Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Uszkodzenie świateł drogowych

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie Uszkodzenie świateł drogowych

    Zatytułowałem wątek tak, bo jeszcze nie wiem co odpowiada za błędy, które zamieszczam poniżej. A sytuacja wygląda następująco: wczoraj wieczorem jechałem z Berlina i w pewnym momencie na wyświetlaczu pokazał mi się znaczek niedostępnego systemu SS (nawiasem mówiąc jest wyłączony cały czas urządzeniem kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]). Poza komunikatem nic więcej się nie działo, żadnych innych komunikatów i żadnych objawów uszkodzenia czegokolwiek. Tu muszę zaznaczyć, że ze względu na ruch używałem cały czas świateł mijania. Kiedy zdarzyła się okazja, żeby właczyć drogowe to jakoś mi one podpadały ale zmianę było widać więc nie zastanawiałem się za bardzo. Ale już pod domem stwierdziłem, że w lewej lampie nie działa przesłona włączająca drogowe. Błędy, które odczytałem da się wykasować i wracają przy każdej próbie włączenia świateł drogowych. Po konsultacji z kolegą z ASO Alfy dowiedziałem się, że mieli jakiś podobny przypadek ale to było na gwarancji więc wymienili całą lampę, w której uszkodzony był sterownik odpowiedzialny za zmianę świateł. Ale ja nie mam gwarancji więc rozpatruję temat na kilka sposobów, m.in. wymiana samego sterownika zabudowanego w lampie na pobrany z jakiegoś stłuczonego reflektora.
    I tu mam takie pytanie: czy jest on demontowalny z reflektora? Czy sterowniki prawej i lewej lampy to te same części (mam możliwość wymiany prawej lampy bezkosztowo więc zamieniłbym sterowniki)?
    Czy ewentualnie przy odpowiedziach twierdzących na powyższe, ktoś dysponuje takimi elementami lub np. stłuczonym reflektorem.
    Poza tym pytanie zasadnicze: może ktoś zna te błędy i zna inny powód niedziałającej przysłony.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sterownik silnika.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	130.8 KB
ID:	281635Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BCM błędy.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	75.6 KB
ID:	281636

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Doświadczenie jakie mam to w środku cewka elektromagnes która załącza przesłonę. Mała wtyczka na dwa piny i czasami któryś przewód pęka stwierdzić można po wyjęciu lampy na stół.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Miałem podobnie. Po włączeniu świateł drogowych pojawiał się check. Błąd w Mes - inteligentny alternator. W praktyce jednen z reflektorów nie zmieniał światła na drogowe. Ściągnąłem zaślepkę nadkola i za gumową zatyczką żarnika widać dwa kabelki do sterowania przesłoną, u mnie jeden był urwany. Udało mi się go jakoś polutowac bez wyciągania reflektora.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Będę musiał spojrzeć. Na alfaowner też ktoś opisywał taką historię z urwanym przewodem. Jaka może być przyczyna? Drgania?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Będę musiał spojrzeć. Na alfaowner też ktoś opisywał taką historię z urwanym przewodem. Jaka może być przyczyna? Drgania?
    Zaraz ci teoretyków trochę odpowie od czego to może być.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Pewnie tak, coś sobie wybiorę. Ale chciałbym, żeby skończyło się lutowaniem kabelka. Ponawiam jednak pytanie czy ktoś posiada pękniętą czy stłuczoną lampę.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Mam lewą lampę 25W USA z uszkodzonym szkłem.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Pewnie tak, coś sobie wybiorę. Ale chciałbym, żeby skończyło się lutowaniem kabelka. Ponawiam jednak pytanie czy ktoś posiada pękniętą czy stłuczoną lampę.
    Jeśli chodzi ci o jak piszesz sterownik to jest przetwornica do żarówki xenon i do ledów.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Pewnie tak, coś sobie wybiorę. Ale chciałbym, żeby skończyło się lutowaniem kabelka. Ponawiam jednak pytanie czy ktoś posiada pękniętą czy stłuczoną lampę.
    To może najpierw wymontuj lampę, powypinaj kabelki, odłącz sterownik (przetwornicę) i wyczyść styki (jeśli kabelki będą w całości), a potem się dowiesz, czy szukać lampy, czy przetwornicy, czy może WD40
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dzisiaj zajrzałem pod klapkę i po zdjęciu tej gumowej osłony widać wiszący przewód i chyba jego miejsce w kostce. Ze względów czasowych nie mogłem zdjąć koła ani tym bardziej zagłębić się w temat. Teraz jak już wiem co się stało to muszę ten tydzień przejeździć (w czwartek do Berlina, w niedzielę powrót, obie trasy w dzień więc bez drogowych przeżyję).

Podobne wątki

  1. Przysłona świateł drogowych.
    Utworzone przez nosufka w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2021, 14:13
  2. Brak świateł drogowych
    Utworzone przez kierOWCA w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 12:44
  3. Brak świateł drogowych
    Utworzone przez aquarius6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 11:57
  4. Kontrolka świateł drogowych
    Utworzone przez Tiestosclublife w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 16:14
  5. Kontrolka świateł drogowych
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory