Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Nie działa grzanie foteli i kierownicy stelvio

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    10

    Domyślnie Nie działa grzanie foteli i kierownicy stelvio

    Witam mam problem z grzaniem foteli bo nie działają i kierownica też. Elektryk który robił konwersję usa na eu stwierdził że to przez akumulator. Start&stop działa . Miał ktoś może taki problem ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Moze popros dilera Alfy w USA o pomoc? Albo pytaj na Amerykańskim forum?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    jesli dzialalo przed konwersja, z powrotem do elektryka.
    w przeciwnym razie zobacz diagnostyka co za bledy masz

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    grzanie kiery/fotela nie dziala jak aku oceniany jest przez ibs na mniej niz 35% naładowania. grzanie tylnej szyby/lusterek/dysz sprysków nie działa poniżej 50%.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Moze popros dilera Alfy w USA o pomoc? Albo pytaj na Amerykańskim forum?
    No popatrz jaki bystry

    - - - Updated - - -

    Dzięki sprawdzę aku. i pewnie wymiana na nowy.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Wraca do tematu grzania foteli i kierownicy. Mes pokazuje 63% akumulator . Próba włączenia ręcznie w mes nie dziala pokazuje że złe warunki do wykonania ,sprawdzenia
    . Ręce opadają z tym.samochdem .SS jak sobie przypomni to zadziała. Mam ktoś jakieś pomysły.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    SOC 63% to S&S nie zadziała - on działa >65%. Jeżdżenie ze S&S włączonym jak jeździ się średnio dużo to utrzymywanie aku na poziomie naładowania ok 65% +-kilka %. Dlatego właśnie wyłącza sie S&S bo przynajmniej wtedy dla większości użytkowników mamy naładowanie w okolicy 75-80% (>75% alternator obniża ładowanie stąd ciężko naładować więcej). Tylko użytkownicy którzy jeżdżą codziennie trasy dłuższe mają >80%, zaś Ci co kręcą się wokół komina/sporadycznie muszą doładowywać prostownikiem co parę mcy (fizyki nie oszukasz jeśli brakuje energii w budżecie użytkowania auta).

    Co do braku grzania foteli/kiery. Kryterium auta to >50% SoC. U Ciebie jest jakiś inny problem. Auto z USA którego nie znasz dobrze historii, grzebane, trzeba znaleźć usterkę i tyle. Sprawdzałeś jakie błędy w BCM, jakie w CSWM? Co do procedur z MESa, wiele w żadnym aucie nie działa - MES jest nastawiony na auta flotowe typu Ducato itp, Giulia/Stelvio to mały rynek, dlatego jest mało funkcji oraz niekoniecznie przetestowane - tak było w Giulietcie, tak było w 159 - gość doda wsparcie wg dokumentacji która niekoniecznie jest 100% poprawna lub nie ma na czym/kiedy przetestować bo tych samochodów nie ma od ręki na placu pod firmą. Żebyś nie myślał że MES to dziadostwo - weźmiesz Texe za kupę hajsu i proxi nie przechodzi w Giulii, robi się MESem albo Witechem. Niszowe auto, każdy ma wywalone.

    Na koniec pytanie, fotele były ruszane (np poduchy wymieniane)? miałeś ori grzanie w konfigu wg VIN? podaj numer części sterownika jaki MES wyświetla na pierwszym tabie dla weryfikacji. Co zmieniał przy konwersji elektryk w proxi? Coś próbowaliscie dokładać z wyposażenia/grzebać w proxi?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-02-2022 o 10:34

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    Jak sprawdzasz poziom naładowania SOC? Podpinasz się do kompa czy jakiś inny sposób?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 280km
    Postów
    10

    Domyślnie

    Witam . poduchy były całe miała wymieniony zderzak przód.paląca jeżdżącą to nie był złom ale mnie wkurza. Nic nie było dokładane wszystko w oryginale . Mes nie we wszytko chce wejść albo pokazuje za długi czasz oczekiwania albo prędkość sterownika zła.

    - - - Updated - - -

    Podpinam do kompa .

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prosperopro Zobacz post
    Jak sprawdzasz poziom naładowania SOC? Podpinasz się do kompa czy jakiś inny sposób?
    można sprawdzać z kompa, ale w BCM to raz działa raz nie (na Witechu kumpel w ASO sparadzał i w ogóle myślał że to nigdy nie działa, dopiero go uświadomiłem że przynajmniej w MES w kratke), w razie czego kopia SOC jest w sterowniku silnika i tam działa zawsze.
    Ogólnie to mam tez inną metodę jeśli nie działa - auto które stoi dłużej po ostatniej jeździe, otwieram maske, poczekam kilka minut i pomiar na terminalach do ładowania. z napięcia aku nieobciążonego można wywnioskować SoC z dokładnością do powiedzmy +-5% ewentualnie jak auto jest niedługo po jeździe no to się spodziewam czegoś więcej niż 12V w gnieździe zapalniczki po włączeniu stacyjki, przynajmniej mam na oko >50% przy obciążeniu światłami dziennymi/radiem
    [MENTION=89872]Usastelvio[/MENTION], porównaj moją metodą z mierzeniem napięcia - może czujnik IBS masz jakiś walnięty? a klemy dobrze podokręcane, to samo główne bezpieczniki na aku? pytam bo jaja tam to i jaja w samochodzie a było kilka przypadków z rodzaju dziwnych już wynikających z problemu około mocowania klem/bezpieczników czy raz nawet nadpalony główny bezpiecznik

Podobne wątki

  1. Grzanie Foteli
    Utworzone przez Mordimer w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-03-2018, 11:32
  2. Grzanie foteli diagnostyka
    Utworzone przez Black Jack w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2017, 11:50
  3. Grzanie foteli - GT
    Utworzone przez kozanutria w dziale GT
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-01-2017, 21:32
  4. Grzanie foteli przekaznik
    Utworzone przez bosniak_sg w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 09:07
  5. [164] AIR BAG-Grzanie foteli
    Utworzone przez mlodyt86 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 10:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory