Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Znowu kłopot a serwisowaniem Stelvio...w Niemczech.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Znowu kłopot a serwisowaniem Stelvio...w Niemczech.

    Przepraszam za zalenie sie na temat serwisu ale takze proszę o rade.
    Uwielbiam moje Stelvio i jest to swietne auto. Dobrze ze do ASO serwisu jade tylko raz na rok na zmiany oleju aby utrzymać gwarancje która jeszcze mam na dalsze 12 miesięcy. Ciagle ten sam problem z serwisem.... nie maja czasu, chca lac swój olej dogodnej im marki, nie odpowiadają na email, telefony i zbywają mnie co rok. Tak jest i teraz, dokładnie rok temu mialem trzeci przegląd przy przebiegu 25tys. km. Teraz mam 28600 km. Nic sie nie dzieje ale, bo olej trzeba zmienić no i posprawdzać co tam oni chca. Mimo ze napewno ja trzymam lepsze oko na samochodzie niz ASO.

    Od trzech tygodni probuje umówić sie na serwis. Bez skutku. Kontaktowalem wie juz z czterema ASO ale oni nie maja czasu, nie odpowiadaja na emaile i telefony. Odkładają słuchawkę....nie do wiary. W koncu jeden diler (180km od domu) po tygodniu nagabywania odpowiedział ze serwis moze zrobic za trzy tygodnie i za 606 euro! Cena nie do zaakceptowania bo w zasadzie to wymiana oleju. Wszystkie filtry sa na bieżąco.

    Mysle wiec aby wymienia olej (na Selenie ponownie) w ASO VW w moim miasteczku. Tak kolega moze to natychmiast. Ale nie umie w komputerze skasować/wpisac wymianę w dwóch miejscach. ASO pewnie tego nie zrobi po fakcie. Wiec co?

    VW serwis moze i sprawdzić to co w grafiku jest opisane. Stacja jest profesjonalna wiec według Unijnych przepisów AR powinna to uwzględnić jako "przegląd." Ale jak znam zycie to tylko czekaja na to aby później ewentualnie odmówić gwarancji. Tego wie obawiam. ???

    W mojej okolicy, południe Bawarii, jest za mało AR ASO. I tak te z którymi sie kontaktowałem to jakie 120 do 200 km od domu.

    Jeśli wystawie Stelvio na sprzedaz to tylko z powodu mojego niezadowolenia nie z auta a z serwisu.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Jedynym lekarstwem jest zakupić interfejs dedykowany do Alfy oraz licencję MES i samemu kasować i dokonać adaptacji MA po wymianie oleju. Ja tak zrobiłem gdyż wymieniam olej częściej niż zaleca producent. Nie chcą - nie zarobią. Koszt nie rujnujący a przy okazji można sprawdzać wiele innych parametrów.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Rzeczywiście nie do wiary że w Niemczech serwisy Alfy nie chcą rozmawiać z klientem.., napisz na stronę Alfy o problemie i poproś o pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    ja bym zaczął od interwencji w FCA najlepiej na infolinie lub mailem - opisz konkretnych dealerów- będziesz miał podkładkę i zapytaj czy jeżeli zrobisz na OE materiałach w ASO innej marki to co z gwarą?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Pracują na opinie marki, nie ma co!
    A może to ukartowana robota określonych sił? Zniechęcać dzisiejszych użytkowników do marki. A niech wybiorą niemieckie lymuzyny!
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 08-10-2021 o 17:43

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Jedynym lekarstwem jest zakupić interfejs dedykowany do Alfy oraz licencję MES i samemu kasować i dokonać adaptacji MA po wymianie oleju. Ja tak zrobiłem gdyż wymieniam olej częściej niż zaleca producent. Nie chcą - nie zarobią. Koszt nie rujnujący a przy okazji można sprawdzać wiele innych parametrów.
    W byle garazu zrobia to za 50 PLN.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Słyszałem parę razy, także chyba tu na forum, że najskuteczniej działa skarga bezpośrednio do AR we Włoszech. Nr tel. zdaje się jest gdzieś w środku auta, na osłonie przeciwsłonecznej? A na infolinii można chyba porozmawiać też po Polsku.

    Sam nie sprawdzałem tej ścieżki, może niestety.

    Składaj skargę na ASO, łaski nie robią. A jak chcą odwalać taką chałę to niech im Włosi zabiorą autoryzację.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Dokładnie, jeśli Ci zależy na tym, żeby marka nie padła, to trzeba ich wychowywać. Sam przechodziłem przez interwencje (w liczbie mnogiej) w Bielsku, ale w końcu załatwiłem temat.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Ja bym poprosił o pomoc w umówieniu się jakiegoś rodowitego Niemca.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Nigdy nie mialem takich kłopotów jak teraz z innymi markami jak tu 10 lat mieszkam....Volvo, BMW, Toyota, Subaru. BMW w Monachium traktowalo mnie jak ogromnego VIPa, a i teraz na prowincji w alpach, Subaru jest bez zarzutu. Zona ma nowego Outbacka a córka XV i dilerzy (mam ich 5ciu w promieniu 20km sa uczynni.) To tylko Alfa "tak ma."

    Update: jestem umówiony na przyszły czwartek i..... naprawde mnie te gry z dilerami mecza.. Dilerzy Alfy maja takze zwykle Fiata serwis i ich standardy sa inne niz np. Volvo i Jag/Land Rover diler, czy BMW.

    Nieraz dzwoniłem do AR, kilka razy bezpośredni do Milano i....odnosze wrażenie ze ich to nie rusza. Chociaż....3 lata temu bylo dwóch autoryzowanych dilerow Alfy 25km i 50 km od domu, na jednego właśnie narzekałem do Włoch... ale juz ich nie ma w rejestrze Alfy.
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 07-10-2021 o 11:48

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  2. Problem z cng i serwisowaniem
    Utworzone przez RAMZES1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 09:11
  3. Znowu woda się gotuje ....... Co znowu nie tak??
    Utworzone przez Maciek w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 11:14
  4. [159] Zakup 159 w Niemczech
    Utworzone przez Zbeer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 11:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory