Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: Gulia vs Maserati Ghibli

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    świat nie ogranicza się tylko do ASO- serwisowanie Maseraka to nie jakaś super technologia- nie twórzmy mitów.

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Z tego, co wiem, komputer musi być ten sam, co do Ferrari i to nie są tanie rzeczy. Z reszty FCA nie pasuje. Nie zgłębiałem specjalnie tematu, ale w promieniu 100 km od Poznania raczej byłoby ciężko znaleźć kogoś, kto się tego serwisowania podejmie. Oczywiście, dopóki jest to eksploatacja, to może nie byłoby najgorzej, ale jeśli zacznie się dziać coś poważniejszego... Teraz to już regulacja luzów zaworowych jest dla mechaników czelendżem.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    świat nie ogranicza się tylko do ASO- serwisowanie Maseraka to nie jakaś super technologia- nie twórzmy mitów.
    Wszystko jest super piękne gdy mówi się o drugim samochodzie. Jak ktoś potrzebuje auta pewnego i codziennego to już Alfa może być trudna. Ja miałem 2x sytuacje, że ASO specjalnie dla mnie zamawiała podstawowe części eksploatacyjne do Giulii, bo nie mieli na półce (hamulce i wycieraczki). Z prostego serwisu robi się 2-3 dni jeżdżenia i umawiania. W wypadku Maserati wyobrażam sobie, że przy prostej naprawie auto może stać nawet kilka dni ze względu na dostępność części. To są rzeczy, które w popularnym Audi mi się nie przytrafiły.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    świat nie ogranicza się tylko do ASO- serwisowanie Maseraka to nie jakaś super technologia- nie twórzmy mitów.
    Interesowałem się tematem i znam ceny i dostępność poza aso ewentualnych zamienników (których i tak jak na lekarstwo)
    Pisałem jak kogoś stać i stać na utrzymanie, to prosze bardzo - bardzo fajny samochód
    Ale niech ktoś później nie oczekuje że za ewentualne naprawy i części będzie płacił grosze.
    Co do technologi to się mylisz bo to elektronika znacznie rozbudowana.
    A i nasze Giulie sprawiają już nie jednemu wiele kłopotu (zwłaszcza te sprowadzone)

    - - - Updated - - -

    Poza tym nie widzę sensu dyskutowania co wybrać itp. To kwestia gustu i portfela
    To jest forum Alfy Romeo

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A czym się można wpiąć w komputer Maserati? W Pol-Carze (ASO z homologacją Quadrifoglio i 4C) powiedzieli, że oni Maserati nie ruszą, bo nie mają jak, Nagórski (ASO Fiat, właściciel Alfy SZ itp.) powiedział, że nowych Maserati też nie zrobi.

    Najwyraźniej czegoś nie zrozumiałem, bo wynika z Twojego posta, że każdy Rysio może serwisować trzyletnie Ghibli?
    Obd alfa możesz sie podpiąć program za pare zloty i każdym uniwersalnym testerem. Po co to powielać jak kolega wcześniej pisał teorie spiskowe.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    To dlaczego w ASO Alfy twierdzą, że oni nie mogą i że szybciej Citroena ogarną niż Maserati?

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    W ASO AR czasem nawet i AR nie ogarniają i nie chcą naprawiać a ty chcesz robić auta innych marek? daj spokój. Jest w Pl naprawdę wielu fachowców poza ASO którzy ogarniają auta które widziałeś tylko na plakacie - to nie pustynia - żadna branża nie lubi próżni. Co do cen są różne ale jak kogoś stać na auto za ponad 5 stów lub bliżej banki to i stać na serwis.
    Przykład- świeżo sprowadzony Aston Martin Vanquish - serwis ASO - kodowanie kluczyka ( 3,5 tyś plus kluczyk zwykły nie kryształowy - 11 tyś) odpowietrzenie układu chłodzenia z wymianą oleju silnikowego i filtrów 7 tyś, geometria 3,5 tyś wymiana oleju w skrzyni 4 tys) - to nie są tanie rzeczy nie są i nigdy nie były. ale przykład z innej beczki za wymianę oleju w skrzyni z materiałami w stelvio moje aso życzy sobie 4,5 tyś.
    Maserak to marka droga to i serwis kosztuje sporo ale dzięki rożnym fachowcom da się to ogarnąć w miarę cywilizowanych cenach- oczywiście nie licz na serwis na poziomie fiata punto.
    ale o czym my tu piszemy- ludziska kupują nowe AR po 250 tys i potem wpisy na FB jak bez ASO skasować inspekcje- dla mnie dramat.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Wszystko jest super piękne gdy mówi się o drugim samochodzie. Jak ktoś potrzebuje auta pewnego i codziennego to już Alfa może być trudna. Ja miałem 2x sytuacje, że ASO specjalnie dla mnie zamawiała podstawowe części eksploatacyjne do Giulii, bo nie mieli na półce (hamulce i wycieraczki). Z prostego serwisu robi się 2-3 dni jeżdżenia i umawiania. W wypadku Maserati wyobrażam sobie, że przy prostej naprawie auto może stać nawet kilka dni ze względu na dostępność części. To są rzeczy, które w popularnym Audi mi się nie przytrafiły.
    zmień ASO jak nie ma na półce podstawowych materiałów eksploatacyjnych do Stelvio czy Giulii

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Nie twierdzę, że nie ma specjalistów. Pytanie, jak daleko masz do nich. Pewnie w okolicach Warszawy czy na Śląsku niedaleko, ale gdzie indziej może być różnie.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Interesowałem się tematem i znam ceny i dostępność poza aso ewentualnych zamienników (których i tak jak na lekarstwo)
    Pisałem jak kogoś stać i stać na utrzymanie, to prosze bardzo - bardzo fajny samochód
    Ale niech ktoś później nie oczekuje że za ewentualne naprawy i części będzie płacił grosze.
    Co do technologi to się mylisz bo to elektronika znacznie rozbudowana.
    A i nasze Giulie sprawiają już nie jednemu wiele kłopotu (zwłaszcza te sprowadzone)
    Jeszcze raz napisze - elektronika jest na poziomie jemu podobnych innych klas tylko wiesz- kupuje JAnusz 8-10 letnie Maserati za 100 tys z nalotem 300 tkm i oczekuje serwisu na poziomie golfa - no to mamy kłopot - tu jest sedno problemu bo koszt serwisu jest na poziomie nie auta za 100 tyś tylko 800 tys.
    Ta prawodłowość dotyczy Wszystkich aut - im starsze tym niższa kultura serwisowa.
    co do awaryjności GIulii/Stelvio- patrząc na wpisy i tu i na FB grupach to przeważają kłopoty w krajówkach szczególnie wiele poliftów ma sporo kłopotów z aku i elektroniką

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie twierdzę, że nie ma specjalistów. Pytanie, jak daleko masz do nich. Pewnie w okolicach Warszawy czy na Śląsku niedaleko, ale gdzie indziej może być różnie.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    jestem z RZ - mam pod "nosem" niemal z każdej branży motoryzacyjnej speca - od elektroniki blacharki, mechaniki. żaden kłopot- tylko jak potrzebujesz trzeba się porozglądać popytać i nie ograniczać światopoglądu do ASO. Nie mam nic do ASO żeby była jasność bo mam tam wielu przyjaciół i znajomych ale ASO ma ograniczenia wynikające własnie z faktu ze to jest ASO danej marki - niezależny fachman jak mu się chce - raczej nie ma.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie twierdzę, że nie ma specjalistów. Pytanie, jak daleko masz do nich. Pewnie w okolicach Warszawy czy na Śląsku niedaleko, ale gdzie indziej może być różnie.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Kolego ja do Poznania mam 450 km i musisz mi uwierzyć na słowo macie tam specjalistów od włoskich marek

Podobne wątki

  1. nowe GHIBLI 2014
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 22:04
  2. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory