Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Zimówki

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia VeloceTi
    Postów
    7

    Domyślnie Zimówki

    Witam,

    mam pytanie czy ktoś jeździ na oponach zimowych Nokian Snowproof (W swojej Giulii mam je na felgach 19" w rozmiarze przód 225/40 i tył 255/35). Przy prędkości od 75 zaczynają huczeć. Przypomina to najechanie na autostradowe linie na drodze. Na kierownicy nie ma bicia, auta nie ściąga. Opony nowe. Czy to normalne? czy to jakaś wada opony. Na letnich nie było takiego czegoś. Jak macie w swoich zimówkach? Co ewentualnie polecacie z opon zimowych?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie kupuje się nokiana- jakość spadła dramatycznie, a do Giulii bierz coś z Conti z serii TS albo Bridgestone Blizzak LM czy jakośtak

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Giulia VeloceTi
    Postów
    7

    Domyślnie

    dostałem w salonie przy kupnie auta Dzięki za pomoc.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Ja mam obecnie takie na tyle (255). Żadnych efektów dźwiękowych nie zauważyłem (nie usłyszałem). A czy się kupuje czy nie to okaże się po jakimś okresie eksploatacji. Miałem wcześniej, w innych autach Nokiany i byłem zadowolony. Przez poprzednie zimy (3,5) miałem Pirelli, nie pamiętam który model bo dostałem je przy zakupie i nie byłem z nich zadowolony (hałas i słabo na śniegu).
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 05-11-2021 o 15:43

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Reklamowałem ostatnio Goodyear Efficientgrip, które dawały takie objawy jak opisujesz w innym samochodzie. Producent uznał wadę i wypłacił 70% wartości opon (adekwatnie do stopnia zużycia).

    AR mam w zimę na Sottozero III. Bardzo się lubimy. Pod każdym względem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sottozero III.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	68.5 KB
ID:	281317

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie kupuje się nokiana- jakość spadła dramatycznie, a do Giulii bierz coś z Conti z serii TS albo Bridgestone Blizzak LM czy jakośtak
    Jeździsz na tych oponach czy bazujesz na wieści gminnej niesionej przez ludzi i neta?
    Z oponami musi być coś nie tak, u mnie nic nie szumi a w śniegu i błocie radzą sobie super.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał nervousman Zobacz post
    Jeździsz na tych oponach czy bazujesz na wieści gminnej niesionej przez ludzi i neta?
    Z oponami musi być coś nie tak, u mnie nic nie szumi a w śniegu i błocie radzą sobie super.

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    skąd ta agresja? gościu te opony po przniesieniu produkcji do Rosji pękają i odpadają kawałki bieżnika- wleź na net i sobie zobacz ile tego jest . u mnie w rodzinie 2 kpl opon były reklamowane PO 2 RAZY- w końcu oddali kasę.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Reklamowałem ostatnio Goodyear Efficientgrip, które dawały takie objawy jak opisujesz w innym samochodzie. Producent uznał wadę i wypłacił 70% wartości opon (adekwatnie do stopnia zużycia).

    AR mam w zimę na Sottozero III. Bardzo się lubimy. Pod każdym względem.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sottozero III.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	68.5 KB
ID:	281317
    Tez kupiłem pirelli ale mam zamiar założyć na oryginalne felgi 17
    Te ze zdjęcia to są akcesoryjne czy miałeś takie w oryginale ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    wleź na net i sobie zobacz ile tego jest
    Nie chcę być posądzony o agresję i podważanie czyjegokolwiek zdania ale właśnie pytanie brzmiało czy bazujesz na swoich doświadczeniach, czy wiedzy z netu. Ja w necie czytałem np. o nagminnym pękaniu tłoków w silnikach Astry K, a od początku jej produkcji widziałem tylko jeden taki tłok (pracuję w serwisie składającym się z dwóch lokalizacji).

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie chcę być posądzony o agresję i podważanie czyjegokolwiek zdania ale właśnie pytanie brzmiało czy bazujesz na swoich doświadczeniach, czy wiedzy z netu. Ja w necie czytałem np. o nagminnym pękaniu tłoków w silnikach Astry K, a od początku jej produkcji widziałem tylko jeden taki tłok (pracuję w serwisie składającym się z dwóch lokalizacji).
    no to teraz prościej - tak na własnych doświadczeniach bo pomagałem z reklamacjami a potem zwrotem kasy mojej rodzinie.

Podobne wątki

  1. Zimówki
    Utworzone przez Marco21 w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2012, 14:03
  2. Zimówki w 75
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-01-2012, 22:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory