Strona 66 z 96 PierwszyPierwszy ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #651
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Pisior nie doszedł do siebie po sylwestrze marzeń dwójki dlatego takie głupoty pisze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #652
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Czyli nie ma żadnej zależności, serio tak uważasz? To dlaczego pod remizą króluje golf, wśród byznesmenów w białych skarpetkach skoda, wśród lekarzy i prawników lexus, a wśród dewiantów mini?
    Ok, w tym co piszesz na pewno coś jest. Na pewno można zauważyć pewne zależności w kwestii wyboru marek nie tylko samochodów, ale ubrań, zegarków, itd. Wydaje mi się, że zawsze generalizowanie jest bardziej lub mniej krzywdzące. Poza tym Superb i jego nazwa, to prawie 100 lat do tyłu. Wtedy co, jak co, ale Skoda na pewno nie była dedykowana i utożsamiana z takim odbiorcą, jak piszesz.

    Co powiesz o przypadkach, kiedy ludzie dostają skodę, jako samochód służbowy? Mają nie przyjąć posady? Myślisz, że na każdym stanowisku możesz sobie wybrać markę?
    Ja miałem dwie skody, pracowałem w Skodzie, pierwsza to octavia. Żal było nie wziąć, skoda chciała być pierwsza pod względem sprzedaży w 2007, niewiele jej brakowało i puściła dla pracowników w takiej cenie, że za wersję Elegance w 2007 (cena katalogowa 87 tys.), zapłaciłem chyba 58 tys. Później miałem Superba III 2.0 tsi. Jeżeli teraz patrzę przez pryzmat Stelvio czy Giulii, tym bardziej Q, to dwa różne światy, ale czy te samochody są złe? Moim zdaniem, nie. Są inne.
    Co powiesz o mnie? Jestem wieśniakiem i januszem, tylko farbowanym, tak? Czy przeszedłem metamorfozę i już jestem ok?
    Jedno jest pewne, zazdroszczę Czechom, że mniej czy bardziej zależnie od VW mają markę, czy chcemy, czy nie chcemy robią nowoczesne samochody. My co? Gówno, a nie będziemy mieć izerę, znaczy Gelly, znaczy nie mamy, ale z pewnością, w przyszłości...
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 10-01-2023 o 11:13

  3. #653
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Wczoraj w Motodzienniku Jacek Balkan, skomentował cennik Alfy Romeo, parę dni wcześniej kanał "Jazdy Próbne".
    A forum dalej za wszelką cenę uprawia akrobacje typu "Tylko Alfa daje takie rabaty, a jak uważasz,że inni też, to hahaha..."

  4. #654
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Wczoraj w Motodzienniku Jacek Balkan, skomentował cennik Alfy Romeo
    Specjalnie obejrzałem i teraz ja nie zrozumiałem Ciebie. Gdzie tam Pan Balkan wspominał coś o rabatach, jakie dają marki?
    Mówił o cenach, że ceny bardzo poszły w górę i to prawda i dzieje się tak nie tylko w Alfie, od trzech lat, dzieje się tak z różnych przyczyn, że samochody spalinowe stają się coraz bardziej towarem luksusowym. Elektryki były rażąco drogie, to już nie są.
    Tylko co to ma do wysokości rabatów, o których piszesz?

  5. #655
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Co powiesz o przypadkach, kiedy ludzie dostają skodę, jako samochód służbowy? Mają nie przyjąć posady? Myślisz, że na każdym stanowisku możesz sobie wybrać markę?
    Mnie chcieli dać samochód służbowy (na szczęście nie skodę, ale coś niewiele lepszego), ale odmówiłem, bo byle czym jeździć nie będę - trzeba się szanować. W zamian dostałem inny bonus, tamtym jeździ kto inny i wszyscy są szczęśliwi.

    A co do skody, już wolałbym Dacię i jako drugi samochód mógłbym mieć, bo to tanie samochody do konkretnych celów i tego nawet nie ukrywają. A skoda udaje coś czym nie jest, nawet octavia to podobno "czeski passat".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Pisior nie doszedł do siebie po sylwestrze marzeń dwójki dlatego takie głupoty pisze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie trafiłeś. Nie lubię dewiacji.
    Ostatnio edytowane przez FernandoAlfonso ; 10-01-2023 o 11:35

  6. #656
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Wczoraj w Motodzienniku Jacek Balkan, skomentował cennik Alfy Romeo, parę dni wcześniej kanał "Jazdy Próbne".
    A forum dalej za wszelką cenę uprawia akrobacje typu "Tylko Alfa daje takie rabaty, a jak uważasz,że inni też, to hahaha..."
    Ty nadal nic nie rozumiesz. Szkoda mi ciebie w sumie, ze tyle lat się uchowałeś taki słabo myślący.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #657
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tylko co to ma do wysokości rabatów, o których piszesz?
    Skomentował, że w chwili obecnej Alfa w żaden sposób nie jest atrakcyjna cenowo.
    Bo nie jest.
    Natomiast na forum próbuje się sytuację przedstawiać zupełnie inaczej pisząc o rabatach, tak jedynie alfa dawała wysokie upusty, a inne marki jedynie symbolicznie.

  8. #658
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Skomentował, że w chwili obecnej Alfa w żaden sposób nie jest atrakcyjna cenowo.
    Bo nie jest.
    Natomiast na forum próbuje się sytuację przedstawiać zupełnie inaczej pisząc o rabatach, tak jedynie alfa dawała wysokie upusty, a inne marki jedynie symbolicznie.
    Alfa jest atrakcyjna cenowo, bo jest najtańsza w swoim segmencie patrząc na użyte napędy i wyposażenie. To ty nie potrafisz obronić tezy, ze jest inaczej.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #659
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Skomentował, że w chwili obecnej Alfa w żaden sposób nie jest atrakcyjna cenowo.
    Bo nie jest.
    Dalej nie rozumiem, przecież tu nie chodzi o fanatyzm i jakieś zaślepienie. Zdecyduj się, o czym my mamy rozmawiać. O cenie katalogowej, czy o wysokości rabatów?
    Przedstawiłem Ci realne ceny i upusty, jakie otrzymałem w przypadku Porsche i Alfy, a Ty dalej wrzucasz film, który ma się nijak do tego o czym mówisz

  10. #660
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Weźcie pod uwagę, że sytuacja rynkowa się dynamicznie zmienia. We wrześniu-listopadzie jak jeździłem po salonach, to w niektórych pytanie o upust wywoływało dziwne uśmiechy, terminy realizacji auta z konfiguratora to 8-12miesięcy i więcej, gwarancja ceny też nie w każdym salonie była możliwa do wpisania w zamówienie. Z tego co piszecie, to zmienia się to dość szybko na korzyść klienta. Nawet u jednego dilera tej samej marki nie było gwarancji ceny i zero upustu, mało tego ciężko było nawet jakieś gadżety typu dywaniki uzyskać, podczas gdy u innego była gwarancja ceny, parę procent rabatu, gratis pierwsza wymiana oleju i zestaw gadżetów (koryto do bagażnika, dodatkowy komplet dywaników na zimę, siatki bagaznikowe itd).
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 10-01-2023 o 14:08

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory