Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Temat: 2.0T 200KM RWD - śnieg, góry, krew, pot i łzy...

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    daj spokój z tymi frazesami - nexen jest tak koreański jak dębica polska to raz a dwa- problem jest taki ze testy maja taka wiarygodność jak kurski i TVN i sasin razem wzięci. podstawowa rzecz -testy robione są na NOWYCH oponach a nie po 2 -3 sezonach gdzie w tym przypadku budżetówki są w dalekie ciemnej ...d.
    nie porównuj proszę z jakimiś dostawczymi oponami czy innymi tego typu z przysłowiowej czapy- to jak hasło że mój szwagier zrobił 100 tyś na bieżnikowanych i jeszcze żyje. prosta sprawa - auto tej klasy potrzebuje dobrych markowych opon a nie guana to raz i dwa niestety styl jazdy na RWD jest inny niż na AWD.
    Odpowiem tak:
    porównania to mam spore od lat 70 do teraz bo miałem różne auta (od 2 cylindrów do V8) i mam ich trochę.
    O co chodzi ze stylem jazdy RWD vs AWD bo nie bardzo rozumiem poza łatwiejszym ruszaniem pod górę i jazdę na śliskim.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 2017
    Postów
    17

    Domyślnie

    Idąc dalej, kiedy wymienię trisrabilny przełącznik na ten z QV, to trzy normalne tryby będą działały do czasu odblokowania trybu Race?

    W sensie dojadę do warsztatu?
    Dojedziesz- normalne tryby działają bez zmian.

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał HitTheRoadJack Zobacz post
    ... o wypadzie w Alpy, mogę sobie pomarzyć.....
    Nie bój żaby. Podjedziesz podjedziesz. Na moich około 30 wyjazdów tylko raz kierowca musiał w autobusie założyć łańcuchy. Pod hotele/na parkingi podjeżdżają z taką samą skutecznością leciwe bolidy typu Astra I jak i dużo droższe, nowsze i lepsze 4x4. Jeżeli droga jest nieprzejezdna to ją zamykają do czasu odśnieżenia i/lub odlodzenia. Na własnej skórze nie raz to przerabiałem czekając kilka godzin na otwarcie drogi.

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    "
    Ja tu na trzech samochodach mam tylko All season opony ale legalne na zimę. Więcej nie potrzeba.
    To jest bardzo dobra koncepcja I jaka wygodna.

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    daj spokój z tymi frazesami - nexen jest tak koreański jak dębica polska to raz a dwa- problem jest taki ze testy maja taka wiarygodność jak kurski i TVN i sasin razem wzięci. podstawowa rzecz -testy robione są na NOWYCH oponach a nie po 2 -3 sezonach gdzie w tym przypadku budżetówki są w dalekie ciemnej ...d.
    nie porównuj proszę z jakimiś dostawczymi oponami czy innymi tego typu z przysłowiowej czapy- to jak hasło że mój szwagier zrobił 100 tyś na bieżnikowanych i jeszcze żyje. prosta sprawa - auto tej klasy potrzebuje dobrych markowych opon a nie guana to raz i dwa niestety styl jazdy na RWD jest inny niż na AWD.
    Jeżeli testy są mało wiarygodne to czym się sugerować? Może najlepiej opiniami sprzedawców? Poza tym jeżdżąc dostawczakiem najszybciej docenisz dobre opony i odróżnisz od kiepskich.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 200KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Montaż jest banalny - już nie pamiętam czy tu na forum czy na YT jest tutorial krok po kroku. Zdejmujesz osłonę lewarka, podważasz panel środkowy a później po odpięciu przewodów 3 śróbki i wymieniasz przełącznik. Potem pozostaje włączenie trybu w MESie (MultiEcu Scan) - ja szukałem pierwotnie kogoś kto mi to zrobi po czym kupiłem w PM Factory interface ELM327 pod Alfe i zrobiłem to sam...

    Przełącznik kupiłem na shopefi


    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    Zbyszek, pobadałem trochę temat i chyba pójdę w Twoje ślady. Kupię interface i spróbuję aktywować przełącznik sam. Dzięki za rady!

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Opony więcej niż 10% nie zmienią. Te Nexeny od średniej na śniegu nie odbiegają. Zresztą jak opony maja się wykazać jeśli samochód uniemożliwia ich pracę. Brak możliwości wyłączenia ESP/ ASR na żądanie jest tak piramidalną bzdurą że aż szkoda komentować. To chyba największy babol w tych autach. Tryb race już da bardzo dużo chociaż i tak bez łańcuchów polegniesz w miejscach gdzie FWD (o AWD nie wspominając) przejdzie.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 2017
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mountain99 Zobacz post
    Tryb race już da bardzo dużo chociaż i tak bez łańcuchów polegniesz w miejscach gdzie FWD (o AWD nie wspominając) przejdzie.
    Ooo. A możesz uzasadnić dlaczego twoim zdaniem FWD poradzi sobie lepiej niż RWD?

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    FWD "ciągnie" samochód, RWD go "pcha". Dodatkowo rozkład mas w FWD jest mocno na przód, co dodatkowo pomaga.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    Ooo. A możesz uzasadnić dlaczego twoim zdaniem FWD poradzi sobie lepiej niż RWD?

    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    Serio?

  9. #29
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 2017
    Postów
    17

    Domyślnie

    O ile pierwsze zdanie raczej niewiele wnosi to masz oczywiście rację w drugim- silnik dociąża w FWD oś napędzaną ale korzyści z tego na śliskiej nawierzchni odczujemy raczej na płaskim terenie. Dlatego właśnie warto dociążać bagażnik w RWD...
    Jednak na stromszym podjeździe podczas przyspieszania dzieje się coś zupełnie odwrotnego- przód jest całkowicie odciążany i FWD traci bardzo łatwo przyczepność. Spytałem o uzasadnienie, ponieważ moje osobiste doświadczenia są zupełnie odwrotne - jeździłem różnymi FWD i w górach miewałem problemy z podjazdem pod byle wzniesienie jak nie było posypane mimo "topowych" zimówek. Żadnym RWD nie miałem takich problemów...

    Tak czy siak - łańcuchy w zimie w górach- musthave..


    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

  10. #30
    Użytkownik Świeżak Avatar nowitek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Pleśna
    Auto
    Alfa 159 SW 1,9 JTDm Alfa GT 1,9 JTD, Giulia RWD performance
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyn39 Zobacz post
    O ile pierwsze zdanie raczej niewiele wnosi to masz oczywiście rację w drugim- silnik dociąża w FWD oś napędzaną ale korzyści z tego na śliskiej nawierzchni odczujemy raczej na płaskim terenie. Dlatego właśnie warto dociążać bagażnik w RWD...
    Jednak na stromszym podjeździe podczas przyspieszania dzieje się coś zupełnie odwrotnego- przód jest całkowicie odciążany i FWD traci bardzo łatwo przyczepność. Spytałem o uzasadnienie, ponieważ moje osobiste doświadczenia są zupełnie odwrotne - jeździłem różnymi FWD i w górach miewałem problemy z podjazdem pod byle wzniesienie jak nie było posypane mimo "topowych" zimówek. Żadnym RWD nie miałem takich problemów...

    Tak czy siak - łańcuchy w zimie w górach- musthave..


    Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli jest możliwość takiej jazdy to najlepiej poradzi sobie FWD jadąc na wstecznym.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Napęd na ośkę i śnieg
    Utworzone przez szopp w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-02-2018, 02:57
  2. Potrzebna krew
    Utworzone przez KUBAS w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2010, 20:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory