Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: Zaciski hamulców

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Dzięki. Nie wiem jakim cudem z tyłu mam właśnie szaro/srebrne a z przodu prawie białe z ciemnym napisem "Alfa Romeo"
    po prostu z temperatury i chemii do mycia zmieniły kolor

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    No to czeka mnie wojna z aso

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie, moim zdaniem te "srebrne" nie są w ogóle malowane, tylko nanoszony jest na nie napis.
    szare zwykłe to zwykły odlew niemalowany z napisem czarnym naniesionym na polerowany fragment zacisku

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    po prostu z temperatury i chemii do mycia zmieniły kolor
    Problem w tym, że z tyłu są srebrne/szare a tylko z przodu są prawie białe. Jeszcze w żadnym samochodzie od małego do sportowego nie miałem takiego przypadku. Zresztą tak jak piszesz, standardowe to zwykły odlew więc jak mógłby odbarwić się zacisk a napis jak nowy ?
    Ostatnio edytowane przez fuji ; 26-11-2021 o 12:40

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jest to o tyle dziwne, że skoro masz tarcze 305 mm, to mogliby przełożyć z Giulietty, ale... w Giulietcie też nie było chyba opcji białych zacisków . Sprawa dla Archiwum X.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Problem w tym, że z tyłu są srebrne/szare a tylko z przodu są prawie białe. Jeszcze w żadnym samochodzie od małego do sportowego nie miałem takiego przypadku. Zresztą tak jak piszesz, standardowe to zwykły odlew więc jak mógłby odbarwić się zacisk a napis jak nowy ?
    czasem cuda sie dzieją- ja np z doświadczenia unikam wszelkich preparatów typu krwawa felga i innego badziewa- lata w detailingu nauczyły mnie że robi to więcej szkody niż pożytku- potem ludzie dziwią się że przedwcześnie rozłażą się klocki lecą łożyska parcieją gumy w przegubach i wahaczach. to właśnie to- zaciski z przodu i z tyłu na początku mają podobny kolor ale pewnie inny rodzaj odlewu i materiału jest z przodu i z tyłu i stąd problem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Jest to o tyle dziwne, że skoro masz tarcze 305 mm, to mogliby przełożyć z Giulietty, ale... w Giulietcie też nie było chyba opcji białych zacisków . Sprawa dla Archiwum X.
    W giulietcie nie było brembo na 305

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    czasem cuda sie dzieją- ja np z doświadczenia unikam wszelkich preparatów typu krwawa felga i innego badziewa- lata w detailingu nauczyły mnie że robi to więcej szkody niż pożytku- potem ludzie dziwią się że przedwcześnie rozłażą się klocki lecą łożyska parcieją gumy w przegubach i wahaczach. to właśnie to- zaciski z przodu i z tyłu na początku mają podobny kolor ale pewnie inny rodzaj odlewu i materiału jest z przodu i z tyłu i stąd problem.
    Samochody pielęgnuje mi tylko jedna firma detailingowa i nigdy nie miałem problemów. Podejrzewam, że to raczej kwestia odlewów. Ponoć z przodu brembo a z tyłu continental ale może z nerwów źle zrozumiałem i to chodziło o klocki.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    widziałeś w Giuletcie zaciski Brembo na tarczy 305? - takich nie było zaciski brembo były tylko na tarczy 330.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał fuji Zobacz post
    Samochody pielęgnuje mi tylko jedna firma detailingowa i nigdy nie miałem problemów. Podejrzewam, że to raczej kwestia odlewów. Ponoć z przodu brembo a z tyłu continental ale może z nerwów źle zrozumiałem i to chodziło o klocki.
    może- detailingiem zajmuje sie od ponad 12 lat i sporo widziałem - dedykowana chemia do kół felg jest baaardzo agresywna - owszem pięknie domywa ale ma drugie dno- do tego użycie myjki cisnieniowej i zapychasz ten syf we wszystkie zakamarki- ja tego od lat nie używam (zadbaneauto.pl)

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    może- detailingiem zajmuje sie od ponad 12 lat i sporo widziałem - dedykowana chemia do kół felg jest baaardzo agresywna - owszem pięknie domywa ale ma drugie dno- do tego użycie myjki cisnieniowej i zapychasz ten syf we wszystkie zakamarki- ja tego od lat nie używam (zadbaneauto.pl)
    Nie miałeś czasami myjni w Millenium Hall ?

Podobne wątki

  1. Odpowietrzanie hamulców 1.6 TS
    Utworzone przez bugaj_90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 17:40
  2. Zaciski do hamulców tarczowych
    Utworzone przez Bartosz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 09:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory