Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Na wesolo... ale prawdziwe...a co Wam sie zdarzyło?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Na wesolo... ale prawdziwe...a co Wam sie zdarzyło?

    Dzisiaj mialem 30k serwis w ASO Alfy w Bawarii które funkcjonuje od kolo 15 lat.
    W pewnym momencie mechanik przyszedł zapytać czy wiem ze moje kolo zapasowe to jest taki jakis flak i czy ma go napompować/zreperowac? Okazało sie ze jak sprawdzal akumulator w moim Stelvio to zauważył "problem."
    Dobrze ze sam nie zaczął pompować ale pytał....wytlumaczylem mu ta specyfikę kola, a właściwie nie ja a mlody chłopak tam pracujący. Nigdy tego rozwiązania nie widział, powiedział ten utalentowany czterdziestolatek.

    No i teraz mam rano robotę posprawdzać co tam jeszcze zadziałał? Mial tylko zmienić olej. Chyba to ogarnął.

    Dla informacji.... kolo dojazdowe w Stelvio jest rzeczywiście "nowatorskie"...nienapompowane...aby sie zmieściła jego mniejsza średnica....specjalna opona Vredestein rozłoży sie jak harmonijka przy pompowaniu i nabierze kształtu. Teraz wyglada jak gumowa opaska. Ale....mechanik ASO powinien to wiedzieć.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    to rozwiązanie wykorzystuje wiele marek nie tylko alfa ale i np maserati czy audi - no cóż. czasem i tak bywa. ja swoja stelke dodatkowo wyposażyłem w ten element bo nie ufam zestawom naprawczym a asistance idealnie działa na papierze umowy ubezpieczenia.
    w moim przypadku zdziwienie mechanika (spoza aso) wywołał brak wskaźnika temp. wody.
    a jeśli chodzi o zapasz zwróć uwagę iż klucz do obsługi podnośnika jest jednocześnie kluczem do odkręcania śrub koła.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 19-10-2021 o 19:49

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Miałem kiedyś w ASO śmieszną sytuację na przeglądzie. W samochodzie mam zawsze włożonego pendrive'a z muzyką, jak wiadomo tytuł aktualnego utworu wyświetla się na liczniku. Zawsze na przeglądach "doglądam" pracy mechanika co jakiś czas i ten nagle mi mówi, że zauważył niepokojący komunikat "Heat Miser". Pół godziny się nad tym zastanawialiśmy (komputer nie pokazał żadnego błędu), po czym przypomniałem sobie, że to przecież utwór Massive Attack (muzyka była wyciszona)

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Dobrze ze jeszcze dodatkowo nie opliczyl za usunięcie niepokojącego komunikatu

  5. #5
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    A propos ustawionej muzyki, to już dawno zauważyłem w ASO ile razy zostawiałem samochody, że za każdym razem zmieniali mi ustawione właśnie radio albo mp3 na radio z jakimś disko polo. Kiedyś zrobiłem eksperyment socjologiczny i przed zostawieniem samochodu ustawiłem im koncert Zenka i ... nie zmienili, a nawet ponad pół godziny koncertu zeszło. Niezbyt pozytywnie to świadczy o ludziach tam pracujących.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Kiedyś zrobiłem eksperyment socjologiczny i przed zostawieniem samochodu ustawiłem im koncert Zenka i ... nie zmienil
    ), no tak to jakoś jest. W mojej dzielnicy buduje się kilka domów i zawsze jak na spacer, albo rower z córką się wybierzemy to rozbrzmiewa się z budów właśnie taka nuta

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Miałem kiedyś w ASO śmieszną sytuację na przeglądzie. W samochodzie mam zawsze włożonego pendrive'a z muzyką, jak wiadomo tytuł aktualnego utworu wyświetla się na liczniku. Zawsze na przeglądach "doglądam" pracy mechanika co jakiś czas i ten nagle mi mówi, że zauważył niepokojący komunikat "Heat Miser". Pół godziny się nad tym zastanawialiśmy (komputer nie pokazał żadnego błędu), po czym przypomniałem sobie, że to przecież utwór Massive Attack (muzyka była wyciszona)
    Swietne!

  8. #8
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    ), no tak to jakoś jest. W mojej dzielnicy buduje się kilka domów i zawsze jak na spacer, albo rower z córką się wybierzemy to rozbrzmiewa się z budów właśnie taka nuta
    Ale jakby nie patrzeć, może to jest metoda jak nie chcą uznać czegoś na gwarancji. Puścić im Zenka na cały głos przed ASO, co na pewno zmiękczy ich serca.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar piotruś1
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Giulietta Veloce / Subaru Forester 2,5XT / Hyundai I30N Performance / Ioniq 6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Dawno temu kupiliśmy kombi. Pytają moją Żonę w pracy dlaczego właśnie kombi a nie np. sedan? Żona tłumaczy, że mamy małe dzieci więc łatwiej jest się spakować na wakacje, a poza tym mąż gra w zespole i przydaje mu się do przewożenia sprzętu muzycznego. Ktoś zapytał: a na jakim instrumencie gra mąż? Żona odpowiedziała: na harmonijce ustnej.
    Podobno jeden ze śmiechu spadł z krzesełka

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    A propos ustawionej muzyki, to już dawno zauważyłem w ASO ile razy zostawiałem samochody, że za każdym razem zmieniali mi ustawione właśnie radio albo mp3 na radio z jakimś disko polo. Kiedyś zrobiłem eksperyment socjologiczny i przed zostawieniem samochodu ustawiłem im koncert Zenka i ... nie zmienili, a nawet ponad pół godziny koncertu zeszło. Niezbyt pozytywnie to świadczy o ludziach tam pracujących.
    Ja zazwyczaj miałem VOX FM ustawione jak odbierałem poprzednie, ale w Giulii słucham DAB i oddali tak, jak było ustawione... Może nie wiedzą, jak zmienić na UKF .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory