Strona 11 z 96 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #101
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    I tak to powinno wyglądać po pierwszym lifcie.
    A tak z ciekawości, gdzie można jeździć bez przednich blach? O ile się nie mylę to w usa?
    La Stampa to nie po amerykańsku.

  2. #102
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Tia - jakbyś miał bagnet to by Cię uchronił przed wyciekiem oleju Wystarczy znać swoje auto jak się wybiera w dalszą trasę i dobre AC nie zawadzi
    Nie, nie uchroniłby mnie. Ale wiedziałbym, że oleju ubywa. Nadal nie rozumiesz, po co jest bagnet?
    I co znaczy "wystarczy znać swoje auto"? "Znasz je" że wyczujesz kiedy olej zaczyna znikać?. Nie wtedy, kiedy zostawiasz plamę na szosie ani kiedy dymi ci spod maski, ale wcześniej. Kiedy zaczyna się wyciek?
    A co jesli w długiej trasie zacznie się problem a elektronika ci go nie pokaże? Co wtedy?

    A co do dobrego AC: nie życzę Ci źle, ale ewidentnie duże przygody motoryzacyjne jeszcze przed Tobą.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 02-03-2022 o 16:03

  3. #103
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Ja pierniczę już chyba ze 30 post o bagnecie, serio?
    Zaczyna to wyglądać jak dyskusja pis-owca z po-wcem, mission impossible żeby ktoś kogoś przekonał.
    Czy Ci co je uważają za pożyteczne nie mogą sobie darować przekonywania tych co uważają je za zbyteczne????? (i odwrotnie)
    Lepiej by się ktoś wypowiedział czy taki bagnet można dołożyć bo to by było przynajmniej merytoryczne zamiast bicia piany.

  4. #104
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Na takie duże przygody motoryzacyjne krzyżyk na lusterko i obrazek św. Krzysztofa na desce rozdzielczej. Raz do roku odwiedzić miasto świętej wieży .Olej w normie i elektronika działa.
    Chłop chyba pół zycia Ursusem C330 jeździł
    Ostatnio edytowane przez carramba ; 02-03-2022 o 16:20

  5. #105
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ja pierniczę już chyba ze 30 post o bagnecie, serio?
    Zaczyna to wyglądać jak dyskusja pis-owca z po-wcem, mission impossible żeby ktoś kogoś przekonał.
    Czy Ci co je uważają za pożyteczne nie mogą sobie darować przekonywania tych co uważają je za zbyteczne????? (i odwrotnie)
    Lepiej by się ktoś wypowiedział czy taki bagnet można dołożyć bo to by było przynajmniej merytoryczne zamiast bicia piany.
    Nie nie ma możliwości dołożenia.
    Aczkolwiek jest bagnet serwisowy lecz nie zamontowany na stałe tylko jako typowy miernik serwisowy wkręcany w miskę olej.

    Prawdę mówiąc bagnet powinien być oraz zarazem wskaźnik na zegarach jak to choćby było w starych JTD czy mjet.

    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  6. #106
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Nie nie ma możliwości dołożenia.
    Aczkolwiek jest bagnet serwisowy lecz nie zamontowany na stałe tylko jako typowy miernik serwisowy wkręcany w miskę olej.
    Czy mówisz o tym narzędziu?
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...FrbiuRZDxH_CVF
    Kawał rury z gwintem (i wyjmowaną zaślepką) zamiast tej śruby + bagnet serwisowy w bagażniku i po zabawie jeśli ktoś bardzo chce. Wydaje się wykonalne. Wtedy rozwiązanie jak z bagnetem do automatu w Mercedesie i skrzyni 722.6.

    Prawdę mówiąc bagnet powinien być oraz zarazem wskaźnik na zegarach jak to choćby było w starych JTD czy mjet.
    Jestem tego samego zdania, że jakby był to by napewno nikomu nie przeszkadzał. Jedni by go zignorowali a innych by cieszył. W QV i dieslu chyba nie pożałowali...
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 02-03-2022 o 17:00

  7. #107
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Inżynierowie - pomyślcie o ciśnieniu oleju w całej magistrali (obieg całkowicie zamknięty).

  8. #108
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Mówiąc o "rurze" miałem na myśli metalową rurkę o długości około 40-50cm wkręconą zamiast tej śruby (tak to jest w Mietku który mi przyszedł na myśl). A na górze ona może też być zakończona gwintem i zaślepką czy nakrętką nie do ruszenia przez ciśnienie (o ile tam w ogóle jakieś naprawdę wysokie jest).

    Po takich zmianach to dopiero Alfę świetlana przyszłość czeka - to tak tylko nawiązując do tematu wątku :-)

  9. #109
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Chłop chyba pół zycia Ursusem C330 jeździł
    Opiszę Ci moją niedawną przygodę z poziomem oleju (na szczęście koło domu)
    Wyjeżdzam rano, nie zwracam uwagi na wyświetlany poziom oleju, który wymieniany był 4kkm temu. W czasie jazdy zapala się czerwona oliwiarka i komunikat o niskim stanie oleju. Niezwłocznie jadę na stację paliwową, kupuję 1L oleju i wlewam 0,5L. Zgodnie z procedurą sprawdzam stan oleju, tracę 5min (spieszy mi się), na wyświetlaczu nic się nie zmienia. Dolewam kolejne 0,5L i jadę do miejsca docelowego. Po powrocie do domu, (dalej świeci się komunikat o niskim stanie oleju)wjeżdżam na kanał spuszczam olej i uuf, oleju jest za dużo, był problem z czujnikiem. Gdyby był bagnet w 1min sprawdzam olej i jadę dalej spokojnie, bez nerwów.

  10. #110
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Temat na dyskusje na cały tydzień. W aucie masz całą masę innych czujników o których 20 lat temu świat nie słyszał nawet, też będziesz protestował że się popsują ? Wracając do bagnetu, w 156 i 159 tylko raz do roku sprawdzałem na nich poziom i było to jak wymieniałem i uzupełniałem nowym olejem. Później do kolejnej wymiany już tylko i wyłącznie wyświetlacz. Obydwoma autami w sumie przejechałem ponad 300 tyś km i nigdy to nie zawiodło. Mało tego, w silnikach zaburtowych do 9.9 KM wogóle nie masz żadnego wskaźnika ani temp. silnika ani ciśnienia oleju, tam w zależności od modelu jest albo brzęczek albo i nie a tylko a tylko komputer automatycznie obcina obroty silnika do 2000. Bagnety są bo nie ma wskaźników. Podsumowując, trzeba z tym żyć i zgłębiać wiedzę techniczną albo wzywać lawety i czekać na wieści z serwisu. Takie czasy.

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory