Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Pogryzione przewody do spryskiwaczy szyby przedniej

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 B 280 KM 2017
    Postów
    2

    Domyślnie Pogryzione przewody do spryskiwaczy szyby przedniej

    Dzień dobry,

    Mam problem z pogryzionymi przewodami spryskiwaczy szyby przedniej, jak na zdjęciu poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VideoCapture_20220107-214719.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	58.7 KB
ID:	282350
    Problem w tym, że usterka dotyczy conajmiej dwóch elementów, zgłaszałem już dłuższy czas temu problem w ASO w Krakowie, niestety nie potrafią mi namierzyć konkretnej części jaka mogłaby być do wymiany, widzą na schematach tylko jeden element, ten doprowadzający płyn i rozdzielający sie na 2 przewody. Kolejnego do którego podłączone są elektryczne przewody zasilające już nie, ten element razem z przewodami na płyn jest (u mnie był) już bezpośrednio podłączony do spryskiwaczy obydwu wycieraczek szyby przedniej, pytanie czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem? Niestety nawet oferty ramion wycieraczek, nie posiadają podobnych podłączeń jak na zdjęciu - z możliwością podłaczenia jakiegoś zasilania elektrycznego - być może jest to jakieś ogrzewanie... Nie mam pojęcia. Najgorsze, że ta usterka jest ze mną od listopada - najgorszy czas na jazdę bez spryskiwaczy
    Gdyby ktoś wiedział gdzie można kupić taki element.

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Orwawa Zobacz post
    Dzień dobry,

    Mam problem z pogryzionymi przewodami spryskiwaczy szyby przedniej, jak na zdjęciu poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	VideoCapture_20220107-214719.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	58.7 KB
ID:	282350
    Problem w tym, że usterka dotyczy conajmiej dwóch elementów, zgłaszałem już dłuższy czas temu problem w ASO w Krakowie, niestety nie potrafią mi namierzyć konkretnej części jaka mogłaby być do wymiany, widzą na schematach tylko jeden element, ten doprowadzający płyn i rozdzielający sie na 2 przewody. Kolejnego do którego podłączone są elektryczne przewody zasilające już nie, ten element razem z przewodami na płyn jest (u mnie był) już bezpośrednio podłączony do spryskiwaczy obydwu wycieraczek szyby przedniej, pytanie czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem? Niestety nawet oferty ramion wycieraczek, nie posiadają podobnych podłączeń jak na zdjęciu - z możliwością podłaczenia jakiegoś zasilania elektrycznego - być może jest to jakieś ogrzewanie... Nie mam pojęcia. Najgorsze, że ta usterka jest ze mną od listopada - najgorszy czas na jazdę bez spryskiwaczy
    Gdyby ktoś wiedział gdzie można kupić taki element.

    Z góry dziękuję.
    NAJGORSZE jest to większość sobie nie radzi w życiu , aledrogo, ebay ,olx , gielda samochodowa lub serwis ta cześć co na zdjęciu pokazałeś jest razem z wycieraczkami , ramionami.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wężyki gumowe spokojnie połączysz specjalnymi przelotkami do wężyków o odpowiedniej średnicy - coś takiego https://allegro.pl/listing?string=%C...20spryskiwaczy
    a kable po postu trzeba polutować i zaizolować.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 B 280 KM 2017
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dziękuję,

    Z przewodem rozdzielającym nie ma problemu, oryginał nie kosztuje dużo, połączenie tym łącznikiem też jest do zrobienia, tylko te elementy z wtyczkami są ucięte w takim miejscu że łacznikiem tego nie zepnę. To że przewód można kupić razem z wycieraczkami to ok, miałem nadzieję, że ktoś miał do czynienia z samym przewodem.

    Nowe wycieraczki z przewodami w ASO 370PLN lewa i 400 prawa i kolejne 4 tygodnie czekania, chyba że znajdę coś kompletnego w używce w międzyczasie.

Podobne wątki

  1. [159] Regulacja spryskiwaczy przedniej szyby
    Utworzone przez _jedrek_ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-06-2016, 22:06
  2. Problem z wężykiem spryskiwaczy przedniej szyby
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 22:28
  3. Usprawnienie spryskiwaczy szyby przedniej
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 11:41
  4. 156 wymiana spryskiwaczy przedniej szyby
    Utworzone przez Kacu6na9 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:12
  5. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory