Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Adaptive cruise control - błąd

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie Adaptive cruise control - błąd

    Czesc,

    W mojej Giulii (rok 2020, 17.5kkm przebiegu, usa) dzis rano powital mnie komunikat "adaptive cruise control niedostepny, umow wizyte serwisowa". Nie dziala oczywiscie tempomat aktywny i wszystko co z nim zwiazane (traffic jam/highway assist). Nieprawdopodobny bol bo jak sie okazuje po 3 miesiacach takiej automatycznej jazdy nie potrafie bez tego zyc.

    Czy ktos spotkal sie wczesniej z takim bledem? Wczoraj zmienialem opony na zimowe, zrobilem tylko 20km do domu po pracy i zostawilem auto na noc - podejrzenia rzucam na wulkanizatora. Czy sa jakies czujniki (hamulcow, opon?), czy oni mogli cos spieprzyc przy wymianie, ze teraz wywala blad? Wydaje sie to byc za duzym zbiegiem okolicznosci. W Poniedzialek umowie wizyte w ASO, ale jestem ciekawy czy to moze byc poklosie jakiegos bledu przy wymianie opon.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Bez diagnostyki ciężko coś stwierdzić, trzeba podpiąć auto do kompa. A czy TPMS działa prawidłowo? Przy piastach kół są jeszcze czujniki abs, no ale nie sądzę że wulkanizator je uszkodził przy demontażu kół, po za tym piszesz, że tylko błąd tempomatu ci wywala.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    TPMS dziala prawidlowo, zadnych bledow. Tylko tempomat adaptacyjny. No nic, to po prostu moja ciekawosc, mysle, ze w serwisie szybko to rozgryza.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Myślę, że powinieneś zacząć od podstaw, czyli wyczyścić wszystkie czujniki parkowania, zaślepkę w zderzaku za którą znajduje się radar, a także kamerę na szybie. To na pewno nie zaszkodzi, a nic nie kosztuje. Wydaje mi się, że zeszłej zimy też pojawił mi się taki komunikat, i nie było żadnej usterki tylko zabrudzenie.
    Nie można jednak wykluczyć, że jest to jednak jakieś uszkodzenie, biorąc pod uwagę, że masz auto z USA, ta zapewne auto nie jest bezwypadkowe. Nie wiem co w Twoim samochodzie było uszkodzone, a także jak dawno temu był naprawiany (piszesz, że po 3 miesiącach takiej jazdy, więc domyślam się, że co najmniej tyle minęło od czasu naprawy). Z tego co pamiętam, między innymi tutaj na forum ludzie pisali, że zdarzało się po wypadkach uszkodzenie obudowy radaru, być może tutaj jest podobny przypadek.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Fly Zobacz post
    Myślę, że powinieneś zacząć od podstaw, czyli wyczyścić wszystkie czujniki parkowania, zaślepkę w zderzaku za którą znajduje się radar, a także kamerę na szybie. To na pewno nie zaszkodzi, a nic nie kosztuje. Wydaje mi się, że zeszłej zimy też pojawił mi się taki komunikat, i nie było żadnej usterki tylko zabrudzenie.
    Nie można jednak wykluczyć, że jest to jednak jakieś uszkodzenie, biorąc pod uwagę, że masz auto z USA, ta zapewne auto nie jest bezwypadkowe. Nie wiem co w Twoim samochodzie było uszkodzone, a także jak dawno temu był naprawiany (piszesz, że po 3 miesiącach takiej jazdy, więc domyślam się, że co najmniej tyle minęło od czasu naprawy). Z tego co pamiętam, między innymi tutaj na forum ludzie pisali, że zdarzało się po wypadkach uszkodzenie obudowy radaru, być może tutaj jest podobny przypadek.
    Auto jest juz ponad pol roku w Polsce, bylo jedynie przerysowane na boku wiec nie wydaje mi sie aby to bylo to. Po prostu bylem ciekaw czy przy kolach sa jakies czujniki, kable, cokolwiek co moglby uszkodzic/wypiac wulkanizator.
    Po wizycie w serwisie zdam relacje o co chodzilo.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał BTX Zobacz post
    Czesc,

    W mojej Giulii (rok 2020, 17.5kkm przebiegu, usa) dzis rano powital mnie komunikat "adaptive cruise control niedostepny, umow wizyte serwisowa". Nie dziala oczywiscie tempomat aktywny i wszystko co z nim zwiazane (traffic jam/highway assist). Nieprawdopodobny bol bo jak sie okazuje po 3 miesiacach takiej automatycznej jazdy nie potrafie bez tego zyc.

    Czy ktos spotkal sie wczesniej z takim bledem? Wczoraj zmienialem opony na zimowe, zrobilem tylko 20km do domu po pracy i zostawilem auto na noc - podejrzenia rzucam na wulkanizatora. Czy sa jakies czujniki (hamulcow, opon?), czy oni mogli cos spieprzyc przy wymianie, ze teraz wywala blad? Wydaje sie to byc za duzym zbiegiem okolicznosci. W Poniedzialek umowie wizyte w ASO, ale jestem ciekawy czy to moze byc poklosie jakiegos bledu przy wymianie opon.
    Często po zmianie opon inny rozmiar bieżnik itp wywala błąd jak masz gwarancje to bez obaw trzeba skalibrować.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    132

    Domyślnie

    Z USA wiec bita i bez gwarancji .... aczkolwiek nie słyszałem takiej bredni ze inny bieżnik trzeba skalibrować ......hahahah

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal94 Zobacz post
    Z USA wiec bita i bez gwarancji .... aczkolwiek nie słyszałem takiej bredni ze inny bieżnik trzeba skalibrować ......hahahah
    Malo słyszałaś w takim razie a Polak przecież na wszystkim się zna.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    310

    Domyślnie

    Akurat jestem w trakcie zakupu nowych opon i tu zasiales wątpliwość we mnie. Jaki wpływ ma wielkość koła i rodzaj bieżnika na działanie tempomatu? Przekłamanie licznika to inna sprawa, ale działanie tempomatu?

    Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Była akcja wymiany wieszaka radaru.
    Może w tym problem bo się rozkalibrował przez zmianę położenia.
    Wyjdzie po podpięciu kompa - popatrz na kąty.

Podobne wątki

  1. Akcja serwisowa dla Giulia (2017-19) i Stelvio (2018-19) Cruise Control
    Utworzone przez ZAR939 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2019, 12:26
  2. Crosswagon FES - P0579 Res. for cruise control codes
    Utworzone przez Karol88 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 19:49
  3. Cruise Control Problem
    Utworzone przez kominiora w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 22:04
  4. Tempomat / Cruise Control - problem
    Utworzone przez czaja18 w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17-03-2011, 22:55
  5. Czujnik cruise control
    Utworzone przez kurly w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory