Strona 67 z 96 PierwszyPierwszy ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #661
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Przedstawiłem Ci realne ceny i upusty, jakie otrzymałem w przypadku Porsche i Alfy, a Ty dalej wrzucasz film, który ma się nijak do tego o czym mówisz
    W takim razie jkeśli dostałeś spersonalizowaną ofertę od dealera Alfy oraz Porshe z zaznaczoną wysokością rabatu to zmienia postać rzeczy.Bo tak było, prawda?

  2. #662
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Weźcie pod uwagę, że sytuacja rynkowa się dynamicznie zmienia. We wrześniu-listopadzie jak jeździłem po salonach, to w niektórych pytanie o upust wywoływało dziwne uśmiechy, terminy realizacji auta z konfiguratora to 8-12miesięcy i więcej, gwarancja ceny też nie w każdym salonie była możliwa do wpisania w zamówienie. Z tego co piszecie, to zmienia się to dość szybko na korzyść klienta. Nawet u jednego dilera tej samej marki nie było gwarancji ceny i zero upustu, mało tego ciężko było nawet jakieś gadżety typu dywaniki uzyskać, podczas gdy u innego była gwarancja ceny, parę procent rabatu, gratis pierwsza wymiana oleju i zestaw gadżetów (koryto do bagażnika, dodatkowy komplet dywaników na zimę, siatki bagaznikowe itd).
    Tak jest w Cuprze, bo znajomy na Leon Cupra 310 koni dostawał po 3-5%, mam od niego ofertę w PDF i chętnie ja przekaże jak ktoś nie wierzy. Alfy stały i stoją z rabatem 18-24%, a wy ciagle nie dowierzacie w to i jakieś bzdury wypisujecie, których w żaden sposób nie potraficie obronić


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez zalezi ; 10-01-2023 o 14:23

  3. #663
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Na początku listopada byłem też w salonie Alfy. Rabatu na auto z konfiguratora brak. Cena powinna być ta sama, bo czas realizacji krótki (plus dla alfy), ale na hasło gwarancja ceny bardzo miękko rozmawiali. Upusty tylko na to co na placu stoi (dość duże). W zakładanym budżecie zmieściłbym się ze Stelvio 200KM Q4 2021... Dobrze, że chociaż błękitna była. Fakt za bardzo nie drążyłem, bo jak pisałem auto pasuje mi w czerwcu odebrać, a i sprzedawca traktował mnie bardziej jak komara, niż klienta.... więc odpuściłem temat.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 10-01-2023 o 14:28

  4. #664
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Alfy stały i stoją z rabatem 18-24%
    Pytanie czy to rabat, czy cena tak szybko do góry zasuwa, że to co postoi na placu kilka-kilkanaście miesięcy samo się "rabatuje".

  5. #665
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Pytanie czy to rabat, czy cena tak szybko do góry zasuwa, że to co postoi na placu kilka-kilkanaście miesięcy samo się "rabatuje".
    Rabat. Masz transparentny jak diabli cennnik do odkopania w każdym momencie z każdego okresu i widać na dłoni rabat.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #666
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Te rabaty też dużo zależą od samego salonu i ich polityki i to nie tylko Alfa vs Porsche.
    Bywało że po auto jechałem z Poznania do Krosna, gdyż w Poznaniu na pytanie o rabat sprzedawca się głupio uśmiechnął i odburknał że mogę to auto ja kupić albo za chwilę kto inny, w Krośnie dokładnie to samo auto -21%
    Bliżej Alfy to kupowałem Jeepa, ten sam salon je oferuje, w Poznaniu są 2 niedaleko siebie, przy 1 podejściu w cenie były dywaniki oraz mata do kufra, wiedząc jaka jest polityka i że do tego samego auta na placu ma dostęp każdy dealer w pl, podziękowałem za ofertę i podjechałem obok, tam mi przedstawiono już 10 oczek, w tym samym momencie zadzwonił sprzedawca z 1 salonu i zaoferował 15, finalnie skończyło się na 19 + wspomniane dywaniki.

    Tak więc czasem z rabatami jest jak opisałem powyżej, mogą dawać ale nie muszą, albo im nie wolno bo kierownik pazerny, pomijam ostatni rok gdzie z braku aut i elektroniki schodziło wszystko na pniu, a mimo tego BMW odbierałem z kolegą na 17% rabacie, a podobno max dawali 3 do 5.
    Stelvio I gen. USA

  7. #667
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    W takim razie jkeśli dostałeś spersonalizowaną ofertę od dealera Alfy oraz Porshe z zaznaczoną wysokością rabatu to zmienia postać rzeczy.Bo tak było, prawda?
    Rozgryzłeś mnie. Nic takiego tak naprawdę nie miało miejsca. Wszytko zmyśliłem. Tak naprawdę finalnie zdecydowałem się na Tarpana z niewielkim przebiegiem

  8. #668
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Tak, Alfa jest w swoim segmencie atrakcyjna cenowo. Bo ceny podawane przez dziennikarzy motoryzacyjnych bardzo często dalekie są od rzeczywistych. I dotyczy to zarówno Pana Jacka Balkana, Pertyna czy dziennikarzy z AŚ i ich Aut bez ściemy. Biorą najczęściej do ręki cennik wydrukowany ze strony internetowej marki i czytają. A w salonie Alfy można otrzymać zupełnie inną cenę końcową.

  9. #669
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Problem z cennikiem Alfy to coraz węższa oferta. Co z tego, że 2.0 280KM jest tańsze od odpowiedników w BMW, Audi czy Mercu jeśli poza tym silnikiem tak naprawdę nie ma innego wyboru? Diesel jest horrendalnie drogi przez akcyzę, więc nie ma racji bytu na naszym rynku. Można złościć się na prawo, ale ono istnieje od dawna i jakoś wszyscy inni potrafią w tym zakresie mocy zrobić 2.0 i tego problemu nie ma. Zostaje więc realnie 1 wersja silnikowa - całkiem mocna i przez to dość droga. Na naszym rynku takie wersje w innych markach to margines sprzedaży. Nie ma też czym kusić w reklamach, bo "od 1999zł netto/msc" z tego nie będzie. To, że potem w salonie można uzyskać duży rabat jest słabym argumentem, bo zanim o ten rabat ktoś zapyta musi najpierw do tego salonu się udać.

    W BMW samych M3 są 2 różne, do tego z 5 diesli, 5 benzyn i 2 hybrydy w zwykłych trójkach.
    Ostatnio edytowane przez Chmielinski ; 10-01-2023 o 16:05

  10. #670
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A to była kiedykolwiek na rynku Skoda "Super B"? Nie słyszałem.

    Za to "Superb" jak najbardziej.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    No i miałem rację.
    https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-su...5-IDQZYWL.html
    https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-su...5-IDQ5RJU.html
    https://www.olx.pl/d/oferta/skoda-su...5-IDSucZH.html

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory