Strona 21 z 96 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #201
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Napisz lepiej jaka tą F11 kupiłeś i za ile? Wnętrze takie słabo wyglądające tam, ceny raczej solidne. Pewnie 520i/520d, gdzie emocje, prowadzenie i dynamika jak w ZKM.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #202
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Takie same emocje jak w 2.2 JTDM 180 KM byłyby w julce. Nie porównuj topów z niższymi wersjami bo to nie ma żadnego sensu. Mam w stopce -520xD. Z perspektywy czasu absolutnie nie żałuje, że nie czekałem jeszcze pół roku po czekaniu 2-letnim oczekiwaniu. Na spalaniu zaoszczędziłem kolejne tysiące pln. Ceny przy obecnej inflacji i wzroście cen wszystkiego do wtedy mają się nijak. Wtedy było to jakieś 15% na korzyść bmw pomijając rzeczy których alfa nie proponuje do tej pory... nie można zamówić takiej bzdury jak kamera 360?
    Do tego obecne ubezpieczenie AC mam na 115k pln w ponad 6-letnim aucie. Ma ktoś taką kwotę na giulię/stelvio z tego rocznika? To wszystko wychodzi po czasie. Jak podsumujesz stracony czas, koszty, emocje etc. Przy BMW - zero emocji - i tych pozytywnych i tych negatywnych - taką mam wersję. Wsiadam i jadę. Tak od 6 lat... Młodych gniewnych i tak zgubie na zakrętach. Mistrzem prostej i startu spod świateł dawno już nie jestem.

    I obok stoi stelvio veloce Ti. W której listy pierdół i niedoróbek nawet nie chce mi się wymieniać. Ile rzeczy "ten typ tak ma" też nie. Nie piszę co można przeczytać na forach tylko własne doświadczenia.
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Silnik w poprzek i FWD nie są luksusowe, jak byś na to nie patrzył
    Słowo "luksusowego" celowo dałem w cudzysłów. Chodziło mi o ogólny odbiór auta, poziom wyposażenia, itp. Sens wypowiedzi był taki, że szukając sportu IMHO lepszym wyborem niż Giulia jest nowa trójka, szukając luksusu/komfortu - S60. Oba modele kosztują tyle samo lub mniej niż Alfa, a są od niej świeższe, nowocześniejsze, większe (S60), itd. Ale jeśli zamiast "bronić" Giuli wolisz czepiać się słówek mogę zamienić je na "komfortowego". Inna sprawa, że nie bardzo wiem jaką różnicę na poziom luksusu ma sposób zamontowania silnika, gdy i tu i tu jest to czterocylindrowe 2.0.
    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Mnie to dziwi zachwyt nad LEDami. Technicznie nie mają żadnej przewagi nad ksenonami i niestety z czasem tracą siłę światła w sposób namacalny. I też się wypalają. Jedyna zaleta LEDów to faktycznie możliwość sterowania wiązką światła.
    Zaraz, zaraz... Najpierw piszesz, że LEDy "technicznie nie mają żadnej przewagi nad ksenonami", a później sam stwierdzasz, że oferują możliwość sterowania wiązką światła, co jak się domyślam jest "przejęzyczeniem" lub "skrótem myślowym" i chodziło Ci o "wycinanie" wiązki (bo samo sterowanie mogą mieć też ksenony). Właśnie to (tj. "wycinanie") jest ich ogromna, techniczna przewaga nad ksenonami. LEDy działają zero-jedynkowo, w dosłownie milisekundę oferują 100% światła bez konieczności czekania aż ksenon się wygrzeje, przez co można z nich tworzyć lampy matrycowe.

    Zachwalając LEDy nie miałem na myśli budżetowych świateł ze Skody Rapid czy Seata Leona (bo tu faktycznie LED nie ma praktycznie żadnej przewagi nad Xenonem), tylko topowe rozwiązania BMW, VAGa, Volvo, itp. Jeździłem samochodami z takimi światłami i nikt mi nie powie, że jazda w Alfie nawet z 35-watowymi światłami jest równie komfortowa co jazda nawet takim Superbem, gdzie włączam długie i zapominam o wszystkim. A w kraju, gdzie przez niemal pół roku od godziny 17 zaczyna się robić ciemno dobre światła to powinien być priorytet dla kogoś, kto nie jeździ tylko po mieście. Na bezpieczeństwie nie ma sensu oszczędzać.
    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Światła w Giulii/Stelvio są bdb.
    A czy twierdziłem inaczej? Napisałem jedynie, że nie są tak dobre jak adaptacyjne LEDy w BMW czy Volvo.
    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    i wola np. BMW 3 w pół gołej wersji, z biedniejszą wersja tychże lamp
    W pierwszym poście podałem Ci wycenę nowej trójki praktycznie tak samo wyposażonej co Giulia, która miała adaptacyjne LEDy i była tańsza o ponad 5 tysięcy. Ale rozumiem, że z braku argumentów lepiej przejaskrawiać i bredzić o pół gołych wersjach najlepiej z halogenami...
    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Kolega ufoludek jakiś bzdur nawypisywał wczoraj i się zmył jak niepyszny, no bo co ma biedny napisać, skoro mija się z prawdą i na mój post nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć.
    Kolega ufoludek w dzień pracował, a po południu korzystał z pięknej pogody zamiast gnić w domu przed komputerem i tracić czas na forumowe wojenki z internetowym trollem.

    A te rzekome bzdury, to dwie identyczne konfiguracje z różnicą cenową na korzyść BMW i pytaniem, jaki w takim razie jest sens zakupu przestarzałej Giuli zamiast nowej trójki, która pod praktycznie każdym względem (również cenowym) wypada lepiej.

    Prawda jest taka (ktoś to napisał 1-2 strony wcześniej, zapomniałem nicka), że Gilulia i Stlevio na tle konkurencji powoli stają się zacofane technologicznie (brak LEDów, gorsze i haczące multimedia, brak HUD, itp. itd.), nie będąc jednocześnie konkurencyjne cenowo, co powoduje że 9 na 10 klientów wybierze BMW, Audi, Mercedesa, a nie Alfę. Gdyby Alfa była te kilkanaście tysięcy tańsza, można by się było nią jeszcze zainteresować. Samym rzekomo rewelacyjnym prowadzeniem rynku się nie zwojuje. W codziennej jeździe tego się nie wykorzysta (a nawet nie zauważy), a na tor kupuje się lekką gokartową Mazdę czy Toyotę, a nie Giulię/Stelvio. A wracając jeszcze do multimediów i "poczucia luksusu" - wsiądź do takiego Volvo i Alfy, włącz multimedia i spróbuj skorzystać np. z nawigacji. W Volvo działa to jak na najnowszym iPhonie - płynność animacji i reakcja na dotyk natychmiastowa. W Alfie doświadczenia jak z 10-letnim Samsungiem na Androidzie albo jakiejś Mancie, serio.

    Na koniec, komentując Twoją propozycję z wklejonego linka - sama konfiguracja fajna (chociaż nie wiem czy chciałbym szklany dach w i tak już ciasnym i niskim wnętrzu), ale 220 tysięcy to nie jest żaden hit cenowy jeśli weźmiemy pod uwagę, że "oferta ważna z finansowaniem i ubezpieczeniem dealera", czyli uwzględniająca odsetki płacone do banku Fiata. Za 230 tysięcy po rabatach można mieć ok. 250-konne BMW 3/S60 w wyposażeniu nieznacznie bogatszym od Giuli Veloce, bez żadnych zabaw w zaciąganie kredytu przy galopujących stopach. Jedyny minus (dla niektórych), że auta do produkcji więc trzeba czekać. Osobiście wolę swoje odstać, niż dostać egzemplarz z ekspozycji, przez który przewinęły się setki osób (każdy wszystko macając i np. ocierając/gniotąc skórzane boczki foteli), a lakier był przynajmniej kilkadziesiąt razy ręcznie na sucho wycierany szmatką z kurzu, żeby się ładnie prezentował w oświetlonej hali, więc zaraz po odbiorze trzeba jechać na detailing po polerkę.
    Ostatnio edytowane przez ufoludek ; 01-07-2022 o 00:22

  4. #204
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Słowo "luksusowego" celowo dałem w cudzysłów. Chodziło mi o ogólny odbiór auta, poziom wyposażenia, itp. Sens wypowiedzi był taki, że szukając sportu IMHO lepszym wyborem niż Giulia jest nowa trójka, szukając luksusu/komfortu - S60. Oba modele kosztują tyle samo lub mniej niż Alfa, a są od niej świeższe, nowocześniejsze, większe (S60), itd. Ale jeśli zamiast "bronić" Giuli wolisz czepiać się słówek mogę zamienić je na "komfortowego". Inna sprawa, że nie bardzo wiem jaką różnicę na poziom luksusu ma sposób zamontowania silnika, gdy i tu i tu jest to czterocylindrowe 2.0.

    Zaraz, zaraz... Najpierw piszesz, że LEDy "technicznie nie mają żadnej przewagi nad ksenonami", a później sam stwierdzasz, że oferują możliwość sterowania wiązką światła, co jak się domyślam jest "przejęzyczeniem" lub "skrótem myślowym" i chodziło Ci o "wycinanie" wiązki (bo samo sterowanie mogą mieć też ksenony). Właśnie to (tj. "wycinanie") jest ich ogromna, techniczna przewaga nad ksenonami. LEDy działają zero-jedynkowo, w dosłownie milisekundę oferują 100% światła bez konieczności czekania aż ksenon się wygrzeje, przez co można z nich tworzyć lampy matrycowe.

    Zachwalając LEDy nie miałem na myśli budżetowych świateł ze Skody Rapid czy Seata Leona (bo tu faktycznie LED nie ma praktycznie żadnej przewagi nad Xenonem), tylko topowe rozwiązania BMW, VAGa, Volvo, itp. Jeździłem samochodami z takimi światłami i nikt mi nie powie, że jazda w Alfie nawet z 35-watowymi światłami jest równie komfortowa co jazda nawet takim Superbem, gdzie włączam długie i zapominam o wszystkim. A w kraju, gdzie przez niemal pół roku od godziny 17 zaczyna się robić ciemno dobre światła to powinien być priorytet dla kogoś, kto nie jeździ tylko po mieście. Na bezpieczeństwie nie ma sensu oszczędzać.

    A czy twierdziłem inaczej? Napisałem jedynie, że nie są tak dobre jak adaptacyjne LEDy w BMW czy Volvo.

    W pierwszym poście podałem Ci wycenę nowej trójki praktycznie tak samo wyposażonej co Giulia, która miała adaptacyjne LEDy i była tańsza o ponad 5 tysięcy. Ale rozumiem, że z braku argumentów lepiej przejaskrawiać i bredzić o pół gołych wersjach najlepiej z halogenami...

    Kolega ufoludek w dzień pracował, a po południu korzystał z pięknej pogody zamiast gnić w domu przed komputerem i tracić czas na forumowe wojenki z internetowym trollem.

    A te rzekome bzdury, to dwie identyczne konfiguracje z różnicą cenową na korzyść BMW i pytaniem, jaki w takim razie jest sens zakupu przestarzałej Giuli zamiast nowej trójki, która pod praktycznie każdym względem (również cenowym) wypada lepiej.

    Prawda jest taka (ktoś to napisał 1-2 strony wcześniej, zapomniałem nicka), że Gilulia i Stlevio na tle konkurencji powoli stają się zacofane technologicznie (brak LEDów, gorsze i haczące multimedia, brak HUD, itp. itd.), nie będąc jednocześnie konkurencyjne cenowo, co powoduje że 9 na 10 klientów wybierze BMW, Audi, Mercedesa, a nie Alfę. Gdyby Alfa była te kilkanaście tysięcy tańsza, można by się było nią jeszcze zainteresować. Samym rzekomo rewelacyjnym prowadzeniem rynku się nie zwojuje. W codziennej jeździe tego się nie wykorzysta (a nawet nie zauważy), a na tor kupuje się lekką gokartową Mazdę czy Toyotę, a nie Giulię/Stelvio. A wracając jeszcze do multimediów i "poczucia luksusu" - wsiądź do takiego Volvo i Alfy, włącz multimedia i spróbuj skorzystać np. z nawigacji. W Volvo działa to jak na najnowszym iPhonie - płynność animacji i reakcja na dotyk natychmiastowa. W Alfie doświadczenia jak z 10-letnim Samsungiem na Androidzie albo jakiejś Mancie, serio.

    Na koniec, komentując Twoją propozycję z wklejonego linka - sama konfiguracja fajna (chociaż nie wiem czy chciałbym szklany dach w i tak już ciasnym i niskim wnętrzu), ale 220 tysięcy to nie jest żaden hit cenowy jeśli weźmiemy pod uwagę, że "oferta ważna z finansowaniem i ubezpieczeniem dealera", czyli uwzględniająca odsetki płacone do banku Fiata. Za 230 tysięcy po rabatach można mieć ok. 250-konne BMW 3/S60 w wyposażeniu nieznacznie bogatszym od Giuli Veloce, bez żadnych zabaw w zaciąganie kredytu przy galopujących stopach. Jedyny minus (dla niektórych), że auta do produkcji więc trzeba czekać. Osobiście wolę swoje odstać, niż dostać egzemplarz z ekspozycji, przez który przewinęły się setki osób (każdy wszystko macając i np. ocierając/gniotąc skórzane boczki foteli), a lakier był przynajmniej kilkadziesiąt razy ręcznie na sucho wycierany szmatką z kurzu, żeby się ładnie prezentował w oświetlonej hali, więc zaraz po odbiorze trzeba jechać na detailing po polerkę.
    Bardzo proszę pokaz mi otrzymana ofertę lub takie auto od ręki na zbliżone do linkowanego Veloce BMW 3 z tymi super światłami, silnikiem 330i xDrive w skórze w środku za 230k. Czekam.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #205
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Jak będziecie tak cytować całe i coraz dłuższe posty to za chwilę będzie po jednym na podstronę wątku. Może ograniczcie w miarę możliwości formę "odpowiedz z cytatem".

  6. #206
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Inna sprawa, że nie bardzo wiem jaką różnicę na poziom luksusu ma sposób zamontowania silnika, gdy i tu i tu jest to czterocylindrowe 2.0.
    W trakim przypadku faktycznie będą lepsze samochody niż Giulia . Zacząłbym od Superba na przykład.

    (podpowiedź: chodzi o rozkład mas, prowadzenie się samochodu, koszt produkcji, jak również ilość miejsca w środku)
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 01-07-2022 o 12:47
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #207
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Radek... miałes Giuliettę, Giulietta była najlepsza. Masz Giulie, teraz Giulia jest najlepsza. Moze jednak więcej obiektywizmu?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Żeby przetrwać AR musi być tańsza.
    Tonale jest za biedne i za drogie - przepadnie jak łzy w deszczu.
    Niestety tak samo było z Giuilia.
    Czasy takie, ze jak klienci chcą M3 kombi to się robi M3 kombi a nie limitowaną wersję Giuli w sedanie.
    Wszystko to widac w słupkach sprzedaży. Idziemy na dno; nie zdziwi mnie, jak Stellantis uwali markę. Albo bedzie jak z Lancią: tylko na rynek włoski. Absolutnie NIC nie wskazuje na zmiany na lepsze. Czekamy na wyniki sprzedaży Tonale. Bedą marne. Tak uważam. Gdyż to auto nie ma żadnych istotnych przewag nad konkurencją.
    Niby dlaczego ma się więc dobrze sprzedawać? Dodatkowo jest po prostu za drogie.

  8. #208
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Nie uwali jeśli ma wolę utrzymywania wydzielonej marki premium. Kwestia ich całościowej polityki a nie koniecznie ekonomiki samego projektu Alfa.

    Tonale - jedyna przewaga to znaczek AR i design który może komuś się spodoba bardziej od alternatywnych Grandlandów, Aircrossow, DS czy Bełgotów. Czyli promilom.
    Lepiej by zrobili jakby wypuścili samochód z napędem jak Stelvio (tył+ dołączany przód) tylko trochę mniejszy (zwinniejszy w mieście), trochę słabszy i ekonomiczniejszy w spalaniu. Elektronika to gadżety łatwe do ogarnięcia (jak widać w Tonale chyba im się udało). I byłoby coś wyróżniającego się od całej reszty rynku.

  9. #209
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Radek... miałes Giuliettę, Giulietta była najlepsza. Masz Giulie, teraz Giulia jest najlepsza. Moze jednak więcej obiektywizmu?
    Co?! xD Pisałem zawsze, że Giulietta była najlepszym samochodem DLA MNIE, że obiektywnie miała swoje wady (materiały we wnętrzu, gorsze zawieszenie niż 147, gorszy dźwięk silnika niż 147, takiej sobie wielkości bagażnik) pisałem nie raz. Po prostu DLA MNIE, W TYM SEGMENCIE, nie było niczego fajniejszego, bez przesadnego idealizowania Julki.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #210
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Co?! xD Pisałem zawsze, że Giulietta była najlepszym samochodem DLA MNIE, że obiektywnie miała swoje wady (materiały we wnętrzu, gorsze zawieszenie niż 147, gorszy dźwięk silnika niż 147, takiej sobie wielkości bagażnik) pisałem nie raz. Po prostu DLA MNIE, W TYM SEGMENCIE, nie było niczego fajniejszego, bez przesadnego idealizowania Julki.
    Bo był to najbardziej dopracowany model w klasie compat.
    A ze nie było wodotrysków w wnętrzu

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory