Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Filtr paliwa Giulia.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie Filtr paliwa Giulia.

    Szukam informacji na temat filtra paliwa w Giulii, chcę zlecić wymianę niezależnemu warsztatowi, chyba, że jest to na tyle proste, że zrobię to sam. Rozmawiałem z człowiekiem z tego warsztatu i on nie wie gdzie się znajduje, musiałby trochę porozbierać a szkoda mu czasu. Stwierdził też, ze może go w ogóle nie być? No ale ja już filtr kupiłem w hurtowni. On na to, że to że mi sprzedali nie musi świadczyć, że sie tam znajduje. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Widocznie słabo szukałem, bo nie znalazłem w szukajce. Wniosek z tego, że filtra nie ma a być powinien, znając jakość paliwa nie tylko w Polsce ale i na zachodzie też nie jest idealne. Temat mnie poruszył bo kupiłem teraz używanego dostawczaka od Niemca i wymienialiśmy mu wszystkie płyny i filtry. To co działo się w filtrze paliwa, przerosło moje wyobrażenia. W takim razie będę musiał zlecić wykonanie modyfikacji.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ale porównujesz dostawczaka pewnie w dieslu do Alfy w benzynie.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Ale porównujesz dostawczaka pewnie w dieslu do Alfy w benzynie.
    Masz rację. Nie wziąłem pod uwagę, że Alfa jak podjeżdża na stację benzynową, to do dystrybutora dostarczane jest specjalnie przefiltrowane paliwo a wtryskiwacze w silniku są przecież niezniszczalne bo wykonane z diamentu.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Chyba od ok. 2000 r. w autach z silnikami benzynowymi nie stosuje się filtrów paliwa montowanych na przewodach. Zamiast nich jest filtr w zespole pompy, w zbiorniku. Od 2002 roku pracuję w serwisach i prawdę mówiąc, nie miałem jeszcze w aucie z benzynowym silnikiem zgłoszenia dot. brudnego paliwa. W dieslach jest trochę inaczej, stąd wymiana filtra paliwa w nich zalecana jest co ok. 50-60 tys. co czasem okazuje się zbyt dużym zakresem. I niepotrzebnie doszukujesz się jakiejś zgryźliwości z mojej strony, po prostu zestawiłeś problem dot. silników diesla z tym, że nie możesz znaleźć filtra paliwa w swojej Alfie. Czasem wystarczy zapytać bez komentarza, który tylko dowodzi braku wiedzy.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Chyba od ok. 2000 r. w autach z silnikami benzynowymi nie stosuje się filtrów paliwa montowanych na przewodach. Zamiast nich jest filtr w zespole pompy, w zbiorniku. Od 2002 roku pracuję w serwisach i prawdę mówiąc, nie miałem jeszcze w aucie z benzynowym silnikiem zgłoszenia dot. brudnego paliwa.
    No widzisz? Czyli można udzielić fachowej odpowiedzi bez zbędnego komentarza? Nie mam wiedzy w tym zakresie, dlatego zadaję pytanie. Co do brudnego paliwa, miałem po 2002r przynajmniej 2 awarie w 2 różnych autach benzynowych spowodowane złą jakością benzyny, dlatego chciałbym temu zapobiec w Giulii. Dziękuję za wskazówkę.
    Ostatnio edytowane przez Gelo ; 18-10-2021 o 10:58

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    No widzisz? Czyli można udzielić fachowej odpowiedzi bez zbędnego komentarza? Nie mam wiedzy w tym zakresie, dlatego zadaję pytanie. Co do brudnego paliwa, miałem po 2002r przynajmniej 2 awarie w 2 różnych autach benzynowych spowodowane złą jakością benzyny, dlatego chciałbym temu zapobiec w Giulii. Dziękuję za wskazówkę.
    Na zła jakość benzyny żaden filtr nie pomoże. Tak jak kolega wyżej mówił, w benzyniakach od dawna nie ma już wymiennych filtrów paliwa.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ale jak wyżej też napisałem, nie pamiętam zgłoszenia awarii spowodowanej zanieczyszczeniami paliwa w aucie z silnikiem benzynowym. Pomijam auta, które zatankowano ON lub paliwem z jakiegoś dziwnego źródła. A trochę tych aut codziennie się przewija przez serwis. Może to świadczy też o skuteczności obecnych filtrów w pompie.

Podobne wątki

  1. [159] Filtr paliwa 1.8 MPI
    Utworzone przez zbiban1967 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 10-05-2019, 19:17
  2. filtr paliwa
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 09:45
  3. Filtr paliwa
    Utworzone przez ep1x w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 16:05
  4. [145] Filtr paliwa
    Utworzone przez Tiga w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 10:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory