Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Sterownik silnika, check engine - w kółko

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    5

    Domyślnie Sterownik silnika, check engine - w kółko

    Cześć,
    W grudniu zapalił się check engine, auto straciło moc, wywaliło komunikat "Skontroluj silnik" oraz informację o niedziałającym "Start/Stop", wyłącza przy okazji możliwość zmiany trybu jazdy D/N/A. Pojechałem do ASO w Poznaniu, ustalili że muszą zaktualizować sterownik silnika - niby on odpowiada za błąd. Nie wspominam o wycenie - zależała od uwaga ... transferu danych, ostatecznie bujali się z tematem 5 dni, niby za każdym razem jak zakodowali, to sterownik się odkodowywał i tak w kółko, ale ostatecznie się udało. 3h pracy, prawie 1 tys na fakturze. Oddali auto informując, że błąd został naprawiony, a system "Start/Stop" działa bez zarzutów.

    Błąd po paru dniach pojawił się ponownie, ale byłem akurat na wyjeździe, poza tym nie mam już siły na ASO i udowadnianie, że powinni ogarnąć to jako reklamację poprzedniego zlecenia. Nie bardzo ufam w ich umiejętności. Błąd po paru dniach sam zniknął, moc wróciła, "Start/Stop" jak nie działał, tak nie działa nadal. Wczoraj ponownie to samo.

    Po tym przydługim wstępie pytanie do Was. Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Czy to na pewno sterownik i czy jest jakaś jego stabilna wersja, która nie wywala się co tydzień? Czy jest na to jakiś patent? Jak to ogarnąć raz, a porządnie? Dodam, że aku sprawdzone 3 razy, a błąd nie wyskakuje w jakiś określonych, podobnych sytuacjach. Na "Start/Stop" nie zależy mi jakoś szczególnie, ale dobrze wiedzieć, że auto jest sprawne w 100%. Poradzicie coś?

    Pacjent: Stelvio, 2018 rok, 280KM benzyna, przebieg ok. 94 tys.
    Dzięki!

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Objawy, o których piszesz mogą być skutkiem wielu niedomagań. Począwszy od rozładowanego aku, poprzez czujnik ciśnienia spalin w filtrze GPF, a na wielu innych kończąc.
    Przydałby się błąd jaki wystąpił. Dopiero wtedy można by było coś powiedzieć. Tłumaczenie ASO z dupy kompletnie. Że jakby co wersja sterownika, w sensie oprogramowanie jest niestabilne i cudownie powraca do starszej wersji??? Ja prdl. Gdybym zapłacił 1000 plnów i jakiś kretyn próbował mi coś takiego opowiadać to nie wiem co bym zrobił.
    Ciśnij z Jankami po bandzie, https://www.alfaromeo.pl/kontakt
    opowiedz, jak opowiadają głupoty i domagaj się usunięcia usterki w ramach tamtej usługi, gdyż jest taka sama dalej.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kubster
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Obecnie MY19 Giulia Super 200 KM, wcześniej GT 1.9 JTD
    Postów
    70

    Domyślnie

    Które ASO w Poznaniu jeśli mogę spytać?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Aku było sprawdzane już 3 razy - to był mój pierwszy trop, szczególnie jak przestaje działać "Start/Stop" - zwykle wyłącza się kiedy naładowanie spada poniżej jakiegoś dopuszczalnego progu, chyba ok. 70-80%%.
    Błędu nie podali. Zgłaszałem im też, że auto wypuszcza z siebie dość dużo spalin (ponad normę moim zdaniem i to nie tylko na zimnym). Specjalnie trzymali je parę dni, żeby sam mistrz warsztatu mógł rano się nim przejechać i zobaczyć, czy to coś niepokojącego. Reakcja jak zwykle godna ASO: "To nie spaliny, to para wodna", po czym przy odbiorze jeden gość z obsługi serwisu wyszedł razem ze mną zdać auto i sam skwitował "no faktycznie" (założę się, że na 100% nikt tego nie sprawdził). Nie mam siły na tych ludzi, trzymają auto kilka dni i nic z nim nie robią, a ja akurat potrzebuję samochodu na co dzień. Dlatego pytam tutaj.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Objawy, o których piszesz mogą być skutkiem wielu niedomagań. Począwszy od rozładowanego aku, poprzez czujnik ciśnienia spalin w filtrze GPF, a na wielu innych kończąc.
    Przydałby się błąd jaki wystąpił. Dopiero wtedy można by było coś powiedzieć. Tłumaczenie ASO z dupy kompletnie. Że jakby co wersja sterownika, w sensie oprogramowanie jest niestabilne i cudownie powraca do starszej wersji??? Ja prdl. Gdybym zapłacił 1000 plnów i jakiś kretyn próbował mi coś takiego opowiadać to nie wiem co bym zrobił.
    Ciśnij z Jankami po bandzie,
    opowiedz, jak opowiadają głupoty i domagaj się usunięcia usterki w ramach tamtej usługi, gdyż jest taka sama dalej.
    - - - Updated - - -

    Voyager Group. Św. Michała.

    Cytat Napisał Kubster Zobacz post
    Które ASO w Poznaniu jeśli mogę spytać?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Jaki kolor/zapach spalin?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.
    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Dzięki, Kurynio też podawał to jako trop, wygląda na to, że jest to pierwsza rzecz do sprawdzenia. Dzięki za pomoc!

    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.

    - - - Updated - - -

    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał piciupiter Zobacz post
    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.
    Ogólnie jest tak, że przy tym rodzaju błędu spadek mocy jest tylko do ponownego uruchomienia. Kontrolka się świeci, ale już spadku mocy nie ma

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio 2018 280KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Hej, próbuję rozkminić ten temat, ale wg serwisu nie ma takiej części jak czujnik temperatury spalania - wg katalogu nr 1-2-4-5 nie występują w tym samochodzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	giulia czujnik.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	44.0 KB
ID:	282752

    Jest za to coś jak czujnik ciśnienia GPF (zaznaczony na obrazku).
    Kojarzysz, czy na pewno był to czujnik temperatury spalania?


    Cytat Napisał odrobina156 Zobacz post
    Miałem podobnie jak opisywałeś w 1 poście - wymiana czujnika temperatury spalin na gwarancji i temat zniknął. Wcześniej 3 krotnie te same błędy wizyta w ASO - błąd waliło od zapchanego GPF więc jedynie go wypalali w trybie serwisowym. Jak za 4-tym razem pojechałem z tym tematem i po wypaleniu w trybie serwisowym auto nie wyjechało z serwisu (o własnych siłach) zaczęli szukać i ogarnęli.

    - - - Updated - - -

    Jedyna różnica, że u mnie nie straciło mocy a przechodziło w tryb "N" i tylko na nim jechało.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar odrobina156
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Ropczyce
    Auto
    Stelvio Sprint MY 2020 Blue Misano Lancia Ypsilon Platinum 1.3 mje
    Postów
    822

    Domyślnie

    Na protokole z wykonanych prac jest napisane "wymiana czujnika GPF/uszkodzenie wewnętrzne" więc może to być to co podajesz

Podobne wątki

  1. [159] Check Engine i gaśnięcie silnika
    Utworzone przez ElvisPresley w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2020, 08:02
  2. [Giulietta] 1.8TBI Check Engine, przyduszenie się silnika
    Utworzone przez gindek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2019, 09:25
  3. [MiTo] Kontrolka 'Engine Check', drgania silnika.
    Utworzone przez Evanull w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2016, 16:27
  4. [159] Have engine check(kontrolka silnika)
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 10:15
  5. Check engine przy obciążeniu silnika 1.9jtd
    Utworzone przez Waw w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 07:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory