Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Na wesolo... ale prawdziwe...a co Wam sie zdarzyło?

  1. #11
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Jak miałem 155 V6 to pojechałem do serwisu w Lublinie na wymianę rozrządu.
    Jeden przyszedł była kopara na podłodze ,zawołał jakiegoś majstra i to samo, zawołali jeszcze większego majstra i padło,,Panie co to za silnik?,,
    Zmieniłem u wiejskiego mechanika z PDF co i jak.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jak spytałem, czy wyregulują luzy zaworowe w TS 8V, to od razu powiedzieli, że "może jeden mechanik z drugiej zmiany da radę", ale że lepiej podjechać gdzie indziej .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    to już dawno zauważyłem w ASO ile razy zostawiałem samochody, że za każdym razem zmieniali mi ustawione właśnie radio albo mp3 na radio z jakimś disko polo.
    A mi nigdy nie zmieniali, zwykle radio było ściszone na max

    W mojej dzielnicy buduje się kilka domów i zawsze jak na spacer, albo rower z córką się wybierzemy to rozbrzmiewa się z budów właśnie taka nuta
    To super sprawa bo mogliście trafić gorzej - mi remont robiła ekipa fanów takiej nuty :
    https://www.youtube.com/watch?v=qrPi...l=KnebelStudio
    Puszczane z telefonu przez bluetootha na taki budowlany głośnik sporej mocy.

  4. #14
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja zazwyczaj miałem VOX FM ustawione jak odbierałem poprzednie, ale w Giulii słucham DAB i oddali tak, jak było ustawione... Może nie wiedzą, jak zmienić na UKF .
    O, dokładnie, zawsze ustawiali to badziewie - VOX FM. Może to jakiś odgórny nakaz FCA? Zobaczymy jak będzie z Giulią, też mam ustawiony DAB.

  5. #15
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja zazwyczaj miałem VOX FM ustawione jak odbierałem poprzednie, ale w Giulii słucham DAB i oddali tak, jak było ustawione... Może nie wiedzą, jak zmienić na UKF .
    A jeśli chodzi o przełączanie źródła mediów, czy jest jakiś prosty sposób na przełączenie z radia na usb i odwrotnie? W Giulietcie były przyciski Radio i Media, a tutaj trzeba wykonać kilka ruchów, co jest nieintuicyjne i trochę denerwujące.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie. Tylko pokrętło albo palcem. Ewentualnie może działa jak się wyjmie i włoży USB, ale to raczej mało poręczne.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Któregoś pięknego dnia wsiadłem do auta (akurat była to 159) po czym w trakcie jazdy chciałem zmienić bieg i nie mogłem wypiąć czwórki.
    Dojechałem na niej do najbliższego miejsca gdzie mogłem się zatrzymać i maska w górę.
    Patrzę i patrzę i nagle widzę kamyk na skrzyni biegów dokładnie pod cięgnami.
    Kamyk identyczny jakie mam wysypane przed ogrodzeniem.
    Pomyślałem sobie, że jakoś wpadł wraz ze śniegiem, bo była zima i odśnieżałem śnieg po kolana. Odczekałem, aż silnik trochę ostygnie i wydobyłem kamyk.


    Kilka dni potem sytuacja się powtórzyła I potem ponownie.
    Podczas jakiejś wizyty w serwisie panowie wręczyli mi kilka takich kamieni.

    Okazało się, że winna była kuna która przestała się kręcić w okolicy gdy sąsiad postanowił trzymać dwa koty patrolujące okolicę

    Dobrze, że nie wezwałem lawety za pierwszym razem.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    A propos 159 i kun, jedna z nich zrobiła sobie kiedyś u mnie pod maską spiżarnię, magazyn myszy. Wyjąłem ze dwie... ale o trzeciej dowiedziałem się na wiosnę, gdy zrobiło się cieplej i w samochodzie pojawił się niemiły zapach
    A kamyki... wpadł mi w Giulii jeden gdzieś pod klocek hamulcowy, co sprawiło, że przejechałem przez miasto wydając donośne dźwięki, na które wiele ludzi reaguje gęsią skórką Na szczęście tarcza nie ucierpiała.

  9. #19
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Mnie kamień wpadł gdzieś w zawieszenie, które odtąd na dziurach albo zakrętach wydawało przeraźliwy dźwięk/huk. Trzech mechaników w różnych warsztatach szukało przyczyny.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Rzecz się działa w 146, dobre 15 lat temu. Coś ciągle stukało. Na przeglądzie nic nie znaleźli. Wymieniłem wahacze, drążki. Przymierzałem się do wymiany amorków. Co się okazało? Śruba od koła wpadła między wykładzinę, a podłogę. Miała trochę miejsca i leciutko stukała...

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory