Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Invalid ISO Code

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia TI 2.0 280KM RWD
    Postów
    15

    Domyślnie Invalid ISO Code

    Witajcie!

    Jestem szczęśliwym posiadaczem kolejnej Giulii zza Oceanu - rocznik 2020. Oczywiście lekkie obtłuczenie i pirotechniczny strzelił + odcięte paliwo.
    Bezpiecznik wymieniony na nowy, zestaw od PMFactory + bypass epsonixa (dzięki wielkie!) nabyty, niestety chcąc się podłączyć do BCM w celu odpalenia procedury FIS wyskakuje błąd, że ISO Code jest niepoprawny i MES 4,7R3 nie może nic z tym zrobić, klikam Y, po czym automatycznie przechodzi w tryb symulacji.
    Próbowałem również u mechanika podpiąć się do jego narzędzi diagnostycznych - niestety ten sam rezultat, komunikat o ISO.

    Jest może jakiś sposób aby to rozwiązać? Mieliście kiedyś takie sytuacje?

    PS.
    Procedura z manetkami nie działa (chyba, że są jakieś warunki które muszą być spełnione aby ona zadziałała, o czym nie mam pojęcia).

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Bo Mes nie ma kodów ISO do centralek juz do samochodów z 2019 roku. I ten program nie jest na bieżąco aktualizowany mimo wysyłana email do producenta programu w celu aktualizacji.
    spróbuj zrobić to AlfaOBD.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajak Zobacz post
    Witajcie!

    Jestem szczęśliwym posiadaczem kolejnej Giulii zza Oceanu - rocznik 2020. Oczywiście lekkie obtłuczenie i pirotechniczny strzelił + odcięte paliwo.
    Bezpiecznik wymieniony na nowy, zestaw od PMFactory + bypass epsonixa (dzięki wielkie!) nabyty, niestety chcąc się podłączyć do BCM w celu odpalenia procedury FIS wyskakuje błąd, że ISO Code jest niepoprawny i MES 4,7R3 nie może nic z tym zrobić, klikam Y, po czym automatycznie przechodzi w tryb symulacji.
    Próbowałem również u mechanika podpiąć się do jego narzędzi diagnostycznych - niestety ten sam rezultat, komunikat o ISO.

    Jest może jakiś sposób aby to rozwiązać? Mieliście kiedyś takie sytuacje?

    PS.
    Procedura z manetkami nie działa (chyba, że są jakieś warunki które muszą być spełnione aby ona zadziałała, o czym nie mam pojęcia).
    Masz licencje wykupioną zapłacona czy tylko interfejs z programem darmowym.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    nieznajomosc kodow iso to norma - np chyba wkazdej giulii tak jest z ecu silnika,ale ze wzgledu na praktyczny brak roznic program dziala. mes licencja kupiona/aktywowana? inne kompy działają normalnie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia TI 2.0 280KM RWD
    Postów
    15

    Domyślnie

    MES full, aktywowany, wszystko legitnie. Ze starszą alfą nie miał problemu, teraz się wykrzacza przy nowszej...
    Dziś spróbuję AlfaOBD i dam znac co i jak

    Dodatkowo zaczął mrugać licznik z przebiegiem...

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    dziwne. co zrobiłeś że zaczął mrugać przebieg? jakieś proxi które nie przeszło? bezpieczniki wszystkie dobre?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Giulia TI 2.0 280KM RWD
    Postów
    15

    Domyślnie

    Nie jestem do końca pewien czy zaczął teraz, czy mrugał już wcześniej - dopiero teraz zwróciłem uwagę.
    Przez błąd z ISO nawet do PROXI nie chce wejść.

    #Update
    Teraz odpalając procedurę FIS wyskakuje komunikat, "Incorrect conditions to run this test".
    Jakieś info co dokładnie musi być git? Oleje? Płyn? Błędy? Czujniki? Poduszki? Pasy?

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    brak sgw to miga

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    brak sgw to miga
    Brak sgw nie powoduje błędu konf. Proxy.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    sgw jest widziane w węźle ?

Podobne wątki

  1. 1.9 JTD, błąd 0235 - invalid signal
    Utworzone przez lukash3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 21:20
  2. Brak electronic code i mechanical code...
    Utworzone przez Virtuocity w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 21:35
  3. [145] FiatEcuScan "Invalid ISO code"
    Utworzone przez monter w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2011, 09:08
  4. [145] code
    Utworzone przez MISIEK.AF156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 11:36
  5. [code]156[code]1.9 diesel czy 1.8 benzyna
    Utworzone przez forca w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory