Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 44

Temat: Uszkodzenie świateł drogowych

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Komu na tym zależy, ma wytrzymać gwarancję i zacząć przynosić dochody z napraw. Tylko kwestia balansu między utratą cierpliwości przez klientów a tymi zyskami.
    I tak się cieszmy, że jeszcze nie jest jak z komputerami czy telefonami, że sprzęt często do wyrzucenia po kilku marnych latach bo wsparcie się skończyło... Takie chore czasy choć zdaje się Unia powolutku zaczyna z tym walczyć - pytanie czy walka będzie teoretyczna czy praktyczna.

    [Co oczywiście nie znaczy, że nie masz racji]
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 31-12-2022 o 13:20

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Czy opisany problem dotknął jedynie posiadaczy ksenonów 35 W (D3S) czy tych 25 W (D5S) również? Zastanawiam się czy to głównie ruchy związane z autopoziomowaniem i skręcaniem projektorów przyczyniają się do zmęczenia tych przewodów a nie wibracje.

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    A ja mam koledzy (koleżanki) inny problem ze światłami. Któregoś pięknego dnia przestała mi świecić lewa lampa (długie i krótkie światła). Ledy, kierunki i doświetlenie zakrętów działa. Myślałem, że to żarnik ksenona, ale nie - wymiana żarnika nie przyniosła rezultatu i lampa dalej nie świeci. Ktoś może miał podobny problem? zaznaczę, że sprawdziłem wszystkie kabelki dochodzące do lampy i żaden nie był oderwany. W mojej Giulii są zamontowane żarówki D5S.

  4. #24
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szubert_1 Zobacz post
    A ja mam koledzy (koleżanki) inny problem ze światłami. Któregoś pięknego dnia przestała mi świecić lewa lampa (długie i krótkie światła). Ledy, kierunki i doświetlenie zakrętów działa. Myślałem, że to żarnik ksenona, ale nie - wymiana żarnika nie przyniosła rezultatu i lampa dalej nie świeci. Ktoś może miał podobny problem? zaznaczę, że sprawdziłem wszystkie kabelki dochodzące do lampy i żaden nie był oderwany. W mojej Giulii są zamontowane żarówki D5S.
    Sprawdziłeś czy do kostki dochodzi napięcie i wtedy wszystko wiadomo.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Sugeruje nie robic offtopu w tym watku z inna awaria. Kabelek to sie urywal wewnatrz lampy a nie za zewnatrz jesli chodzi o awarie opisywana tu w watku. Najpierw tak jak Marek sugeruje, napiecie dpa xenona ma byc na pinie 1 zlacza lampy. Dlugie to tylko przeslona otwierajaca pelny strumien wiec nic do nieswiecenia nie ma.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Miałem ochotę sprawdzić napięcie na wtyczce, ale nie wiedziałem czy jest tam 12 wolt czy już w tysiącach liczone. Doszedłem do wniosku że skoro to nie żarówka, to może przetwornica. na razie nie grzebałem bo nie wiem gdzie ona jest.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szubert_1 Zobacz post
    Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Miałem ochotę sprawdzić napięcie na wtyczce, ale nie wiedziałem czy jest tam 12 wolt czy już w tysiącach liczone. Doszedłem do wniosku że skoro to nie żarówka, to może przetwornica. na razie nie grzebałem bo nie wiem gdzie ona jest.
    To może zamiast pisać aby pisać to czytać uczyć sie wujek google często podpowiada.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    No właśnie słabo podpowiada.

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia veloce Q4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Nastały cieplejsze dni, więc pogrzebałem trochę przy tym moim nieświecącym świetle drogowym. Okazało się, że przyczyną awarii był przerwany przewód w wiązce dochodzącej do lewego reflektora, pod zbiorniczkiem na płyn chłodzący. Po zlutowaniu kabelka wszystko działa :-)

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    czyli nie ten w lampie jak dotychczas raportowali koledzy? dobrałeś się od tego od której strony? miałeś tam coś wcześniej grzebane - np naprawa powypadkowa? jakieś ślady mechanicznego uszkodzenia wiązki czy ot tak urwał się przy wtyczce głównej?

Podobne wątki

  1. Przysłona świateł drogowych.
    Utworzone przez nosufka w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2021, 14:13
  2. Brak świateł drogowych
    Utworzone przez kierOWCA w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 12:44
  3. Brak świateł drogowych
    Utworzone przez aquarius6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 11:57
  4. Kontrolka świateł drogowych
    Utworzone przez Tiestosclublife w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 16:14
  5. Kontrolka świateł drogowych
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory