuchałem jego i jestem zadowolony. Dziękuję Kolpak jeszcze raz.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio MY21 280KM / Mazda MX-5 / BMW 430i
    Postów
    41

    Domyślnie

    To może przyda się dla potomnych
    Jestem już po zmianie 20 na 19. Wrażenia:
    - wyższy komfort, szczególnie na drobnych nierównościach (łączenia na asfalcie, przejazdy tramwajowe, drobne ubytki), na większych też ale nie jest to wielka różnica
    - ciszej - szczególnie przy jeździe autostradowej mniejszy szum (opony Vredestein Wintrac Pro)
    - lżej chodzi kierownica
    - odczuwalnie mniejsza precyzja prowadzenia - auto jest bardziej "miękkie", wrażenie jakbym jeździł po wykładzinie; ale nie odbieram to jako wadę tylko po prostu zmianę charakterystyki, a i tak jest dużo precyzyjniej niż np XC60), dodatkowy efekt jest taki, że każdy milimetrowy ruch kierownicą nie wywołuje już natychmiastowej reakcji (jak na 20)

    Dodatkowo zdjęcie do porównania 20 vs 19 na moim egzemplarzu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6F17A81A-1F7F-4196-8A45-91864F29CE1C.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	120.3 KB
ID:	281380

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Dzięki za Wasze wpisy. Bardzo ciekawy wątek. Nie trafiłem na ten temat-więc założyłem swój. Dobrze się Was czyta. W mojej ocenie 20/21 w Stelvio tylko dla estetów, alfaholików i bogaczy (bo felga+guma. A rozmiar gumy też kosztuje). Zdrowy rozsądek podpowiada zakup ładnej 18 do Stelvio. A do Giulia to 17 wystarczy. Ostatnio też ktoś, kto cieszy sie moim autorytetem uspokoił mnie, że przekładanie opon na jeden komplet felg jest pozbawione istotnego ryzyka (o ile nie robi tego pijany cygan, szwagier za "dziękuje" albo kiepski warsztat). Więc na teraz u mnie zdrowa 18. Zdrowie!

    - - - Updated - - -

    Na tych większych ładniej wygląda - ale nie dlatego, że są większe. Wzór i kolor bardziej mi odpowiada. Więc kwestia gustu. Jeżdze na 18 (ten sam wzór co Twój "zimowy") i zastanawiam się nad 2 kompletami opon na jedna felgę lub posiadaniem 2 kompletów felg i 2 kompletów opon. Lato 20 wzór gwiazdy i 18 jak u Ciebie. Dzieki społecznosći forum już wiem co zrobię. Bardzo Wam dziękuje-jesteście Świetni! Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    ja w Stelvio mam na lato 20 na zimę 18 cali i specjalnej różnicy również nie odczuwam. może bardziej sprężyście jest na 20 - stkach ale to wynik indeksu nośności 105
    Załącznik 280683Załącznik 280684Załącznik 280685
    O tu:Na tych większych ładniej wygląda - ale nie dlatego, że są większe. Wzór i kolor bardziej mi odpowiada. Więc kwestia gustu. Jeżdze na 18 (ten sam wzór co Twój "zimowy") i zastanawiam się nad 2 kompletami opon na jedna felgę lub posiadaniem 2 kompletów felg i 2 kompletów opon. Lato 20 wzór gwiazdy i 18 jak u Ciebie. Dzieki społecznosći forum już wiem co zrobię. Bardzo Wam dziękuje-jesteście Świetni! Pozdrawiam
    Tak jest.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Dzięki za Wasze wpisy. Bardzo ciekawy wątek. Nie trafiłem na ten temat-więc założyłem swój. Dobrze się Was czyta. W mojej ocenie 20/21 w Stelvio tylko dla estetów, alfaholików i bogaczy (bo felga+guma. A rozmiar gumy też kosztuje). Zdrowy rozsądek podpowiada zakup ładnej 18 do Stelvio. A do Giulia to 17 wystarczy.
    Chyba nie bierzesz pod uwagę prowadzenia się samochodu przy bocznym wietrze i z większą prędkością. Miałem z fabryki w Giulii założone 17" na lato i samochód był wrażliwy na boczne podmuchy. Na 19" płynie jak po szynach. Osobiście uważam, że na zimę idealnie sprawdzą się 17" a na lato min 18". W przypadku Stelvio odpowiednio o jeden rozmiar większe.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Chyba nie bierzesz pod uwagę prowadzenia się samochodu przy bocznym wietrze i z większą prędkością. Miałem z fabryki w Giulii założone 17" na lato i samochód był wrażliwy na boczne podmuchy. Na 19" płynie jak po szynach. Osobiście uważam, że na zimę idealnie sprawdzą się 17" a na lato min 18". W przypadku Stelvio odpowiednio o jeden rozmiar większe.
    Może masz rację. Ale nie wiem czy z tym bocznym wiatrem nie jest tak jak z opcjonalnym systemem nagłośnienia-większość nie zauważa róźnicy a dla melomanów posiadanie lepszego nagłośnienia to "must have" i nie ma zmiłuj

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Może masz rację. Ale nie wiem czy z tym bocznym wiatrem nie jest tak jak z opcjonalnym systemem nagłośnienia-większość nie zauważa róźnicy a dla melomanów posiadanie lepszego nagłośnienia to "must have" i nie ma zmiłuj
    Przy każdorazowym mijaniem tira na autostradzie na 17" musiałem lekko kontrować kierownicą. Zdarzało mi się jechać bardzo szybko jak był dodatkowo silny wiatr i wtedy dla bezpieczeństwa musiałem odpuszczać gaz żeby nie ryzykować. Na 19" nawet nie zwracam na to uwagi. Auto zachowuje się perfekcyjnie. Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że dla większości idealnym kompromisem byłaby na lato 18" felga. Jednak ja wolę lepszą kontrolę nad autem kosztem komfortu i dlatego używam 19".

Podobne wątki

  1. Pytanko o komfort podróżowania.
    Utworzone przez Vanilia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 14:39
  2. [159] obniżanie zawieszenia a komfort jazdy ??
    Utworzone przez fire998 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 126
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 10:54
  3. Zawieszenie sport+komfort wymiana
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 10:10
  4. [159] Komfort jazdy oraz wyposażenie
    Utworzone przez 0zek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 20:36
  5. Centralny zamek z modułem komfort
    Utworzone przez alfastar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 22:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory