Strona 22 z 96 PierwszyPierwszy ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 960

Temat: Przyszłość Giulia/Stelvio i całej Alfą Romeo

  1. #211
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Trochę offtop, ale dotyczący naszej przyszłości czyli elektryfikacji
    Opis podróży elektrykiem, który ma teoretyczny zasięg 400 km. Tak dla porównania dzisiaj zrobiłem trasę lublin-Zakopane- Lublin, spalinowym. Wyjazd z Lublina ok 12:20j Zakopane ok 16:40, teraz zatrzymałem się na tankowanie, które trwało jakieś 6 minut. W Lublinie będę ok. godziny 21:30...
    Ile bym jechał elektrykiem?
    https://www.auto-swiat.pl/ev/porady/...ia-nam/cv16mq0

  2. #212
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Bardzo proszę pokaz mi otrzymana ofertę lub takie auto od ręki na zbliżone do linkowanego Veloce BMW 3 z tymi super światłami, silnikiem 330i xDrive w skórze w środku za 230k. Czekam.
    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie wyśle bo jest to nierealne.
    Na początku 2020r byłem w salonie BMW, jazda testowa 330i Xdrive (wrażenia-prowadzenie podobne do Giuli ale środek to nie to - subiektywne wrażenia). Po teście przechodzimy do konfiguratora, trochę wypasu silnik 2,0D
    szybko było 220 t PLN, rabat na grupę zawodową (taki przekręt BMW ) 25% i wyszło, że bardziej opłaca się kupić Skodę Superb Sportline 4x4 i to uczyniłem. Po 1,5 roku wiele rzeczy się pozmieniało i wróciłem do auta, które mnie najbardziej pasuje do stylu jazdy i wygody. Mam wersję Sprint ale środek Veloce.

  3. #213
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Napisałeś:
    Zaraz, zaraz... Najpierw piszesz, że LEDy "technicznie nie mają żadnej przewagi nad ksenonami", a później sam stwierdzasz, że oferują możliwość sterowania wiązką światła, co jak się domyślam jest "przejęzyczeniem" lub "skrótem myślowym" i chodziło Ci o "wycinanie" wiązki (bo samo sterowanie mogą mieć też ksenony). Właśnie to (tj. "wycinanie") jest ich ogromna, techniczna przewaga nad ksenonami. LEDy działają zero-jedynkowo, w dosłownie milisekundę oferują 100% światła bez konieczności czekania aż ksenon się wygrzeje, przez co można z nich tworzyć lampy matrycowe.

    Zachwalając LEDy nie miałem na myśli budżetowych świateł ze Skody Rapid czy Seata Leona (bo tu faktycznie LED nie ma praktycznie żadnej przewagi nad Xenonem), tylko topowe rozwiązania BMW, VAGa, Volvo, itp. Jeździłem samochodami z takimi światłami i nikt mi nie powie, że jazda w Alfie nawet z 35-watowymi światłami jest równie komfortowa co jazda nawet takim Superbem, gdzie włączam długie i zapominam o wszystkim. A w kraju, gdzie przez niemal pół roku od godziny 17 zaczyna się robić ciemno dobre światła to powinien być priorytet dla kogoś, kto nie jeździ tylko po mieście. Na bezpieczeństwie nie ma sensu oszczędzać.



    Nic się nie przejęzyczyłem. Wycinanie fragmentu wiązki jest węższym zbiorem zbioru sterowania wiązką. To tylko tak dla porządku uwaga. Nie zajmuję się marketingiem.
    Używam jednocześnie i ksenonów i ledów matrycowych (oczywiście przypisanych do różnych pojazdów) więc mam bezpośrednie porównanie na co dzień i mogę wyrażać swoją opinię. A moja opinia jest taka: W Stelvio automat świateł dziala dobrze , więc raz włączam i nie przejmuje się zmianą drogowe/mijania a także automat rozpoznaje oświetlenie miejskie. Argument nie przejmowania się światłami tu odpada.
    Reflektory Matrixowe (to nazwa własna -nie zamieniać z matrycowymi)tez działają dobrze ,wyraźnie wycinaja obszar pojazdu mijanego doswietlajac pobocze, czyli dobrze pracuje zmiana drogowe/mijania, utrzymanie oświetlenia drogowego bez oślepiania przeciwnika.
    Argument o wygrzewaniu ksenonów te 1,5 sekundy - specjalnie sprawdziłem - to jest absolutnie bez znaczenia. W czasie jazdy ksenon nie gaśnie, pracują blendy.

    Podsumowując. Zwykłe LEDy są absolutnie nie warte dopłaty tu widzę raczej się zgadzamy, lepiej wziąć ksenony i to bezdyskusyjnie. LEDy matrycowe to fajny wynalazek, dopłata jednak przewyższa korzyści. Niestety ksenony są za drogie w produkcji względem diod i odchodzą do lamusa. Wyglada na to, ze poczciwe halogeny przeżyją ksenony i nie zdziwię się się jeśli ledy tez, bo są tanie po prostu.
    LEDy matrycowe jeśli byłyby w cenie ksenona i równie podatne serwisowo to byłbym zdecydowanie na tak. To czemu kupiłem - bo nie było opcji ksenonowej.

    e

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Trochę offtop, ale dotyczący naszej przyszłości czyli elektryfikacji
    Opis podróży elektrykiem, który ma teoretyczny zasięg 400 km. Tak dla porównania dzisiaj zrobiłem trasę lublin-Zakopane- Lublin, spalinowym. Wyjazd z Lublina ok 12:20j Zakopane ok 16:40, teraz zatrzymałem się na tankowanie, które trwało jakieś 6 minut. W Lublinie będę ok. godziny 21:30...
    Ile bym jechał elektrykiem?
    https://www.auto-swiat.pl/ev/porady/...ia-nam/cv16mq0
    Potwierdzasz opinie na forum Tonale - to jeszcze nie jest czas elektryków. Ale marketing czyni cuda i entuzjastów pogaduszek przy ładowarce oraz amatorów kłótni ładowarkowych nie brakuje. Inna sprawa, ze wg dziennikarza wcale tak tanio nie wyszło co niektórzy próbują wykazać.

  4. #214
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    No i ile ta Skoda była tańsza? O ile gorzej jeździła i wyglądała?
    Może BMW polotu we wnętrzu nie ma ale Skoda to już beznadziejna jest od lat.
    Giulia w środku jest najładniejsza ale nie o to dzisiaj chodzi klientom.
    AR przez lata zaniedbań konkuruje z VW i tu powinna mieć atrakcyjne ceny.

  5. #215
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał SE7 Zobacz post
    i wyszło, że bardziej opłaca się kupić Skodę Superb Sportline 4x4 i to uczyniłem. Po 1,5 roku wiele rzeczy się pozmieniało i wróciłem do auta, które mnie najbardziej pasuje do stylu jazdy i wygody. Mam wersję Sprint ale środek Veloce.
    To chyba jakiś żart. Kupić skodę, a potem Alfę, to tak ja chodzić w skarpetkach i sandałach, a potem nagle zamienić to na eleganckie lakierki. Czy to się może zdarzyć? Chyba tylko w filmach.

  6. #216
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    tak tylko wspomnie iż w aktualnym w polifcie bmw 3 wycofano te najdroższe lampy matrycowe bo... mało kto je zamawiał. wiec...ups. A bazowe świecą jak ..świeczki. Lejmy wodę dalej jak inni mają fajnie a my tak źle.
    a z tym "wycinaniem w Led-ach- tak fajnie jek lecisz jednojezdniową drogą schody się zaczynają na na autostradach- Ty widzisz bo masz ledy jako drogowe a z przeciwka ma twoich świateł dość. tylko jazda na drogowych nawet przy zwykłej H4 daje rade- cóż jak z każdą techonologią może za pare lat to będzie działać teraz nadal to kupa.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 02-07-2022 o 22:42

  7. #217
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    nie wiem czy wiesz ale w BMW adapive led to led co się płynnie rusza w dowolne miejsce przed autem.
    Jak komputer odkryje ze mijasz znak drogowy to cala wiązka jest na niego.
    Jak coś jedzie z przeciwka to przesuwa się na pobocze ale nie gaśnie ( prawe światło prawie nigdy) Lewe tak, gdyby miało oślepić.

  8. #218
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    nie wiem czy wiesz ale w BMW adapive led to led co się płynnie rusza w dowolne miejsce przed autem.
    Jak komputer odkryje ze mijasz znak drogowy to cala wiązka jest na niego.
    Jak coś jedzie z przeciwka to przesuwa się na pobocze ale nie gaśnie ( prawe światło prawie nigdy) Lewe tak, gdyby miało oślepić.
    tak ale wjedź na autostradę - system głupieje totalnie i to niezależnie od marki.

  9. #219
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    co Ty opowiadasz. Ledy są nawet w najtańszej 3. Nie ma laserów bo są droższe a nie w każdej sytuacji działają ze względu na moc.

    - - - Updated - - -

    tak głupieje tylko tam, gdzie miedzy pasami są betonowe lub plastikowe odgrodzenia. Jest tak dlatego, ze jak nie masz SUVa to kamera detekcji światła z przeciwka jest za nisko i światła się nie przestawiają.
    Na zwykłych dogach głupieją tylko jak ktoś ma spalone lub bardzo słabe światła.

  10. #220
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał SE7 Zobacz post
    Nie wyśle bo jest to nierealne.
    Na początku 2020r byłem w salonie BMW, jazda testowa 330i Xdrive (wrażenia-prowadzenie podobne do Giuli ale środek to nie to - subiektywne wrażenia). Po teście przechodzimy do konfiguratora, trochę wypasu silnik 2,0D
    szybko było 220 t PLN, rabat na grupę zawodową (taki przekręt BMW ) 25% i wyszło, że bardziej opłaca się kupić Skodę Superb Sportline 4x4 i to uczyniłem. Po 1,5 roku wiele rzeczy się pozmieniało i wróciłem do auta, które mnie najbardziej pasuje do stylu jazdy i wygody. Mam wersję Sprint ale środek Veloce.
    Aktualnie 330i xDrive startuje od 245 tys, ale takie totalnie gołe. Doposażone jak Veloce wyjdzie 280 tys ( koła 19”, normalny lakier, skóra, Harman, Asystenci, pakiet M ), a rabat tam aktualnie to 5-8% Max, wiec bez 265 nie ma co podchodzić, a na auto czekasz półtora roku. Wiec wiem, ze od bajkopisarza ufoludka się niczego nie doczekam.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Światła - technologia AFS w Alfa Romeo Giulia i Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 03-03-2023, 07:33
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. Przyszłość Alfy Romeo 2014-2018
    Utworzone przez minusbb w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 18:14
  4. Przyszłość ALFY ROMEO
    Utworzone przez bobryt w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 16:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory