Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: Uszkodzone z USA. Jakie części i czy zamawiać wcześniej?

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=Dareek;2309349]
    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    To co mogę podpowiedzieć ze swojego doświadczenia :
    -BRAK PŁYNU CHŁODNICZEGO W ZBIORNICZKACH LEWYM I PRAWYM MOŻE BYĆ USZKODZONA CHŁODNICA WODY
    - Słabo widać zbiorniczek od chłodzenia turbo nie wiem czy tam jest płyn
    - JEŚLI CHŁODNICE ZOSTALY RUSZONE MOŻLIWE ŻE USZKODZIL SIĘ ZAWÓR Termostatyczny
    - dostała tak bokiem ciekawe co się dzieje z sankami i poduszkami.

    Mam prośbę nie piszmy bzdur - wybacz ale mało co wiesz o rozmieszczeniu elementów pod maską samochodu i wysokości poziomu płynów i wprowadzasz w błąd! zbiornik pod grodzą odpowiada za ukł chłodzenia a ten przedni TYLKO za IC i ne mają ze sobą żadnego połączenia. Zewn termostat jest po stronie kierowcy Pod maską jest porządek największa niewiadoma to układ zawieszenia - przekładnia i sanki które niemal na bank pękły po takim strzale.
    1. patrząc na to co na foto ma na dzień dobry do wymiany:
    błotnik, zderzak, belka środkowa pod zderzakiem mocowanie lampy, lampa prawa chłodnica IC wraz z mocowaniem, nadkole kompletne no i hokej błotnika kratka zderzaka wraz z osłoną radaru. no i przekładnia kierownicza. Na bank także sanki dolne no i cały moduł zawieszenia prawego (piasta wahacze stabilizator wraz z felgą do sprawdzenia i ew wymiany no i fartuch między kołem a kabiną pasażerską.
    2. do prostowania rant drzwi i sprawdzenia przewody paliwowe za nadkolem od strony kabiny pasażerskiej bo tam jak dostał strzała mogło również dojść do ich uszkodzeń.
    3.płyn chłodzący ukłądu silnika w normie bo tak ma być - wielu wydaje się ze za mało ale polecam poświecić po zbiorniku w poszukiwaniu narysowanych wskazań min i max.
    4. do sprawdzenia prawa podłużnica - moim zdaniem będzie wymagać korekty ( to miękki element)

    na moje oko 12-15 tyś na części trzeba dać

    - - - Updated - - -

    na zderzaki zwracaj uwagę czy są wszystkie wąsy ( zatrzaski i czy nie są nienaturalnie wygięte) one łatwo pękają i odpadają.
    spryskiwacze - musisz wymienić zbiornik i przekodować ale najpierw trzeba sprawdzić czy masz instalacje.

    - - - Updated - - -



    za 300 pln szkoda czasu i nerwów.
    Darek zwróć uwagę że piszę co mogło się uszkodzić a nie pisze na 100 % masz to i tamto do wymiany zamawiaj juz części. Co do zaworu oczywiście jest on po stronie kierowcy wystarczy nie wielkie uderzenie popchnięcie chłodnic i jest on uszkodzony. Jeśli zbiorniczek po stronie kierowcy jest pusty co to może oznaczać według Ciebie? Zagwarantujesz że na 100 % chłodnica jest cała.? Patrząc na zdjęcie możemy tylko przepuszczać co jest uszkodzone zawsze trzeba się liczyć z tym że może coś więcej wyjść w trakcie naprawy samochodu. Co do zbiorniczka lewego i prawego źle to napisałem. Chodziło mi tylko o pusty zbiorniczek od strony kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 12-01-2022 o 00:47

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    [QUOTE=Karol1;2309360]
    Cytat Napisał Dareek Zobacz post

    Darek zwróć uwagę że piszę co mogło się uszkodzić a nie pisze na 100 % masz to i tamto do wymiany zamawiaj juz części. Co do zaworu oczywiście jest on po stronie kierowcy wystarczy nie wielkie uderzenie popchnięcie chłodnic i jest on uszkodzony. Jeśli zbiorniczek po stronie kierowcy jest pusty co to może oznaczać według Ciebie? Zagwarantujesz że na 100 % chłodnica jest cała.? Patrząc na zdjęcie możemy tylko przepuszczać co jest uszkodzone zawsze trzeba się liczyć z tym że może coś więcej wyjść w trakcie naprawy samochodu. Co do zbiorniczka lewego i prawego źle to napisałem. Chodziło mi tylko o pusty zbiorniczek od strony kierowcy.
    gdzie masz pchnięte chłodnice? co Ty opowiadasz?- zbiornik nie jest pusty? a to że wyjdzie więcej to na pewno - jak pisałem jak będzie szczęścicie to 15 jak gorzej to nawet drugie tyle. sama kpl przekładnia jak nie uda mu się przełożyć elektroniki to ponad 12 tyś

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Poszukuje lampy tylnej prawej w błotnik usa. Komuś może została do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Stelvio
    Postów
    84

    Domyślnie

    Czy któreś części sa typowe dla USA, i odpowiedniki EU nie będą pasowały?
    W jednej z wycen dostałem wpis: Belka Poprzednia Przednia Stelvio USA

    Co sugerowało by, że jest to element typowy dla USA, czy jest tak w rzeczywistości?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    [QUOTE=Dareek;2309370]
    Cytat Napisał Karol1 Zobacz post
    gdzie masz pchnięte chłodnice? co Ty opowiadasz?- zbiornik nie jest pusty? a to że wyjdzie więcej to na pewno - jak pisałem jak będzie szczęścicie to 15 jak gorzej to nawet drugie tyle. sama kpl przekładnia jak nie uda mu się przełożyć elektroniki to ponad 12 tyś
    Darek nie chcę się szarpać z Tobą na słówka. Zobacz samochód dostał podobnie jak kolegi alfa. Zwróć wagę gdzie uszkodził się zawór.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200504_172326.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	107.7 KB
ID:	282295Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200504_173559.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	85.5 KB
ID:	282296

    Zdjęcia są już po zdjętym pasie przednim. Chłodnice były lekko podgięte , ale trzymały płyny. Na pierwszy rzut oka wszystko pod maską było nie ruszone. Zaczeliśmy rozbierać i wyszły chłodnice i zawór.
    Nie jestem pewien na 100 % ze w tym przypadku będzie podobnie oby nie.
    Ostatnio edytowane przez Karol1 ; 16-01-2022 o 21:41

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekpr Zobacz post
    Czy któreś części sa typowe dla USA, i odpowiedniki EU nie będą pasowały?
    W jednej z wycen dostałem wpis: Belka Poprzednia Przednia Stelvio USA

    Co sugerowało by, że jest to element typowy dla USA, czy jest tak w rzeczywistości?
    Pasuje może z innego materiału jest zrobione .

  7. #17
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    w usa belka jest inna bo nie ma absorbera styropianowego, a termostat lub zawór mam z uszkodzonym króćcem który jest przykręcany - można coś poskładać

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    w usa belka jest inna bo nie ma absorbera styropianowego, a termostat lub zawór mam z uszkodzonym króćcem który jest przykręcany - można coś poskładać
    zrob zdjecie gdzie uszkodzony bo potrzebuje

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2020
    Postów
    18

    Domyślnie

    Jeszcze Cie czeka kalibracja radaru i obudowa radaru

Podobne wątki

  1. Uszkodzone wtryski. Jakie kupić? 2.4 JTD
    Utworzone przez Michal74 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 06:36
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory