Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Opony letnie na zimę w Q4? Szaleństwo-czy zależy?

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Dołączając się do dyskusji o poranku przy kawie myślę, że odpowiedź na twoje pierwotne pytanie została udzielona na wszelkie możliwe sposoby, dalsza dyskusja to jedynie bicie piany.
    No chyba, że bierzesz ludzi na zmęczenie i czekasz aż w końcu wszyscy dla świętego spokoju poprą Twoją tezę, że jak mam samochód premium z Q4 to nie potrzebuję zimowych opon - przynajmniej takie wrażenie odniosłem śledząc ten wątek... ale może źle zrozumiałem Twoje intencje.

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Probuje się dowiedzieć mniej więcej czy w q4 na nowych letnich premium bedzie porównywalnie dobrze jak w 12 letnim golfie (mniej wiecej sredni wiek auta w polsce) z napedem na 1 oś ale za to na czterech np 5 letnich zimowych oponach budżetowych (taka symulacja-ja wersus przeciętny użytkownik polskich dróg).
    Tak.
    Moim zdaniem pojazd jest tyle wart (pod względem bezpieczeństwa) ile jest warte jego najsłabsze ogniwo, a w warunkach zimowych najistotniejsza jest przyczepność i to nie przy ruszaniu tylko przy hamowaniu. Zatem w warunkach zimowych bezpieczniejszy będzie 12-sto letni Golf na zimowych oponach niż super auto premium Q4 na letnich.

    Jak już ktoś wcześniej wspomniał na forum jest kolega [MENTION=80009]Kolpak[/MENTION] zajmujący się sprzedażą opon i felg. Ceny ma "dobre" i uczciwie doradzi Ci odpowiedni rodzaj opony, nie koniecznie z górnej pułki jak nie chcesz za dużo wydawać. Ja do Stelvio kupiłem Vredestein Wintrac PRO 19" i jak na moje wymagania jestem zadowolony i mogę polecić.

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Traktuje temat jako wyczerpany. Dziekuje wszystkim za poświecony czas. Wpisy zostają więc mogą być przydatne także innym. Jestem wdzieczny forum alfaholików za umożliwienie dyskusji. Kupuje opony ziomowe. [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] nie stawialem tezy, o ktorej piszesz. Chcialem poznac Wasze opinie i wyrobic sobie na ich podstawie zdanie na temat opon zimowych w aucie z napedem na 4 kola. [MENTION=83701]Stacho[/MENTION] Pozdrawiam serdecznie.

  3. #43
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    jedno słowo jeszcze - auto z napędem 4x4 ponadprzeciętnie szybko się rozpędza w warunkach zimowych ale pamiętaj - hamuje tak samo jak każde inne. do tego dołóż sobie gabaryt opony letnie w zimie i masz idealną receptę na kłopoty. Jak to nie bardzo Ci zobrazuje to pamiętaj że nawet najdroższy komplet opon zimowych kosztuje mniej niż naprawianie auta po kolizji.

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    321

    Domyślnie

    Dobra to temat moze glupi ale mozliwe ze jestem tez jedna z tych osób. Giulie w zime mam do miasta typu kino,sklep,miejsca rozrywki przez zime liczac listopad-marzec zrobie max 1500-2000km. Mam felgi koniczyny 19" inne nie wchodza w gre. Co w takim przypadku? Pracuje zdalnie także dojazdów do pracy nie mam żadnych. Aktualnie w poznaniu jest za dnia 10 stopni, raz jak wracalem z kina o 1 w nocy to było z 0-2.

    (na dlugie wyjazdy, poludniowa polske mam inne auto)

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jak masz 2 samochody, to w kiepskiej pogodzie weźmiesz ten drugi. Natomiast RWD w śniegu możesz gdzieś zaparkować i potem już nie wyjechać o własnych siłach...

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strzalka Zobacz post
    Dobra to temat moze glupi ale mozliwe ze jestem tez jedna z tych osób. Giulie w zime mam do miasta typu kino,sklep,miejsca rozrywki przez zime liczac listopad-marzec zrobie max 1500-2000km. Mam felgi koniczyny 19" inne nie wchodza w gre. Co w takim przypadku? Pracuje zdalnie także dojazdów do pracy nie mam żadnych. Aktualnie w poznaniu jest za dnia 10 stopni, raz jak wracalem z kina o 1 w nocy to było z 0-2.

    (na dlugie wyjazdy, poludniowa polske mam inne auto)
    Jeszcze jeden drobiazg. W przypadku spowodowania kolizji w zimie autem na letnich kapciach, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania powołując się na klauzulę "rażącego niedbalstwa", która znajduje się praktycznie w każdych OWU. Oczywiście można się bić o swoje potem w sądzie, ale pytanie czy lepiej wydać 2kpln na komplet opon czy udowadniać w razie czego, że nie jesteś wielbłądem.

  7. #47
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    nie może- - co innego jakby był obowiązek ustawowy zmiany opon to tak- tu ubezpieczyciel bada tylko wysokość bieżnika i homologacje rozmiarową opon.

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Prawda. Nigdy w odmowie przyjęcia odpowiedzialności nie powołają się na piśmie na nieistniejący przepis. Przegraliby w przedbiegach. Miałem tu kilka takich przypadków, z czego jeden pamiętam po śniegu. Ale nadal jestem zwolennikiem wymiany na zimówki, choćby ze względu na straty czasowe przy załatwianiu formalności, oczekiwaniu na części, potem naprawę i świadomość posiadania auta po przejściach.

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Leszek, w 1998 r kupiłem nowe Seicento. Samochód był na letnich czy tam całorocznych oponach Michelin. Na śniegu jechali się tym w miarę. No ale jak się opony zużyły, kupiłem jakieś inne i zima było dość ciężko. W pewnym momencie powiedziałem dość. Kupiłem zimowe Dębica Frigo. I nagle samochód zaczął hamować i przyspieszać, skręcał też bez problemu. 4 lata temu kupiłem dwuletnia Julkę, przyprowadzalem ją z Poznania od dilera, czyli ok 300 km. To była połowa grudnia. Traf chciał, że Julka była na letnich Pirelli a 40 km za Poznaniem zaczął padać śnieg i to zdrowo. Julka owszem, ładnie jechała, trzymała się równo, nie rzucało nią, ale.. Bałem się przekroczyć 50 km/h, bo jak lekko wcisnąłem hamulec, to od razu załączał się ABS i samochód sobie jechał i jechał... Dojechalem do domu po ok 8 godzinach. To była męczarnia, katorga.. To samo w Siejaku na letnich. Czyli da się. Ale co się wymęczyłem, to moje. Pomijam kwestie bezpieczeństwa, bo chyba wszystko już zostało napisane.

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    jedno słowo jeszcze - auto z napędem 4x4 ponadprzeciętnie szybko się rozpędza w warunkach zimowych ale pamiętaj - hamuje tak samo jak każde inne. do tego dołóż sobie gabaryt opony letnie w zimie i masz idealną receptę na kłopoty. Jak to nie bardzo Ci zobrazuje to pamiętaj że nawet najdroższy komplet opon zimowych kosztuje mniej niż naprawianie auta po kolizji.
    Dawniej wśród właścicieli Audi z Quattro chodziło powiedzenie:
    Przyspiesza jak żaden, hamuje jak każdy Tego proponuję również się trzymać w naszych Q4
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Opony na zimę
    Utworzone przez sebek93pl w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 09:48
  2. [159] Jakie opony na zimę? Mogę zamontować opony 215/55R17 zamiast 225/50R17 w 2.4 JTDm?
    Utworzone przez alf-a147 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 12:22
  3. Jakie opony na zimę
    Utworzone przez camratka w dziale GT
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory