Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Gulia vs Maserati Ghibli

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    W Ghibli SQ4 była zdaje się, źle zaprojektowana miska olejowa.
    Interesowałem się tym Maserati, do dzisiaj mi chodzi po głowie.
    Ale się na razie wyleczyłem. Nie ten gabaryt i potrzeby.
    Giulia jest autem bardzo spokrewnionym z Ghibli. Giulia jest nowsza konstrukcyjnie. Ma np. bardziej zaawansowany zawias przedni i tylny.
    Jest też bardziej poręczna jak dla mnie, no i tańsza, i łatwiejsza w utrzymaniu i serwisie.
    Ghibli ma za to rewelacyjnego diesla. Posłuchajcie jak on brzmi.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał daras Zobacz post
    Ghibli ma za to rewelacyjnego diesla. Posłuchajcie jak on brzmi.
    Sztuczny dźwięk nie świadczy o rewelacyjności silnika.

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Mimo wszystko inny poziom niż 2.0 MA.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Panowie, myślę że Wam pomogę i rozwieję parę mitów. Jako że zostałem nowym posiadaczem giuli, mogę coś tutaj nakreślić. Co do utrzymania Ghbili, to posiadałem 2 szt już, jedenj sie pozbyłem i kupiłem drugą. Cześci/serwis- jeżeli sie stołujesz w serwisie, to bedzie b. drogo, częsci nie zawsze( na allegro większość cześci używanych są droższe, niż nowe w serwisie), natomiast robocizna to już kosmos. Podstawowy serwis olejowy to min 3 tyś, plus olej. Jako że posiadam własny warsztat, wszystko robiłem u siebie. Olej szedł Millers, i tutaj przy tym silniku to jest piorytet. Jako jedyni w Polsce wyremontowaliśmy silnik 3.0 bemz z Ghibli, mimo iż nikt tego juz nie robi, a wielu probowało. Wahacze to jest słabość maserati, tak samo jak tylny dyfer. Silniki też padały, ale to dlatego że wielu nauczonych jazda sportową Panda, nie rozgrzewało silnika do odpowiedniej temperatury, i zaczynało cisnąć po silniku, a jest co. Co do reszty to tragedii nie ma, a i spalanine to miedzy 10-13 przy spokojnej jeżdzie, jak szaleństwo, to juz limitu nie ma. Obalam teraz najwiekszy mit- ghibli nie posiada silnika z Ferrari, a jedynie pomagało przy nim, silniki z Ferrari było wsadzane do innej osobówki Quattroporte poprzedeniej generacji o poj silnika 4.7. Co do jazdy- to już inna liga niż Giulia, dzwięk kosmiczny, polecam

  5. #35
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szuman1981 Zobacz post
    Co do jazdy- to już inna liga niż Giulia
    A mógłbyś coś konkretniej napisać? Jakie wersje porównywałeś i jakie różnice?
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    A mógłbyś coś konkretniej napisać? Jakie wersje porównywałeś i jakie różnice?
    Posiadałęm 3.0 S ( 410 kucy i napęd tył, jedyny właściwy) 3.0 ( 350 kucy i tył napęd), z Giuli jeżdziłem 2.0 280 kucy i Quadri. Quadri, to petarda, głównie ustawiona na osiągi, ale dżwięk wg mnie Ghibli ma lepszy, a osiągi w serii może nie, ale Ja przy swoim trochę pogrzebałem i miałem ok 540 kucy. Brak napędu na 4 powodowało iż ściągnąłem program i tylko wydech mi przerobiony został. Co do jazdy to Quadri jest jak gokart w porównaniu z Ghibli, tylko że Ja nie szukam samochodu na tor, a raczej do jazdy na codzien, taką kanapową petardę, z pięknym dźwiękiem, i maserati jest idealny pod tym kątem. Jakość wykonania i multimedia, to też przepaść na korzyść Giulii, serio, Maserati jest piękne w śrdoku z daleka, w śrdoku to chrysler, dodge, fiat , i wiele innych zapożyczonych elementów. Skóry piękne, miękkie i mega wygodne, ale poza tym to tragedia. Nawet kamera cofania jest lepsza w Pandzie

  7. #37
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Jest Chylo na youtube. On ma Ghibli. Wiem, że wymieniał pompę oleju na polift. Można spróbować do niego zagadać jeszcze

Podobne wątki

  1. nowe GHIBLI 2014
    Utworzone przez cousteau79 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 22:04
  2. Nowe modele Maserati zamiast nowego "169" , "Gulia" ?
    Utworzone przez Mandziel w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory