Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Opony zimowe + boks na dach na narty

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie Opony zimowe + boks na dach na narty

    Czołem

    Standardowo przeszukałem zbliżone tematy, przeczytałem x postów, obejrzałem na YT kilka filmików z jazdy po górach( niestety "programowych" a nie szarych użytkowników, za wyjątkiem "dryftów") ale nikt nie zadał tego jednego konkretnego pytania.

    Czy jeździł ktoś z Was swoim stelvio AWD na samych zimówkach bez łańcuchów w góry w sezonie narciarskim? Rozwijam temat - musze nabyć teraz pierwsze kapcie na zimę i zastanawiam się czy redukować z moich letnich 20'' 255x45 na jakieś 19'' żebym mógł założyć awaryjnie łańcuchy czy stelvio ogarnie ze swoimi systemami podjazd na np 2,5 km w górę w Trydencie? trzy ostatnie sezony robiłem przednio-napędówką i nigdy nie miałem problemy ani schizy bo łańcuchy zawsze leżały w bagażniku. Da radę poruszać się bez łańcuchów po takich terenach z tym napędem w trybie A?
    Dodatkowo info iż w samej zimie po zwykłych drogach (czyli eSki, autostrady) w Polsce robię do 10 tys. km więc wyciszenie i komfort mają znaczenie a patrząc obiektywnie to te zimy kiepskawe są za wyjątkiem rejonów górskich.

    Kolejne pytanie - box dachowy na narty/deski - jaką maksymalną długość montujecie żeby to nie wyglądało komicznie bo dach stelvio jest stosunkowo krótki i żeby klapa bagażnika się otwierała? mam dokładany hak więc awaryjnie mogę boks z tyłu na haku założyć ale chyba wtedy ma mniejsza ładowność niż dachówka.

    Proszę podzielcie się swoimi uwagami i zaleceniami bo jak wszyscy wiemy kupowanie czegokolwiek do stelvio nie jest tanie i nie chcę tego robić 2 razy

    Dzięki

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Najlepszego rozwiązania nie podam. Są różne systemy, opony, napędy. Jedyne co zauważyłem i być może będzie miało znaczenie to fakt, że nieważne dokąd na narty pojechałem to pod hotelem stały auta przeróżne. Trupy za 1000 euro i nówki za kilkaset tysiecy. Opony adekwatne do aut, czyli przeróżne. Zdarzały się też letnie... Co te auta łączyło? Każde z tych aut nie miało problemu z dojazdem pod hotel. Podobnie z autobusem. Przez prawie 30 lat wyjazdów w autobusie tylko raz zakładano łańcuchy. Ryłko raz mieliśmy problem z wyjazdem z powodu śniegu. Jednak koło w koło stali wszyscy od terenówek do autobusów. Pojechaliśmy dopiero jak służby drogę odśnieżyły. Podsumowując aż tak bym się napędami nie przejmował bo raczej jest mała szansa, że będzie problem z dojazdem.

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    W swoim Stelvio również mam letni komplet 255/45R20, na zimę wybrałem jednak 235/60R18 GOODYEAR UltraGrip Performance SUV G1. Byłem na nich w zeszłym sezonie na nartach w Szwajcarii w Davos, nie odczułem jakiegokolwiek problemu z poruszaniem się samochodem po naprawdę dużych opadach śniegu, a opady śniegu były potężne i drogi mocno zaśnieżone. Poniżej na fotce opady z ostatniej nocy przed wyjazdem do domu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20210127_170039.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	101.6 KB
ID:	281072Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img_20210127_170322.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	87.3 KB
ID:	281073
    Mój wybór tego rozmiaru opon, wynikał głównie z powodu tego, że wolę mieć na zimowych trochę wyższy profil. Drugi powód był taki, że z poprzedniej Q5 pozostały mi dwa komplety "łańcuchów" Michelin EasyGrip
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zrzut ekranu 2021-10-19 113206.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	132.8 KB
ID:	281074
    które mam już ładnych kilka lat, a których nigdy nie musiałem użyć. Tak więc również uważam, że nie ma wielkich powodów aby się stresować koniecznością ewentualnego zastosowania łańcuchów, i jeśli masz chęć to załóż nawet 20".
    Ja byłem różnymi samochodami na nartach kilkanaście razy i nigdy nie miałem potrzeby użycia łańcuchów (raz byłem nawet na majówce w Soelden Q5 na letnich oponach, a napadało mnóstwo śniegu i też dało radę)

    Co do boksa, to nie pomogę bo nie miałem okazji jeszcze w Stelvio zakładać, mój ma dwa metry i myślę, że zmieści się bez problemu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Od 10 lat mieszkam w Alpach na De/A granicy. Nigdy, nigdy nie potrzebowałem lancuchow. (Mam jakis tam komplet i czasami w Austrii woze go na pokaz gdyby kontrolowano...ale i tak nie pasuje do żadnego obecnego wozu, i nigdy nikt o nie nie pytał). Mam Stelvio i dwa Subaru, teraz na all Season Vredestein Pro. Zobaczymy czy wystarczy...ale chyba tak. Stelvio ma zimowe kola 20" i Pirelli winter.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Informacyjnie, max rozmiar kół na które można założyć normalne łańcuchy (nie "skarpety") to 19''.

    Jeżeli chodzi o box to idealnie pasuje Packline FX SUV. 210 cm długości, max długość nart - 180 cm.
    Jest jeszcze o tyle niesamowity że jako bodaj jedyny nie powoduje że zestaw ma powyżej 2 m wysokości.
    Wiedziesz więc do większości garaży podziemnych.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Od 10 lat mieszkam w Alpach na De/A granicy. Nigdy, nigdy nie potrzebowałem lancuchow. (Mam jakis tam komplet i czasami w Austrii woze go na pokaz gdyby kontrolowano...ale i tak nie pasuje do żadnego obecnego wozu, i nigdy nikt o nie nie pytał). Mam Stelvio i dwa Subaru, teraz na all Season Vredestein Pro. Zobaczymy czy wystarczy...ale chyba tak. Stelvio ma zimowe kola 20" i Pirelli winter.
    Właśnie takiej odpowiedzi szukałem. Dzięki wielkie.
    Reszcie też dzięki za wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Szyber dach szklany dach giulia 2019
    Utworzone przez Michał 12 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-12-2021, 17:48
  2. sprzedam koła,opony zimowe do 156 lub 147 Opony Dunlop
    Utworzone przez emcio w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2018, 09:18
  3. Opony zimowe
    Utworzone przez rosa36 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2012, 21:56
  4. [156] opony zimowe
    Utworzone przez BaM w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory